Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

D.Praspaliauskas pildo sau duotą pažadą: padeda griūvančiame name gyvenančiai paauglei

Deivydas Praspaliauskas savo gyvenime yra sutikęs žmonių, kurie besąlygiškai ir labai nuoširdžiai juo tikėjo net tada, kai pats savimi iš nuovargio ar nusivylimo abejodavo. Todėl vienas geriausių virtuvės šefų sau pasižadėjo, kad jei galės, tvirtu ramsčiu arba bent jau atrama bus ir jis. Vienas iš būdų – Deivydo ir visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ bendrystė, šiemet jau antrus metus padedanti organizacijos globojamiems vaikams.
Rasa Dičpetrienė ir Deivydas Praspaliauskas
Rasa Dičpetrienė ir Deivydas Praspaliauskas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Praėjusiais metais mes išpildėme jaunos merginos svajonę mokytis socialinės pedagogės profesijos. Šiemet mūsų tikslas – padėti trapiai, bet ryžtingai paauglei labiau pasitikėti savimi ir lengviau pasiekti pasaulį“, – sako Deivydas.

Trapi mergaitė su didele valia

„Darbas organizacijoje „Gelbėkit vaikus“ man yra didelė ir vertinga dovana. Pirmiausia dėl to, kad jis sukasi apie žmones ir pagalbą jiems. Ir dėl to, kad aš galiu būti tarpininke ir nukreipti žmonių gerumą bei dosnumą ten, kur jo labiausiai reikia. Su Vilte (vardas pakeistas – red. past.) ir jos seneliais susipažinome prieš keletą metų. Globos padalinio darbuotojos, kurios stebi šią šeimą, kreipėsi į mus su prašymu padėti pagerinti gyvenimo sąlygas paauglei merginai.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Rasa Dičpetrienė ir Deivydas Praspaliauskas
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Rasa Dičpetrienė ir Deivydas Praspaliauskas

Tada skyrėme pinigų suremontuoti kambarį, kad mergaitė turėtų, kur ilsėtis, ruošti pamokas. Šiandien mums reikia dar 4000 eurų, kad apstatytume mergaitės kambarį ir suteiktume jai galimybes paprasčiau pasiekti mokyklą, lankomus būrelius, draugus”, – sako organizacijos „Gelbėkit vaikus” generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

Dviejų galų senas namas stovi atokiame kaimelyje, kuriame tik penkios trobos. Viltė su seneliais ir dėde, senelių sūnumi, įsikūrusi keliuose kambariuose su maža virtuvėle. Mergaitė pas senelius gyvena nuo pat vaikystės. Mama dar mažą ją paliko savo motinai, o tėčio Viltė apskritai nepažįsta ir niekada nėra su juo bendravusi. Senelių meilės, šilumos ir dėmesio mergaitei netrūksta.

Tačiau pinigų stygius, su metais griūvantis namas ir vargingos sąlygos jaunai merginai nėra tinkamos. Prieš dvejus metus organizacijos „Gelbėkit vaikus“ ir regiono seniūno pastangomis buvo suremontuotas vienas kambarys name. Jame įsikūrusi mergaitė, močiutė čia ateina permiegoti. Kambaryje tik keli baldai ir siena, nukabinta sporto varžybose laimėtais medaliais. Viltė lanko lengvosios atletikos ir tinklinio būrelius savo mokykloje.

Norėtų sporto užsiėmimų lankyti daugiau ir dažniau, tačiau negali, nes trūksta laiko, o ir važinėti per toli. Mergaitė su seneliais gyvena Pasvalio rajone. Artimiausia mokykla – Biržuose. Po pamokų ir būrelių Viltė namo grįžta labai vėlai.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ ir šefo D.Praspaliausko organizuojami labdaringi pietūs
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ ir šefo D.Praspaliausko organizuojami labdaringi pietūs

„Mokykla ir sporto užsiėmimai yra ta šviesioji ir gražioji gyvenimo dalis. Šiuo metu lankau dešimtą klasę. Patinka visos pamokos, tačiau labiausiai – chemija ir matematika. Vis tik, geriausiai aš jaučiuosi sportuodama. Šių metų pradžioje laimėjau II vietą savo amžiaus grupėje rajoninėse bėgimo varžybose. Tai svarbiausias ir brangiausias apdovanojimas. Gal, jei turėčiau daugiau galimybių treniruotis, apdovanojimų būtų dar daugiau. Vietos ant sienos dar yra, – apie save pasakoja Viltė ir priduria: – Mano svajonės... staliukas su veidrodžiu, spinta, lentynos. Labai norėčiau naujo sportinio kostiumo ir bėgimo batelių, kitų būtiniausių drabužių. Bet labiausiai noriu išlaikyti vairavimo teises ir gauti vairuotojo pažymėjimą. Kad ateityje iš atokaus kampelio, kuriame gyvenu, paprasčiau ir greičiau pasiekčiau miestą. Jame tiek galimybių, kurių dabar sau dėl laiko trūkumo leisti negaliu.“

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Deivydas Praspaliauskas
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Deivydas Praspaliauskas

Lėkštutė, pildanti svajones

D.Praspaliausko restorane svarbi kiekviena detalė. Ne tik išraiškingas maistas, kuriuo vaišinami čia atėję svečiai, bet ir malonus aptarnavimas, jauki atmosfera ir net indai, iš kurių valgoma.

„Man labai svarbu dermė. Būtent todėl nuolat atnaujiname ne tik meniu, bet ir interjerą bei indus. Šiandien Jums pristatau naują savo idėją, kurią kūnu pavertė jaunosios kartos keramikė Mingailė Mikelėnaitė. Tai nedidukė, rankų darbo, juodo skalūno lėkštutė su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ logotipu. Ne tik maistui į stalą patiekti, bet ir priminti, kad negalime pamiršti dalytis“, – pasakoja virtuvės virtuozas.

Gruodžio 10 d. popietę Devydo surengtų pietų draugams misija – kilni. Atlygis už juos bus skirtas Viltės svajonių išsipildymui: kambario baldams, drabužiams bei vairavimo kursams. Tačiau ne mažesnė misija laukia ir lėkštučių. Ant jų „Amandus“ restorano svečiams bus tiekiamas vienas šefo komplimentų.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ ir šefo D.Praspaliausko organizuojami labdaringi pietūs
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ ir šefo D.Praspaliausko organizuojami labdaringi pietūs

„Jų įsigyti galės ir visi norintys. Už parduotas lėkštutes surinktos lėšos mūsų visų pastangomis, tikime, virs nuostabia kalėdine dovana merginai – šviesesniu rytojumi ir tikėjimu, kad pasaulis jai yra dėmesingas ir atviras“, – sako virtuvės šefas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų