„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Danguolė Stachura – apie mankštą, pakeitusią jos gyvenimą

Daugybę amžių atokaus Tibeto vienuolyno gyventojai ieškojo, tobulino ir atlikinėjo įvairius pratimus ir dvasines praktikas, taip pasisemdami jėgų, stiprindami sveikatą bei užsitikrindami ilgaamžiškumą. Ši amžinos jaunystės ir nepaprasto gyvybingumo paslaptis buvo ilgai saugoma didžiausioje paslaptyje. Verslininkė Danguolė Stachura jau pusantrų metų gyvena pagal Tibeto vienuolių nurodymus.
Danguolė Stachura
Danguolė Stachura / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Esu kūno estetė, todėl privalau juo rūpintis“, – kodėl ilgus metus propagavo jogą, o vėliau susidomėjo ir penkiais Tibeto pratimais paaiškina Danguolė. Tiesa, pasak verslininkės, stebuklų šiame pasaulyje nebūna, todėl norint išlaikyti sveiką kūną ir žvalų protą, reikia reguliariai mankštintis bei saikingai maitintis.

„Tam, kad kasdien prisiverstum atlikti tuos pačius pratimus, turi būti labai disciplinuotas žmogus. Neklausykite tų, kurie pratimus atlieka ne kasdien arba šią veiklą meta vos po mėnesio. Jie gali sakyti, kad ši mankšta – nieko verta, tačiau aš iš savo patirties galiu patikinti, kad penki tibetiečių pratimai teigiamai įtakoja mano ir fizinę, ir psichinę savijautą. Nors mano dienotvarkė įtempta, dažnai keliauju, tenka ir naktimis neišsimiegoti, tačiau visuomet jaučiuosi žvali ir energinga. Tik perspėju: iš pradžių, kol kūnas neįpratęs prie mankštos, galite pasijusti prastai, tačiau tokia savijauta laikina“, – sako D.Stachura.

IŠTAKOS

Pasak legendos, buvęs Britanijos pulkininkas Bredfordas, sulaukęs 70-ties ir pavargęs nuo gyvenimo negandų, išvyko į Himalajus ieškoti „jaunystės eliksyro“. Ten jis išgirdo apie atokaus vienuolyno lamas, kurie buvo atskleidę amžinosios jaunystės paslaptį ir ją perduodavo iš lūpų į lūpas. Kai po keletos metų, praleistų šiame vienuolyne, karininkas grįžo namo, jo niekas nepažino, nes jis buvo atjaunėjęs... keturiasdešimčia metų! Bredfordas šia paslaptimi neva pasidalinęs su Peteriu Kelderiu, kuris 1938 m. išleido knygą „Jaunystės šaltinis. 5 Tibeto pratimai“. Tuomet apie stebuklingą mankštą sužinojo visas pasaulis.

POVEIKIS

Visa Tibeto lamų fizinių ir dvasinių praktikų sistema pernelyg sudėtinga paprastam europiečiui, todėl iš šios sistemos buvo paimti tik penki pratimai, kuriuos lengvai gali atlikti kiekvienas žmogus. Nepaisant to, kad šie pratimai atrodo be galo paprasti, iš tiesų jie yra nepaprastai efektyvūs. Pratimai suteikia energijos, atjaunina, sustiprina atmintį, padeda sureguliuoti svorį bei atrodyti žymiai jauniau. Šį pratimų kompleksą atlieka tie, kas nori turėti tobulą kūną ir jausti dvasinę harmoniją.

KODĖL ŠIE PRATIMAI TOKIE VEIKSMINGI?

Kalbama, kad mankštinantis yra atliekami magiški veiksmai, kurie priverčia žmogaus vidinį laikrodį suktis atgal. Net šiais laikais, kai pasaulis persisotinęs stebuklais, Tibeto pratimų poveikis sunkiai suvokiamas žmogaus sąmonei. Tačiau akivaizdu, kad jie veikia!

Tuo galima ir netikėti. Tačiau kartais vienintelis būdas patikėti – išbandyti patiems. Visa, ko iš jūsų reikalaujama – šiai mankštai kasdien skirti po 15 minučių.

KĄ REIKIA ŽINOTI PRIEŠ PRADEDANT?

Iš pradžių kiekvieną pratimą reikia atlikti po 3 kartus. Vėliau kas savaitę pratimų skaičius dvigubinamas, tačiau jų skaičius niekuomet neturėtų viršyti 21. Jei ir po septynių savaičių jums bus sunku pirmąjį pratimą atlikti 21 kartą – nieko baisaus. Stenkitės didinti pakartojimų skaičių palaipsniui, visiškai nekreipdami dėmesio į tai, kiek tai užims laiko. Pratimus galima atlikti ir ryte, ir vakare – bet kuriuo jums patogiu metu. Stenkitės reguliuoti krūvį atsižvelgdami į savo savijautą. Veiksmingi tik visi penki pratimai atliekami paeiliui, kiekvienas iš jų vienodai svarbus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“