Fondo „Orfėjaus lyra“ 10-mečio šventėje Lietuvos elitas dosniai aukojo jauniesiems talentams

Sekmadienio vakarą Vilniuje vyko Nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) paramos fondo „Orfėjaus lyra“ jubiliejinis pokylis. Fondas, kurio surinktos lėšos yra skiriamos talentingiems būsimiems operos solistams, baleto šokėjams ir muzikantams, paminėjo savo veiklos 10-metį.
 „Orfėjaus lyra“ komiteto narės
Paramos fondo „Orfėjaus lyra“ komiteto narės / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Paramos fondo „Orfėjaus lyra“ vadovė Birutė Vizgirdienė portalui Žmonės.lt pasakojo, kad idėja steigti  fondą kilo tuomet, kai su vyru atvyko gyventi į Lietuvą.

„Pamačiau, kad Nacionalinis operos ir baleto teatras labai vargsta. Prieš tai dirbau dviejuose panašiuose fonduose Amerikoje, pasitikėjau savimi ir nusprendžiau, kad ką nors panašaus reikia įsteigti ir Lietuvoje. Nė vienas teatras neišgyvena vien tik iš parduodamų bilietų, visur yra įsteigti fondai, kurie remia – be jų nė vienas teatras neišgyventų. Taip jau nutiko, kad pakalbėjome su pažįstamais iš Amerikos ir prikalbinau, kad prisidėtų prie fondo veiklos“, – pasakojo B.Vizgirdienė.

Renginio akimirka
Birutė ir Rimtautas Vizgirdos

Ponia Birutė pasakojo, kad daugelis studentų baigę mokslus negauna reikalingos paramos. Tuo metu prasideda važinėjimai po konkursus, stažuotės, darbo ieškojimai, o visam tam reikia turėti lėšų.

„Iš pradžių rėmėme Operos studiją, kurią profesorius V.Noreika buvo įsteigęs. Paskui ji buvo panaikinta, todėl pradėjome teikti paramą Nacionaliniui operos ir baleto teatrui. Teatro orkestrui nupirkome kėdžių, aprengėme chorą naujais kostiumais, nupirkome šešis pučiamuosius instrumentus, prisidėjome prie Jono Aleksos knygos išleidimo ir dar daug kitų dalykų padarėme. Paskui per žiniasklaidą jaunimas sužinojo, kad toks fondas yra, ir prasidėjo paramos prašymo anšlagas. Mes pakeitėme savo įstatus, kad galėtumėme remti jaunus, potencialą turinčius operos solistus, baleto šokėjus ir muzikantus“, – portalui Žmonės.lt pasakojo B.Vizgirdienė.  

„Buvau pradėjusi dirbti su vyrais, bet nepavyko, nes jie nieko nedaro. Vieną dieną iš beviltiškumo nutariau sukurti komitetą, kuriame būtų vien tik moterys. Komitete yra daugiau kaip pusę moterų, kurios yra dirbančios, turi šeimas, bet jos aukoja savo laiką, neima nė cento, po darbo susirenka, dirba ir dalyvauja komiteto pasitarimuose. Galiu pasidžiaugti, kad turiu labai gerą kolektyvą, kuris net 120 procentų dirba. Paprašau ir jos man daugiau nei reikia padaro, be jų būčiau kaip be rankų“, – apie moterišką kolektyvą pasakojo ponia Birutė.

B.Vizgirdienė džiaugėsi, kad per dešimtmetį atsirado labai gerų ir dosnių žmonių, kurie prisidėjo prie fondo veiklos. Net 22 stipendijos per visą šį laiką buvo išdalintos potencialiam jaunimui, o tai sudaro beveik pusę milijono litų.

Atvyko 220 svečių

Sekmadienio vakarą viešbutyje „La Meridien Vilnius“ vykusio renginio metu buvo pagerbtos penkios šeimos, be kurių, anot fondo vadovės, fondas nebūtų sugebėjęs padėti tiek daug jaunimo siekti aukštumų, tobulėti ir kibtis į gyvenimą.

„Mūsų vakaro programą atlieka atlikėjai, kurie yra gavę paramą. Žmonės pamato, kur buvo panaudota jų parama ir auka. Mums yra džiugu parodyti tuos atlikėjus, kurie jau dainuoja didžiosiose pasaulio scenose“, – kalbėjo B.Vizgirdienė.  Nors dalyvauti šventiniame vakare norą išreiškė daug žmonių, teko kai kuriems atsakyti, sekmadienį programos klausėsi 220 svečių.

Vakaro metu scenoje pasirodė LNOBT solistės: Marta Lukošiūtė, Vilhelmina Mončytė, Jovita Vaškevičiūtė, baleto šokėjas Kipras Chlebinskas. Renginį vedė Gintaras Mikalauskas, o orkestrui vadovavo Juozas Gabartas.

Jubiliejiniame pokylyje buvo pagerbtos penkios šeimos, be kurių indėlio „Orfėjaus lyra“ nebūtų galėjusi padėti talentingam šalies jaunimui.

Apdovanojimą, kuris buvo lyros formos, gavo Valdas ir Alma Adamkai už indelį į šalies kultūrą. Už indėlį į fondo veiklą buvo apdovanotas Kazickų šeimos fondas – apdovanojimą scenoje atsiėmė specialiai į šią šventę iš Niujorko atskridusi Jūratė Kazickaitė.

Taip pat renginio metu apdovanojimai buvo įteikti Konradui ir Aušrai Vitkevičiams, Antanui Kovui ir jo žmonai bei Gintarui Mikalauskui, kuris jau dešimt metų be išimčių tampa vakaro vedėju. 

Renginio akimirka
Renginio akimirka

Apie paramos fondą „Orfėjaus lyra“

Nuo 2003 m. gyvuojantis LNOBT paramos fondas „Orfėjaus lyra“ nuolat remia menininkus. Pasak fondo vadovės Birutės Vizgirdienės, per nepilną veiklos dešimtmetį „Orfėjaus lyra“ labdarai ir paramai surinko daugiau nei 500 tūkstančius litų. Buvo paremtos solistų stažuotės, skirtos 22 stipendijos jauniesiems menininkams, nupirkti aštuoni pučiamieji instrumentai LNOBT orkestrui, choro moterims – koncertiniai kostiumai, paremta knygos apie dirigentą maestro Joną Aleksą leidyba, operų „Karmen“, „Lietuviai“, „Otelas“ pastatymai. Be to, nuo 2009 m. „Operos švyturių“ apdovanojimuose teikiamos „Orfėjaus lyros“ įsteigtos premijos geriausiam antraeilio vaidmens atlikėjui ir Metų debiutantui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų