„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 07 31 /18:15

Festivaliui „Mėnuo Juodaragis“ gavus įspėjimą dėl diskriminacijos, organizatorių atsakas: tokių ketinimų neturėjome ir neturime

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė įspėjo festivalio „Mėnuo Juodaragis“ organizatorius dėl apribojimų įsigyjant Šeimos bilietą. Šis bilietas skirtas tik vienam šeimos tipui, todėl nustatyta diskriminacija socialinės padėties pagrindu. Festivalio organizatoriai išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigiama, kad diskriminacijos ketinimų neturėjo ir neturi: „Festivalyje yra laukiami ir bilietus gali įsigyti visi, tiek šeimos su vaikais, tiek kitais šeiminiais ryšiais susiję ar nesusiję žmonės“.
Festivalio „Mėnuo Juodaragis XXII“ akimirka
Festivalio „Mėnuo Juodaragis XXII“ akimirka / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Bilietų naudojimo taisyklėse ir renginio nuostatose numatoma, kad Šeimos bilietu siekiama paskatinti jaunas šeimas, į festivalį atvykstančias su mažamečiais vaikais. Bilietu gali pasinaudoti viena šeima, kurią sudaro du suaugę asmenys, atkeliavę kartu su vienu ar keliais savo vaikais iki 12 metų amžiaus. Pagal taisykles, šio bilieto įsigijimo sąlygos neapima kitų galimų šeimos ryšių ir pavidalų. Atvykus į festivalį kartu su bilietu privaloma pateikti tėvystę ar globą įrodančius dokumentus.

Atliekant tyrimą, VšĮ „Baltijos griaustinio“, organizuojančio festivalį, atstovai (-ės) raštu teigė, kad tokį bilietą gali įsigyti ir vienišos mamos bei tėčiai su vaikais, ir seneliai su anūkais. Visgi, tokių sąlygų oficialiose renginio nuostatose nėra – ir toliau pabrėžiama, kad bilietas skirtas dviem suaugusiems asmenims su savo vaikais.

B.Sabatauskaitė atkreipia dėmesį, kad tyrimo metu pateikti paaiškinimai apie išplėstinį sąlygų taikymą nėra žinomi plačiajai visuomenei. „Raštuose tarnyboms galima parašyti daug ką, tačiau kol tai nėra oficialios, viešai skelbiamos taisyklės, tol ši informacija vartotojams nėra prieinama. Nėra jokių garantijų, kad seneliai į festivalį atvykę su anūkais, vienas vaikus auginantis tėtis ar globėja (-as) su vaikais galės pasinaudoti Šeimos bilietu. Organizatorius kviečiu užtikrinti, kad viešos bilietų naudojimo taisyklės atitiktų tai, kas skelbiama privačiai. Iki festivalio liko nemažai laiko, rengėjai dar turi galimybę pataisyti šias diskriminacines taisykles“, – sako lygių galimybių kontrolierė.

Pagal Lygių galimybių įstatymą, paslaugų teikėjai (-os) privalo užtikrinti, kad informacijoje apie paslaugas nebūtų teikiamos privilegijos dėl lyties, amžiaus, negalios, socialinės padėties (įskaitant šeiminės padėties) ir kitų asmens tapatybės požymių.

Festivalio organizatoriai: jokių „diskriminacijos“ ketinimų neturėjome ir neturime

Pirmadienį vakare festivalio „Mėnuo Juodaragis“ organizatoriai išplatino pranešimą spaudai, kuriame rašoma:

„Lygių galimybių kontrolierės tarnybos raštą su pretenzija dėl galimos diskriminacijos festivalio bilietų taisyklėse gavome š.m. gegužės 15 d. Išsamų paaiškinimą tarnybai pateikėme gegužės 24 d. Praėjus beveik dviem mėnesiams, liepos 20 d. sulaukėme tarnybos sprendimo su įpareigojimu jį išnagrinėti ir pateikti per 30 dienų. Apgailestaujame, kad nelaukusi rengėjų nagrinėjimo Lygių galimybių kontrolierė paskelbė pranešimą žiniasklaidai.

Nuolaidos atvykstantiems į festivalį su mažamečiais vaikais festivalyje „Mėnuo Juodaragis“ taikomos jau gerą dešimtmetį ir nekėlė galimos „diskriminacijos“ diskursų. Pagal lankytojų pastabas šios nuolaidos įgijimo taisyklės buvo nuolat keičiamos, stengiantis geranoriškai atsižvelgti į įvairiausias situacijas. Dėl to „Mėnuo Juodaragis“ yra vienas nedaugelio vasaros festivalių Lietuvoje daugelį metų gausiai lankomas šeimų su vaikais ir jų laukiamas.

Kasmet festivalyje vaikams ir jaunimui parengiama gausi užsiėmimų programa, pagal išgales stengiamės pasirūpinti patogesnėmis atvykimo ir įsikūrimo galimybėmis. Verta pastebėti, kad festivalis vyksta nuostabio vietoje – Dūburio ežero saloje, kuri pakankamai „laukinė“, be išvystytos infrastruktūros. Mums svarbi ir vaikus lydinčių šeimos narių atsakomybė už vaikus, jų saugumą. Suaugusių lydimi vaikai iki 9 metų į renginį įleidžiami nemokamai, o jaunuoliams nuo 10 iki 17 metų taikomos didelės nuolaidos bilieto kainai.

Taip pat festivalio taisyklėse pabrėžta, kad bilieto nuolaida nepretenduojama į šeimos sąvokos apibrėžimą. Šeimos formų ir ryšių gali būti pačių įvairiausių, o ši nuolaida suteikiama kai atvyksta du suaugę asmenys su vaikais iki 12 metų amžiaus (imtinai).

Apmaudu, kad mūsų, savanoriška veikla grįstos organizatorių komandos, pastangos geriau atliepti mažamečių vaikų ir juos auginančiųjų ar globojančiųjų interesus kai kam gali pasirodyti diskriminuojančios. Lygių galimybių kontrolierei rašėme, kad mielai atsižvelgtume į jos patarimus, pastabas ar gerųjų formuluočių praktikos pavyzdžius, kurie padėtų išvengti tokių nesusipratimų. Deja, tokių nesulaukėme.

Artimiausiu metu festivalio organizacinė komanda aptars galimus taisyklių pakeitimus, kad jie dar geriau atlieptų mažamečių ir jų šeimų lūkesčius. Galime patikinti, kad jokių „diskriminacijos“ ketinimų neturėjome ir neturime. Festivalyje yra laukiami ir bilietus gali įsigyti visi, tiek šeimos su vaikais, tiek kitais šeiminiais ryšiais susiję ar nesusiję žmonės. Pasitengsime, kad renginyje visi jaustųsi puikiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų