Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Europos kino akademijos apdovanojimuose nominuotas S.Baradinsko filmas „Techno, Mama“

Paskelbtos Europos kino apdovanojimų (EFA) nominacijos – tarp jų ir režisieriaus Sauliaus Baradinsko trumpametražis filmas „Techno, Mama“ (prod. Viktorija Seniut-Strolienė). Jis nominuotas kaip geriausias trumpametražis filmas. Iki šiol šioje kategorijoje lietuviškas vardas tarp nominacijų pasirodė tik vieną kartą – 2016 metais į apdovanojimą pretendavo čilietės Maite Alberdi ir lietuvės Giedrės Žickytės „Aš čia tik svečias“.
Saulius Baradinskas
Saulius Baradinskas / Pauliaus Peleckio, Audriaus Solomino nuotr.

„Techno, Mama“ pasaulinė premjera įvyko Venecijos kino festivalyje 2021 m. Nacionalinė – tais pačiais metais – Europos šalių kino forume „Scanorama“, kur darbas pelnė geriausio trumpametražio filmo apdovanojimą.

Vėliau jis buvo parodytas virš 80 kino festivalių visame pasaulyje. Pelnė 27 apdovanojimus (už geriausią filmą, režisūrą, operatoriaus darbą, vaidybą ir t.t.), tarp jų – 2022 m. buvo įvertintas nacionaliniu kino apdovanojimu „Sidabrinė gervė“ kaip geriausias trumpametražis filmas.

Saulius Baradinskas / Irmanto Gelūno nuotr.
Saulius Baradinskas / Irmanto Gelūno nuotr.

„Noriu padėkoti ir pasveikinti visą kūrybinę komandą bei visus žmones, kurie padėjo mums sukurti šį filmą, – sako „Techno, Mama“ režisierius S. Baradinskas. – Tai yra didžiausias įvertinimas mano karjeroje, kartu su komanda labai džiaugiamės šia nominacija. Man, kaip lietuvių kūrėjui ir režisieriui, labai svarbu garsinti šalies vardą, tad labai džiaugiuosi, kad Lietuvos vardas skambės tarptautiniame kontekste. Tai ypač svarbu šiuo metu.“

„Techno, Mama“ pasakoja apie septyniolikmetį Nikitą, kuris gyvenime labiausiai mėgsta klausytis techno ir svajoja nuvažiuoti į garsų Berlyno klubą „Berghain“. Tačiau jo mama Irena nežino apie jo planus ir netrukus skirtingos jų gyvenimo vizijos susikerta. Pagrindinė filmo tema – psichologinis ir fizinis smurtas šeimoje.

„Techno, Mama“ yra esė apie dvi Lietuvos kartas – posovietinės ir nepriklausomos Lietuvos, kurios neranda, kaip vienai kitą mylėti. Režisierius šiuo filmu nori žiūrovo paklausti: „Kodėl kartais mums yra tiesiog sunku mylėti?“

Stop kadras/Filmo „Techno, Mama“ kadrai
Stop kadras/Filmo „Techno, Mama“ kadrai

Pagrindinius herojus įkūnijo aktoriai Motiejus Aškelovičius ir Neringa Varnelytė.

„Techno, Mama“ operatorius Vytautas Katkus, jo režisuotas trumpo metro filmas „Uogos“ taip pat buvo tarp kandidatų į Europos kino apdovanojimų nominaciją. Filmo prodiuserė V. Seniut-Strolienė („Viktoria Films“) kartu su S.Baradinsku dirba jau ne vienerius metus, jie yra įgyvendinę nemažai projektų, taip pat ir ankstesnį S.Baradinsko trumpametražį filmą „Auksinės minutės“. Šiuo metu jie kartu vysto ilgametražį vaidybinį filmą.

Europos kino apdovanojimų nugalėtojai paaiškės gruodžio 10 d. Reikjavike, Islandijoje.

Europos kino apdovanojimai yra rengiami Europos kino akademijos ir vyksta nuo 1988 m. Iki 1997 m. jie buvo žinomi „Felix“ vardu.

Pretendentai geriausio trumpametražio filmo nominacijai kiekvienais metais išrenkami 29 prestižinių Europos kino festivalių metu. Vėliau tarptautinė kino festivalių bendruomenė iš visų kandidatų nominuoja penkis trumpametražius filmus. Patį geriausią filmą renka 4400 Europos kino akademijos narių. „Techno, Mama“ kandidatūrą į Europos kino apdovanojimų nominaciją pelnė iš Tarptautinio Kipro trumpųjų filmų festivalio.

„Techno, Mama“ platina italų distributoriai „Lights On“. Filmo vystymą finansavo asociacija LATGA, o filmo gamybą – Lietuvos kino centras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų