Garaže – įspūdinga „Porsche“ kolekcija
„Čia – mūsų žaislai“, – pristatydamas „Porsche“ automobilių kolekciją juokauja E.Mamedovas. Nuo 1996 m. su „Porsche“ važinėjantis verslininkas pripažįsta, kad šio prekinio ženklo automobiliai kadaise ir jam atrodė kaip nepasiekiama svajonė, tačiau dabar jo namų garaže tokių automobilių stovi net šeši.
„Mano tikslas nebuvo turėti ypatingą kolekciją, bet gavosi taip, kad kiekvienas automobilis, kurį aš turiu, man kažką reiškia. Šiai dienai tikrai mėgaujuosi, kad automobiliai visąlaik yra šalia manęs. Man smagu juos matyti, smagu su jais važiuoti ir smagu, kad jie vis dar mane džiugina“, – tinklalaidėje „Kamantinėjimai. Apie kūrėjus ir veikėjus“ kalbėdamasi su režisieriumi, renginių paslaugų grupės „ReKūrai“ vadovu A.Kamantausku sakė garsus Kauno verslininkas E.Mamedovas.
Išvysti autentiškos architektūros verslininko namus su įspūdingo dydžio apvaliais langais, pro kurių langus šviečia Kauno Prisikėlimo bažnyčios bokštas ir kurie atspindi tarpukario architektūros braižą, pamatyti jo „Porsche“ automobilių kolekciją bei išgirsti visą pokalbį su žymiu Kauno verslininku galite čia:
Išskirtinį E.Mamedovo namą projektavusiam architektų „G.Natkevičius ir partneriai“ biurui didžiausias iššūkis buvo paveldo teritorijoje, kurioje dominuoja tarpukario architektūra, pastatyti modernų namą ir jame įrengti požeminį garažą, kuriame lengvai tilptų bent dešimt automobilių. Tai – nestandartinis sprendimas, tačiau verslininkas pabrėžia, kad jam automobiliai yra daugiau negu tik transporto priemonė ar estetinė atgaiva. Jo teigimu, „Porsche“ – tai dar viena investicijos forma.
„Vieni perka paveikslus, kiti – automobilius. O klasikiniai „Porsche“ automobiliai praktiškai nepraranda savo vertės, nesvarbu, su jais važiuoji ar nevažiuoji, jų kaina tik auga. Tai – didžiulė investicija. Labai smagu, kad didžiąja dalimi mano automobiliai yra seni, klasikiniai „Porsche“ modeliai, turintys grakščias ir nesenstančias formas, kurios nepraranda vertės ir, be to, mane labai žavi“, – abipuse nauda džiaugiasi verslininkas.
Kartu su „Porsche“ verte kinta ir šio prekinio ženklo vartotojas. Daugybę metų Lietuvos „Porsche“ klubo prezidentu buvęs E.Mamedovas tikina pastebėjęs naują tendenciją: prabangius automobilius vis dažniau įsigyja jauni žmonės, kurie galbūt ne visada supranta tikrosios prekės vertės.
„Dabar yra labai daug jaunų žmonių, kurie greitai uždirba ir nenori nieko laukti: jie nori staigiai pirkti gerą automobilį, prabangų namą ir brangius laikrodžius. Aš manau, kad tai – dalinai atsitiktiniai žmonės. Jiems svarbiausia, kad atkreiptų į save dėmesį ir turėtų kažkokį statusą. Šiandien – „Porsche“, rytoj jau gali būti ir „Lamborghini“ ar „Ferrari“. Vairuotojas ne tai, kad yra pasimetęs, bet jis gali visai neatitikti to automobilio filosofijos“, – pastebi verslininkas.
Tuo tarpu jauniausiai E. Mamedovo dukrai, penkerių metukų Emai, prieš visus tėčio „Porche“ nublanksta paprastas kelioninis autobusiukas. „Jos akyse – tai geriausias automobilis, kuriame galima ir pažaisti, ir pamiegoti“, – pripažįsta verslininkas naujausioje A.Kamantausko tinklalaidės „Kamantinėjimai“ laidoje.
Pažintinės kelionės – nenutrūkstantis gyvenimo projektas
Per savo gyvenimą E.Mamedovas aplankė keliasdešimt pasaulio šalių – galbūt jau būtų apkeliavęs ir visą pasaulį, tačiau verslininkas užaugo Sovietų Sąjungos okupuotoje Lietuvoje ir pirmąkart už Atlanto nuvyko tik 1996-aisiais.
„Atsimenu, kai skridome į Ameriką, aš vis galvojau – negi mes tikrai esame Amerikoje? Atrodė, kad tai – nepasiekiama šalis. Po to aplankiau Meksiką, ir prasidėjo... Aišku, čia buvo tokios turistinės kelionės, o 2000-aisiais pirmąsyk išvažiavau į mėnesio trukmės kelionę po Indiją ir Nepalą – tai man buvo visai neatrastas pasaulis, visiška egzotika“, – prisiminimais A.Kamantausko laidoje „Kamantinėjimai“ dalinasi verslininkas.
Būtent Nepale E.Mamedovas apturėjo vieną įsimintiniausių savo gyvenimo akimirkų – tai 10 dienų trukmės kelionė į Everesto viršukalnę, kurią jam ir pirmajai jo žmonai suorganizavo keliautojas Vytautas Bukauskas. Tiesa, nors ši kelionė verslininko šeimai padovanojo ryškius atsiminimus, ne visi iš jų buvo šilti ir šviesūs.
„Kiekvieną dieną buvo vis baisiau, sudėtingiau ir šalčiau, maistas buvo kažkas baisaus, visur nešvara ir šaltis. Tu eini ir tiesiog galvoji apie tai, kad kelionė greičiau pasibaigtų. Kai mes lipome aukštyn, sąlygos darėsi vis atšiauresnės ir iš 9 žmonių komandos tikslą pasiekėme tik trys – aš, mano žmona ir alpinistas iš Vilniaus“, – sako E.Mamedovas.
Verslininkas pasakoja, kad temperatūrą kalnų apačioje ir viršuje skyrė 50 laipsnių, todėl tik lipdamas žemyn E.Mamedovas pradėjo matyti kalnų gyvenimą ir vertinti jų grožį: vienuolynus, kalnų upes, vietinius gyventojus bei kraštovaizdį.
„Mano žmona, lipdama į priekį, dar sugalvojo nusiprausti, bet kai suprato, kokios ten sąlygos – iš skardos gabaliukų sukalta dėžė, ant ledo paklotas celofanas, vietinis užlipa ant kėdės ir tau ant galvos pila iš kibiro karštą vandenį, o paskui turi lauke apsirengti sausus drabužius – tai vienąkart pabandė ir suprato, kad to neįmanoma daryti. Tokios buvo sąlygos“, – pasakoja verslininkas.
Naujausioje A.Kamantausko tinklalaidės „Kamantinėjimai“ laidoje E.Mamedovas taip pat atskleidžia, kad daugybę metų svajoja aplankyti Japoniją.
„Japonija yra mano ateities kelionė: aš ten dar nesu buvęs. Mes važiuodavome į tas šalis, kuriose iš tikrųjų buvo virsmas – į kai kurias iš jų nuvažiuoti jau nebegali, nes jos yra subombarduotos, sugriautos. Džiaugiamės, kad jas pamatėme, nes dabar to padaryti negalėtume, o Japonija yra civilizuota šalis, į kurią galime bet kada nuvažiuoti“, – sako E.Mamedovas.
Savo gyvenime verslininkas griežtai vadovaujasi įsitikinimu, kad joks sprendimas yra blogiausias sprendimas. Būtent dėl to laidos „Kamantinėjimai“ žiūrovams Naujaisiais metais E.Mamedovas linki išpildyti savo ilgai brandintas svajones.
„Aš manau, kad kiekvienas žmogus turi svajonių, todėl geriausia būtų jų kiek įmanoma neatidėlioti, nes pasaulis labai keičiasi ir mes labai artimame laike pamatėme dalykų, kurie mus įpareigoja gyventi kiekviena diena – tai Covid-19 pandemija ir karas Ukrainoje. Tu gali būti pasiruošęs, bet iš tiesų tu pasidarai bejėgis, nes šie dalykai nuo tavęs visiškai nepriklauso“, – sako E.Mamedovas.