Dainos „Šėtone, prašau“ autoriai triumfuoja – teismas netenkino prokuratūros skundo

Prieš dvejus metus skandalingą dainą „Šėtone, prašau“, „Youtube“ peržiūrėtą beveik 2,5 milijono kartų, sukūrę komikai Vaidotas Grincevičius-Whydotas, jo brolis Mantas Grincevičius bei jų pusbrolis Giedrius Sasnauskas – galutinai išteisinti. Taip nusprendė apeliacinį skundą išnagrinėjęs Panevėžio apygardos teismas.
Nuosprendžio paskelbimas byloje dėl dainos apie šėtoną ir vaikus
Nuosprendžio paskelbimas byloje dėl dainos apie šėtoną ir vaikus / Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.

Nors Anykščių teismas trijulę išteisino ir jų dainoje neįžvelgė neapykantos ir smurto prieš vaikus kurstymo, tačiau prokuratūra tokį sprendimą apskundė, todėl bylos nagrinėjimas buvo perkeltas į aukštesnės instancijos teismą Panevėžyje.

Lapkričio 3-ią dieną Panevėžio apygardos teisme vykusiame posėdyje dainos kūrėjai nepasirodė, todėl apeliacija buvo nagrinėjama be išteisintųjų.

Panašu, kad išteisintieji dalyvauti apeliacijos nagrinėjime tuomet tiesiog nepanoro, o ir pirmadienį išklausyti nuosprendžio į teismą trijulė irgi neatvyko.

Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr./Nuosprendžio paskelbimas byloje dėl dainos apie šėtoną ir vaikus
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr./Nuosprendžio paskelbimas byloje dėl dainos apie šėtoną ir vaikus

Byla išnagrinėjęs teismas kūrėjams palankų nuosprendį įvardijo kaip jų teisę į meninės išraiškos formą ir pripažino, kad pirmosios instancijos sprendimas išteisinti kūrėjus yra teisingas.

„Kūrinys nėra tiesioginis veiksmas skatinant neapykantą prieš atitinkamą socialinę grupę – vaikus. Įrodymai tokios išvados nepatvirtinta.

Išteisintieji pripažino, kad buvo siekiama žiūrovus, skaitytojus įbauginti, tačiau tai tebuvusi jų suvokiama meninės išraiškos priemonė. Kad ir nelabai skoningas, nėra aukšto lygio, bet tai yra kūrinys. Teismas į jį žiūrėjo kaip į visumą, ne tik kaip į tekstą. Taip pat žiūrėta ir į vizualinę pusę, kurioje matomos įdėtos pastangos tą visumą pateikti kaip tam tikrą kūrinį.

Jie tuo siekė pritraukti klausytojų ir žiūrovų, kas jiems ir pavyko, nes peržiūrų skaičiai yra dideli. Kitas dalykas – konstitucija užtikrina saviraiškos laisvę. Ta saviraiškos laisvė yra tiek plati, kiek neperžengia Baudžiamojo įstatymo ribų. Šiuo atveju teismas nusprendė, kad riba nebuvo peržengta“, – rašoma teismo nutartyje.

Tuo metu prokurorė Jelena Sabaliauskienė teigė, kad kūrėjams palankų nuosprendį dar galima skųsti kasacine tvarka.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Jelena Sabaliauskienė
Tomo Markelevičiaus nuotr./Jelena Sabaliauskienė

Ar tai ir bus padaryta, prokurorė kol kas atsakyti negalėjo.

„Turime gerbti teismo sprendimą. Mano manymu, prokuratūra padarė viską, kad vaikų, kurie yra mūsų valstybės ateities pagrindas, teisės, būtų apgintos. Reikia pasitarti ir apsvarstyti visus motyvus, ar turėsime pagrindą skųsti nuosprendį“, – teigė prokurorė.

Vaizdo klipe pagrindinį vaidmenį atliekančiam ir dainuojančiam V.Grincevičiui-Whydotui prokurorai siūlė skirti didžiausią piniginę bausmę – 684 eurus. Jo broliui ir pusbroliui grėsė kiek mažesnės – 570 eurų baudos.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę (šiuo atveju – vaikus) per visuomenės informavimo priemonę gali būti baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai