Kad Algimanto Čekuolio knygos pristatymas bus išties įdomus ir nuotaikingas, galima buvo įsitikinti nuo pat pradžių – autorius nepraleido progos pašmaikštauti ir pažėrė komplimentų renginio moderatorei Vilijai Pilipauskaitei-Butkienei.
„Kadangi man jau 87-eri, nepaprastai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo amžiumi. Tikrai galėčiau dar pagyventi, ypač, jei moderatorės ir toliau bus tokios jaunos ir nekaltos“, – sakė jis.
Netrukus A.Čekuolis palietė opią temą – prakalbo apie už knygas gaunamą atlygį. Žurnalistas neslėpė, kad iš jo pragyventi nelengva, tačiau, anot A.Čekuolio, rašytojų varomoji jėga ir neturėtų būti pinigai.
„Aš kas pusę metų gaunu 4500 eurų. Rašytojas uždirba mažiau nei valytoja. Tai gerai ar blogai? Gerai, nes tada jis nerašys niekų, o rašys tik tai, ką nori pasakyti jo širdis“, – kalbėjo A.Čekuolis.
Pats žurnalistas patikino, kad knygas taip pat rašo toli gražu ne dėl piniginio atlygio.
„Ne honorarai maitina rašytoją. Rašytojui svarbiausia yra žmonės, jūsų akys, veido išraiška“, – kreipėsi jis į salėje susirinkusius skaitytojus.
A.Čekuolis palygino ankstesnius ir dabartinius knygų tiražus ir pripažino pastebintis sumažėjusį knygų perkamumą, nulemtą technologijų plėtros: „Jaučiu masinių informacijos priemonių konkurenciją. Kai pradėjau leisti knygas, tiražas siekdavo 20 tūkst., o dabar, duok Dieve, jei nuperka keturis tūkstančius.“
Ne vieną dešimtmetį televizijoje dirbęs A.Čekuolis neišvengė ir šios temos – sakė, kad televizijai jaučiasi dėkingas, nes be jos nebūtų ir tiek daug jo knygų.
„Tai, kad daugiau nei 20 metų ariau televizijoje, man išėjo į naudą. Aš pastaruosius 11 metų kasmet išleisdavau po knygą, bet buvo ir gudravimo – imdavau medžiagą, kurią jau naudojau televizijoje, ir suliteratūrindavau. Žmonėms tai patiko gal net labiau nei romanai – pamatydavo per televiziją, o po to dar ir perskaitydavo", – prisipažino A.Čekuolis.
Vis dėlto rašytojas įsitikinęs, kad televizija gali paveikti labiau nei kai kurios knygos: „Televizija, jei gerai daroma, yra daug stipresnė, įtakingesnė nei romano puslapiai. Geros literatūros, kuri įtrauktų, yra labai nedaug. Knygą reikia skaityti, o televiziją tik sėdi ir žiūri, ji ima ir įtraukia.“
A.Čekuolis atskleidė, kad jau ruošiama nauja jo knyga, kuri tradiciškai pasirodys po metų ir bus pristatyta kitoje knygų mugėje. Šįkart jis žada nustebinti kūriniu intriguojančiu pavadinimu.
„Ten bus keturios apysakos, iš kurių viena vadinsis „Kekšių mokykla". Ji tarsi dokumentinė, kadangi naudojausi realiais faktais, o ir pavardės yra panašios į tikras. Bet veiksmas vyksta Maskvoje“, – sakė A.Čekuolis, ir salėje nuaidėjo juokas.
Ir knyga „Kur velnias nenešioja“, nors ir pristatoma kaip grožinė, yra paremta tikrais faktais, nutikimais, kuriuos A.Čekuolis patyrė kelionių metu. Tiesa, joje taip pat galima rasti ir mistikos.
Besibaigiant pristatymui, renginio moderatorė Vilija Pilipauskaitė-Butkienė paragino įsigyti knygą ir gauti autoriaus autografą, o A.Čekuolis nepraleido progos pašmaikštauti ir šioje vietoje: „Kam pirkti, juk yra bibliotekose – galėsite pinigų sutaupyti.“
„Jei kitais metais nesusitiksime grabe, tai susitiksime čionai“, – susitikimą su skaitytojais šmaikščiai užbaigė žurnalistas, o susirinkusieji vėl prapliupo juokais.