„Cyber City“ įsikūrė apleisto fabriko „Sparta“ teritorijoje, šį kompleksą sudaro 35 tūkst. kv. m. bendradarbystės ir komercinių erdvių, rašoma pranešime spaudai.
Planuojama, jog čia dirbs virš 2000 darbuotojų iš skirtingų įmonių. Miestelyje ketinama sutelkti ir daugiau technologijų verslų, o kompleksą paversti vienu pagrindinių technologijų bendruomenės centrų sostinėje.
„Paskutinį kartą visa mūsų bendruomenė po vienu stogu buvo tik pačioje „Tesonet“ veiklos pradžioje, kuomet virtuvė būdavo ir virtuvė, ir susitikimų kambarys, ir diskusijų centras. Mūsų bendruomenė jungianti skirtingus produktus ir prekės ženklus, per tiek metų gerokai išaugo. Todėl vėl dirbti kartu su visais yra nerealus jausmas ir tai, ko laukėme ilgą laiką. Nuo pat „Tesonet“ pradžios buvom tie, kuriems itin svarbu gyvas ir kolegiškas ryšys – tai visada buvo mūsų vidinės kultūros pamatas“, – atidarymo metu sakė Eimantas Sabaliauskas, „Tesonet“ bendraįkūrėjas.
E.Sabaliauską papildė ir kitas „Tesonet“ bendraįkūrėjas Tomas Okmanas, sakydamas, jog ilgą laiką verslo akseleratoriaus komandos buvo išsibarsčiusios ne tik po skirtingas Vilniaus vietas, bet ir po visą pasaulį, todėl būnant arčiau vieniems kitų sukuriamos naujos bendravimo ir verslo vystymo galimybės.
„Nuo šiol eidamas į vieną susitikimą gali netikėtai bumbtelėti į kolegą iš visai kitos komandos ir užsimezgęs pokalbis potencialiai nuves prie labai netikėtų sprendimų. Mes visada kūrėme pasaulinio pripažinimo sulaukusias inovacijas, todėl galime tik entuziastingai įsivaizduoti, ką sukursime pagaliau vėl būdami kartu“, – teigia T.Okmanas.
Vienas iš architektūrinių „Cyber City“ projekto akcentų – išsaugotas gamyklos teritorijoje buvęs kaminas. Tam tikros komplekso erdvės ir kiemas bus atviri Vilniaus gyventojams. Netrukus teritorijoje bus baigti aplinkos tvarkymo darbai ir įrengtos rekreacinės erdvės.
Nuo 2008-ųjų kibernetinio saugumo sprendimus kūręs ir ne vienam globaliam verslui išaugti padėjęs „Tesonet“, šiandien yra verslo akseleratorius ir investuotojas.
Jo viduje gimė antrasis Lietuvos vienaragis – „Nord Security“, suvienijęs jėgas su kibernetinio saugumo įmone „Surfhsark“. Akseleratorius taip pat aktyviai investuoja ir į kitas įmones: „Eneba“, BC „Žalgiris“, „Whatagraph“, „Šiaulių bankas“, „Zapp“, „Cast AI“, „Turing College“ ir kitas.
„Tesonet“ taip pat remia įvairias visuomenines iniciatyvas, prisideda prie IT švietimo ugdymo įstaigose gerinimo. Vykstant akcijai „Radarom“, skirtai surinkti lėšų radarams Ukrainai, akseleratorius skyrė daugiau nei milijoną eurų: per valandą Lietuvos gyventojai paaukojo 1,6 milijono eurų, o „Tesonet“ šią sumą padvigubino.