Šios akcijos organizatoriai kviečia jaunus žmones atnešti savo senelių, prosenelių, kitų giminaičių nuotraukas, kuriose užfiksuotos akimirkos iš gyvenimo tremtyje. Nuotraukos demonstruojamos specialiame stende Kaune, prie verslo centro „1000“.
Pasak Svaro, tokios akcijos padeda jaunimui nepamiršti, kas jie yra, skatina patriotiškumą.
„Negalima nieko brukti per jėgą. Jaunimas bręsta, auga, turi daug jėgų, bet dar mažai išminties. O vertybių stuburą formuojame mes, suaugusieji. Be abejo, svarbiausias yra tėvų pavyzdys: jei jie nebus abejingi, vaikščios į rinkimus, iškabins Lietuvos vėliavą, diskutuos, eis į tautinius filmus, jaunimas įsitrauks. Mes turime investuoti į tai, kas su laiku juose atsiras“, – įsitikinęs muzikantas.
Anot jo, yra svarbu žinoti savo šalies istoriją, nes tai padeda suprasti, kas esi.
„Išsireikšiu savo dainos žodžiais: „Mes kaip medžiai, kai augam, tai augam į viršų, nes mes kaip medžiai, nukirtus šaknis mes numirštam“. Jei esi žmogus, išugdytas gerbti savo tėvus, senelius, visada suprasi, gerbsi ir vertinsi, kaip jie gyveno. Taip bus iš kartos į kartą ir tokie procesai kuriami dešimtmečiais“, – pastebi Svaras.
Anot atlikėjo, net ir skaudžiausias tautos istorijos akimirkas turime prisiminti tam, kad ateityje galėtume kvėpuoti lengviau.
„Mes – maža tauta, kurią ilgai nuodijo. Bet mes stengiamės atsikratyti šešėlio, kad mūsų kelyje būtų mažiau tamsos. Todėl atsikratydami tamsos negalime pamiršti daugiau nei 100 tūkstančių lietuvių tremties skausmo. Lietuvos ateitis priklauso nuo tavęs ir nuo visų. Kaip elgsiesi, kokius sprendimus priimsi, kaip aiškinsi vaikams. Ir matau, kaip keičiamės, einame į priekį, į šviesą ir norime būti normaliais žmonėmis, normaliame pasaulyje“, – sako atlikėjas.
Daugiau informacijos apie akciją galima rasti socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Mes niekad nepamiršim“.