Lietuvoje vandenų įmonės pasižymi ne tik didelėmis vandens kainomis, darbuotojų gausa, bet ir dideliu direktorių skaičiumi, vien „Vilniaus vandenyse“, be generalinio direktoriaus, darbuojasi daugiau kaip trisdešimt viršininkų. Ir nė vienas iš jų nebadauja. Šiai klerkų armijai išlaikyti skirtas biudžetas dešimčia milijonų didesnis už Seimo biudžetą! Ne veltui sakoma, kad vanduo šioje įstaigoje virsta briliantais.
Kaip teigia buvęs „Vilniaus vandenų“ valdybos pirmininkas, o dabar Seimo narys Žilvinas Šilgalis, čia darbuojasi šeimos nariai, giminės, draugai, artimieji ir bičiuliai! Kaip susikūrė ši briliantinė kasykla? Kaip šioje įmonėje vanduo virsta deimantais, kailiniais, automobiliais ir pilaitėmis? Iš kur šios gėrybės?
Jau dabar aiškėja dar didesnės „Vilniaus vandenų“ aferos, kurių pasekmė – kelis kartus išaugsianti vandens kaina. Vandens kaina susideda iš dviejų dalių – vandens tiekimo ir nuotekų valymo. Pavyzdžiui, palangiškiai už vandenį iš čiaupo moka tris litus dvidešimt vieną centą. Už kanalizaciją – keturis litus penkiasdešimt penkis centus. Iš viso – septynis litus septyniasdešimt šešis centus. Kodėl tiek daug? Todėl, kad savivaldybės įmonė „Palangos vandenys“ pirko vandens nuotekų valymo įrangą, o jos kainą įskaičiavo į vandens kubo kainą. Ir taip visuose Lietuvos miestuose.
Taigi, kiek artimiausiu metu mokėsime už vandenį? Kada tikėtis naujo kainų šuolio? Kas ir kada pilnai ištirs visą „Vilniaus vandenų“ veiklą? Kiek dar mums kainuos gudriai suplanuotos aferos?
Korupcijos skandalai, bylos ir teismai ir slapta vandens brangimo schema „Faktų tyrimo biuras“ trečiadienį 20.30 per LNK.