Rima atrodys gerokai jaunesnė
Rima panoro dalyvauti projekte „Didieji pokyčiai“, kad sulieknėtų, tačiau Grožio terapijos ir chirurgijos klinika „Sugihara“ pateikė jai siurprizą. Moteriai buvo pasiūlyta pasinaudoti ir plastinės chirurgijos galimybėmis, t. y. gerokai sumažinti ant veido parašytą metų skaičių. Rima neatsisakė juolab kad su ja padirbėti apsiėmė medicinos daktaras, estetines ir rekonstrukcines operacijas atliekantis plastinės chirurgijos specialistas Darius Radzevičius.
Ką pasiūlėte projekto dalyvei?
Sutvirtinti pasmukusius apatinės veido dalies audinius, pašalinti vokų odos perteklių, implantuoti jos audinių į raukšles, kad šios būtų mažiau pastebimos. Visa tai padarius veidas labai atjaunėja. Manau, kad Rimos gyvenimo kokybei toks pokytis turės akivaizdžios įtakos.
Manęs moterys dažnai klausia: „Ar man reikalinga operacija?“ Be jokios abejonės, galima gyventi be jos. Jei žmogaus neslegia skirtumas tarp to, kaip jis jaučiasi, ir vaizdo, kurį mato veidrodyje, operacijos nereikia. „Aš niekada nebūsiu jūsų pacientė!“ – ir tai esu girdėjęs ne kartą. Tačiau laikas bėga ir tos moterys ima kitaip galvoti: „Nemaniau, kad kada nors jums tai sakysiu, bet aš blogai jaučiuosi ir noriu, kad atjaunintumėte mano veidą“. Jei kažko panašaus užsigeidžia ta, kuriai – trisdešimt penkeri, paprastai atsisakau operuoti. Jai – per anksti. Dažniausiai atsisakau ir tada, jei moteris per dieną surūko daugiau kaip dešimt cigarečių. Daug rūkiusios arba rūkančios moters audiniai gyja kur kas prasčiau ir išauga komplikacijų grėsmė.
Rima prisipažino, kad nerimauja dėl draugų ir pažįstamų reakcijos, kai jie sužinos apie plastinę operaciją.
Aš visada siūlau sakyti tiesą. Greičiausiai niekas nepatikės, kad operacija iš tiesų padaryta (juokiasi). Ir priešingai – žmonės ims įtarinėti, jog kažkas slepiama, jei išgirs istoriją apie stebuklingą jauninančią dietą. Beje, jei operacija būna atlikta gerai, net ir aš praeivių veiduose jos ženklų nematau. Kai palygini nuotraukas „prieš“ ir „po“, tada skirtumas akivaizdus.
Pasidaryti plastinę operaciją neplanavau, bet, kai man ją pasiūlė, sutikau. Esu linkusi rizikuoti, avantiūrizmo man netrūksta..., – sakė Rima Vaniarchina.
Ką patariate toms, kurios pasiryžta operuotis?
Būti kantrioms. Įspėju moteris, kad plastinė operacija – ne manikiūras ir plaukų dažymas, kad iškart po jos atrodys košmariškai. Dar paaiškinu, kad yra dalykų, kurių neįmanoma išvengti – tai gravitacija ir odos elastingumo mažėjimas. Operacija šių procesų nesustabdys, senėjimo procesas vyks toliau. Bet jį galima sulėtinti naudojant tam tikras profilaktikos priemones – tinkamą kosmetiką, mezoterapijos, lazerio procedūras. Akcentuoju ir dar vieną dalyką – kad ne tik metai, bet ir saulė skatina raukšlių atsiradimą, todėl ja reikia mėgautis protingai ir saikingai.
Projekto „Didieji pokyčiai“ tikslas – parodyti, ką gali plastinė chirurgija ir estetinė dermatologija. Jas suderinus įvyksta išties įstabių permainų. Patys pamatysite palyginę Rimos nuotraukas „prieš“ ir „po“. Beje, aš kartais mėgstu įvertinti kai kurių aktorių veidus nuotraukose dabar ir anksčiau. Dabar jie atrodo geriau. Esu tikras, kad tai – ne masažo ir kremų naudojimo rezultatas.
Estetinė dermatologija: plaukelių šalinimas ir kitos procedūros
Kitąmet dvidešimtmetį švęsianti Grožio terapijos ir chirurgijos klinika turi daugiausia gydytojų dermatologų ir modernų, Lietuvoje didžiausią lazerinės dermatologijos centrą. Pasak klinikos senbuvės gydytojos Jolantos Žilienės, šiandien paslaugos ir priemonės, kuriomis kuriamas grožis, – saugios, veiksmingos ir pagrįstos mokslo atradimais.
„Estetinės dermatologijos galimybės – labai didelės: pradedant jaunatviškų spuogų ir po jų likusių randų naikinimu baigiant odos jauninimu. Svarbi vieta tenka plaukelių šalinimo nuo veido ir kūno procedūroms. Nė vienas iš tradiciškai naudojamų būdų – skutimas ir rovimas – neduoda ilgalaikio rezultato, be to, dirgina ir traumuoja odą. Projekto dalyvė Evelina pas mane atėjo dėl nepageidaujamų plaukelių pasmakrėje. Buvo praėjusios trys savaitės po to, kai ji juos išrovė. Moteris buvo įsitikinusi, kad jau laikas procedūrą kartoti. Man prireikė didinamojo stiklo ir gero apšvietimo, kad pamatyčiau pavienius šviesokus, į pūkus panašius plaukelius. Tačiau net iš toli buvo matyti bėrimas, kilęs dėl dažno mechaninio poveikio pasmakrės odai. Evelina – viena iš tų moterų, kurios naudoja didinamąjį veidrodį, todėl ir maži, plika akimi nepastebimi pūkeliai jas ima erzinti ir jos pradeda su jais kovoti. Pasekmė – bėrimai, dėmelės, pūlinukai. Tokioms pacientėms pasiūlau tą veidrodį kam nors padovanoti...
Kai iš tiesų yra šalintinų plaukelių, juos naikinti reikėtų lazerio spinduliu arba intensyvios šviesos impulsu. Jei plaukeliai stori ir tamsūs – tinka lazeris, jei šviesoki ir plonoki, su jais geriau susidoroja intensyvi šviesa. Ji netinka įdegusiam žmogui, nes yra pavojus pažeisti odą. Po keturių–šešių procedūrų rezultatas taps ilgalaikis. Vėliau tereikės kartkartėmis atlikti palaikomąją procedūrą. Kaip dažnai (kartą per metus ar rečiau), priklausys nuo plaukelių spalvos ir žmogaus amžiaus.“
Straipsnį publikavimui parengė Grožio terapijos ir chirurgijos klinika „Sugihara“.
„Didžiųjų grožio pokyčių“ nuotr./Eveliną Milerytę konsultuoja „Sugiharos“ specialistė Jolanta Žilienė |