„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Daugiausia tarptautinių televizijos apdovanojimų „Emmy“ gavo britai (nuotraukos)

Didžioji Britanija pirmadienį per Niujorke surengtą iškilmingą ceremoniją gavo penkis tarptautinius „Emmy“, o Brazilija atsiėmė savo pirmąjį tokį apdovanojimą ir tapo tikra televizijos elito nare.
Julie Walters
Geriausios aktorės titulą iškovojo Julie Walters. / „Scanpix“ nuotr.

Britų kandidatai dominavo ir geriausio aktoriaus apdovanojimas galiausiai atiteko Benui Whishaw iš „Baudžiamojo teisingumo“ („Criminal Justice“), o geriausios aktorės apdovanojimas – Julie Walters iš „Trumpos viešnagės Šveicarijoje“ („A Short Stay in Switzerland“).

Britų televizijos programos taip pat pelnė tarptautinius „Emmy“ meno, vaikų ir jaunimo, dokumentinių programų kategorijose.

Brazilija, kurios nominantų sąrašas nusileido tik britų sąrašui, pateko į šių apdovanojimų istoriją gavusi savo pirmąjį tarptautinį „Emmy“ – už telenovelę „Indija: meilės istorija“ („India – A Love Story“).

Be apdovanojimų, šiemet taip pat neliko ankstesnės laureatės Danija, kuri su „Gynėjais“ (The Protectors) nugalėjo draminio serialo kategorijoje, Japonija, su „Trumpais filmukais“ (Short Shorts) nugalėjusi komedijos kategorijoje, Olandija, už „Telefoną“ (The Phone) pripažinta nugalėtoja realybės programų („be scenarijaus“) kategorijoje, bei Vokietija, televizijos daugiaserijinio filmo kategorijoje nugalėjusi su „Berlyno vilkais“ (The Wolves of Berlin).

„Visos nominuotos programos ir darbai yra tikras įkvėpimas visiems mums šioje industrijoje ir žiūrovams visame pasaulyje“, – sakė Tarptautinės „Emmy“ akademijos prezidentas Bruce'as Paisneris.

Apdovanojimų teikimo vakarą Niujorko viešbutyje „Hilton“ vedė britų televizijos vedėjas ir komikas Grahamas Nortonas, o tarp apdovanojimus teikusių įžymybių buvo amerikiečių interviu veteranė Barbara Walters ir buvęs JAV valstybės sekretorius Henry Kissingeris.

Tarptautiniai „Emmy“, kurie vadinami pasaulio televizijų „Oskarais“ ir į kuriuos negali pretenduoti tik JAV programos, įteikiami po šešis mėnesius trunkančio atrankos proceso, kurio metu vyksta trys atrankos etapai, kai 50-yje valstybių dirba 600 vertintojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs