„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

G.Liaudanskas-Svaras apie iki šiol nepasiskiepijusius: „Užteks būt durniems...“

Šį mėnesį mirusiųjų nuo COVID-19 skaičius pasaulyje viršijo 5,5 milijono, o Lietuvoje tiesiogiai ir netiesiogiai su koronavirusu susijusių mirčių skaičiuojama kiek daugiau nei 14 tūkst.
Gabrielius Liaudanskas-Svaras
Gabrielius Liaudanskas-Svaras / LNK nuotr.

Ir nors pasaulyje pastarosiomis savaitėmis vis dažniau kalbama apie jaunėjantį susirgusiųjų ir nesiskiepijusių mirusių amžių, o viso pasaulio mokslininkai įspėja apie naują, itin užkrečiamą omikron atmainą, vis dar netrūksta skeptikų, netikinčių ne tik viruso egzistavimu, vadinančių jį eiliniu gripu, vengiančių skiepytis, besipiktinančių suvaržymais, rašoma televizijos pranešime spaudai.

„Ta prasme, užteks būt durniems... užteks būt durniems... Man būna tokie momentai, kai aš jaučiu abejingumą, ir, galvoju, dekit jūs visi mėlyna ugnim, kodėl turiu stengtis dėl tų visų kvailių. Bet praeina viena, kita diena, aš pats žinau, kad jeigu vėl pašauks savanoriauti, vėl dėsiuosi skafandrą ir eisiu į ligoninę...“, – sunkiai emocijas tvardydamas teigia 47-erių dainų ir tekstų kūrėjas, visuomenininkas, grupės „G&G Sindikatas“ lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

„Nesiskiepijau ir nesiskiepysiu – šitą labai dažnai girdim... Na, tai ką aš galiu atsakyti – tai tada, kai susirgsi, būk geras, žmogau, neskambink greitajai – aš taip norėčiau paprašyti, ir visiškai to nebijau. Tiesiog neužkišk vietos lovoj, yra gi krūva kitų ligų, dabar žmonės negali sveikti, gydytis, gauti planinių paslaugų, nes kažkas tamposi lyg dusinamas pagalvės“, – emocijų neslepia 34-erių televizijos laidų prodiuserė, žurnalistė Justina Ragauskaitė.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Justina Ragauskaitė
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Justina Ragauskaitė

Moters pasakojimai apie tai, ką matė ir patyrė, kaip ir Svaras, savanoriaudama COVID-19 sergančiųjų skyriuose beveik keturis mėnesius, sukrečia.

„Kai matai, kaip prie karsto rauda jauna mama, palaidojusi dar jaunesnį sūnų, tai yra tragiškas vaizdas, absoliučiai tragiškas... Todėl norėtųsi, kad žmonės susivoktų ir saugotų ne tik save, bet ir savo artimuosius ir nekeltų jiems skausmo“, – sako šokėjas, grupės „Džentelmenai“ lyderis Vytautas Mackonis.

Asmeninio albumo nuotr./Vytautas Mackonis
Asmeninio albumo nuotr./Vytautas Mackonis

Spalio mėnesį buvo palaidotas artimas šokėjo draugas, Vilniaus regbio akademijos regbininkas Artūras Vigūra, miręs nuo COVID-19 viruso sukeltų komplikacijų. Vyrui tebuvo 32-eji, jis – Vytauto bendraamžis.

Tuo metu fotografas, tyrimų žurnalistas Vidmantas Balkūnas, arti fiksavęs priekinėje COVID-19 fronto linijoje dirbančius medikus, pasakoja apie tai, ką pamatė kovido skyriuose.

„Mano tikslas buvo parodyti visuomenei tai, ko iki to nematėme, tik girdėjome, kad būtų kuo mažiau sąmokslo teorijų ir klaidingų įsivaizdavimų. Kai tu matai 60-ies moterį, kuri pati nieko negali padaryti, ir turi jai keisti pampersus, suvoki, kad bet kada gali pats ten atsidurti. Verkti neverkdavau, bet ašaros kartais kaupdavosi iš bejėgiškumo, kas gali nutikti, kai viena dieną džiaugiesi gyvenimu, o kitą dieną gali gulėti vienoje tų lovų...“, – pasakoja V.Balkūnas.

Gyvenimo būdo laida „Nuo... Iki...“ jau šį pirmadienio vakarą, 20 val., tik per LNK.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“