„Tam, kad geriau viską suplanuotum, turi pats patirti kaip dalyvis. Darbas kitoje „barikadų pusėje“ padeda išgryninti sumanymo idėją, pajusti, ko ir kaip reikėtų prašyti iš pozuojančiojo“, – pasakojo fotografė Loreta Kondratė.
Pasirengimas fotosesijai užtruko pusdienį. Tiek jos herojų, tiek savąja šukuosena bei bendru stiliumi rūpinosi „Foxie Die“ meistrė Donata. Visažas patikėtas kosmetikei Linai Lalienei.
Nemenką vaidmenį fotosesijoje suvaidino moliūgas, kurį paruošė vaisių drožinėjimo specialistė Vita Brūzgienė. Anot jos, bene pirmą kartą Lietuvoje buvo pristatytas skulptūrinio drožinėjimo pavyzdys.
„Tam reikėjo specialių įrankių ir detalių. Jau kurį laiką domiuosi šia sritimi, bet viešai tokio tipo darbą pristatau pirmą kartą“, – sakė pašnekovė.
Būsimų virėjų ir konditerių mokytoja tvirtino, jog dabartinis jos troškimas – išmokti taip drožinėti, kad pasirinktame vaisiuje, daržovėje ar sūryje galėtum atkartoti konkretaus žmogaus veido bruožus.
Vaisių drožinėjimu V. Brūzgienė susidomėjo prieš penkerius metus. Tuo metu ji dirbo kulinare viename Kauno restorane ir norėjo išmokti nustebinti svečius. Moterį žavėjo tai, kad morkos, bulvės, moliūgai, kopūstai ir daugelis kitų pietų ar vakarienės stalui patiekiamų produktų gali virsti įstabiais meno kūriniais. Pradėjusi domėtis nauja sritimi V. Brūzgienė žinių sėmėsi iš knygų ir interneto, nes Lietuvoje nerado iš ko pasimokyti.
„Gal patyrusių vaisių drožinėtojų ir yra, bet man nepavyko apie juos rasti jokios informacijos“, – sakė moteris.
Dabar ji bendrauja su keliais skulptūrinio drožinėjimo meistrais, gyvenančiais užsienyje, ir iš jų išgirsta nemažai patarimų.
„Mokytis tenka nemažai. Ir treniruotis būtina. Greito rezultato vaisių drožinėjimo srityje sunku pasiekti“, – tvirtino V. Brūzgienė.