Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Galapagų“ fotosesijoje įsiamžinusi Jurga: „Kuo keistesnis gyvūnas, tuo arčiau širdies“

Ar turite asmenukę su Galapagų vėžliu Džordžu? O esate iš vandenyno plaukuose parsinešę krabą? Ar mėlynakojis bubis jums šoko savo padūkėlišką šokį? Gal bent apsikeitėte meile iš pirmo žvilgsnio su šaltaširdėmis iguanomis? Jei ne – vis dar galite tai padaryti savo vaizduotėje. Fantazijos stoka nesiskundžiantys muzikos ir pramogų festivalio „Galapagai“ atlikėjai tai jau išbandė.
Jurga Šeduikytė
Jurga Šeduikytė / „Pix studija“ nuotr.

Kai prieš pusę tūkstančio metų Galapagų salas aptiko ispanų karaliaus laivas, kas galėjo įsivaizduoti, kad žmonės ten trenksis daugiaaukščiais kruiziniais laivais? Tai nėra egzotinės salos, kuriose medų kopinėja jaunavedžiai, bet viena iš tų vietų, kur gali pasijusti lyg kitoje planetoje.

„Man tikrai būtų įdomu nukeliauti į Galapagus, pamatyti žmogaus nedaug paliestą aplinką“, – sako „skempas“ Viktoras Diawara.  „Esu tikra, kad tame krašte man patiktų“, – antrina Jurga Šeduikytė.

Į keliones jie paprastai leidžiasi ne dėl penkių žvaigždučių viešbučių su „viskas įskaičiuota“ programa. Jurga prisimena istoriją, kai vienoje kelionėje turėjo pati prisižvejoti maisto.

„Kartą susiruošėme plaukti baidarėmis, o vienas žygio dalyvių, buvęs mano muzikantas, pamiršo įsigyti maisto. Keliavome su mano turimu maišeliu. Planavome plaukti 4-5 dienas, o maisto pakako vos trims, teko prisigaudyti žuvies dar dviems dienoms. Supratau, kad kai nori valgyti, tai išmėginsi visas priemones. Prisigaudėme mažyčių žuvelių, buvo labai skanu, – pasakoja Jurga. – Kitas įsiminęs dalykas – žvejodami ir ketvirtą ryto, ir labai vėlai vakare, prisižiūrėjome nepaprastai gražios gamtos: rūkas virš upės, tu stovi jame, vandens nematai, bet užmeti meškerę ir jauti, kad kabinasi.“

Viktoras Diawara turi ne tik žuvies, bet ir krabų gaudymo patirties. „Vaikystėje esu praleidęs daug laiko Prancūzijoje prie jūros. Pažįstami žmonės gaudydavo krabus. Mes, vaikai, taip pat esame ėję kartu jų gaudyti“, – pasakoja Viktoras.

„Pix studija“ nuotr./Viktoras Diawara
„Pix studija“ nuotr./Viktoras Diawara

Galapagų salose krabų taip paprastai nepagaudysi – juos net liesti draudžiama. Ten kiekvienas tavo žingsnis turi būti draugiškas gamtai, o jį žengdamas privalai išlikti atidus, kad kokiai nors iguanai netyčia neprimintum uodegos.

Iguanos ypač patinka BIX muzikantui Sauliui Urbonavičiui-Samui.  „Aš visada piešiu driežus, BIX klipe „Pressure“ yra driežų šokis, aš labai mėgstu šituos gyvūnus. Man visi ropliai – driežai, iguanos, yra tiesiog nuostabūs Dievo kūriniai. Jų linijos labai gražios. Skulptūriškai žvelgiant, driežai yra tobuli, – tvirtina Samas. – Neturiu nieko bendra su iguanų charakteriu ir jų šaltu krauju bei šalta širdimi. Aš esu kur kas aistringesnis. Bet jų filosofinis žvilgsnis į viską, šaltas pasaulio stebėjimas sustingus ant akmens – man gražu.“

„Pix studija“ nuotr./Saulius Urbonavičius-Samas
„Pix studija“ nuotr./Saulius Urbonavičius-Samas

Nei iguanos, nei vėžlio namie niekada nelaikė dvyniai „Timohi“. „Mes įpratę vaikščioti su šuneliu, – juokiasi jie. – Bet norėtųsi pamatyti tokią pasaulio vietą kaip Galapagai, kur gyva gamta, gyvūnai laisvai migruoja.“

Broliams paliko įspūdį didieji Galapagų vėžliai. Nors dydis šiuo atveju ne toks svarbus, kaip kiti fiziniai duomenys... Išgirdę, kad vėžlys gali daugintis net ir sulaukęs 200 metų, „Timohi“ vaikinai prapliumpa kvatotis: „Tai mums dar viskas priešaky!“

„Pix studija“ nuotr./„Timohi“ vaikinai
„Pix studija“ nuotr./„Timohi“ vaikinai

Apie Galapagų salų išskirtinę gyvūniją jie daug diskutavo pozuodami muzikos ir pramogų festivalio „Galapagai 2014“ fotosesijoje „Pix Studijoje“. Scenos garsenybėms teko įdomi užduotis įsivaizduoti, kaip jie jaustųsi susitikę su salų faunos atstovais.

Samas menamai žvelgė į akis jūrinei iguanai, „Timohi“ pasigamino asmenukę su vėžliu Džordžu, Viktoras Diawara-Vee leido, kad jam ant galvos užsiropštų krabas, o Jurga įsitaisė savo mylimų mėlynakojų bubių draugijoje.

„Visų pirma, man šito paukščio stilius patinka – turi juodą rūbą ir ryškų akcentą, tuo mes su Bubiu esame panašūs. Antra, mano svajonė – šokti, o jis labai įdomiai šoka savo poravimosi šokį. Jei taip kas nors scenoje šoktų, jam nebūtų lygių. Be to, man visi „frykiniai“ keistuoliai labai įdomūs – kuo keistesnis gyvūnas, tuo arčiau širdies“, – šypsosi Jurga.

Koks įžvalgus vis dėlto buvo ispanų kapitonas Diegas di Rivandeira, prieš bene 500 metų plaukęs pro šalį ir Galapagų salas pavadinęs Užburtosiomis dėl pakrantėje vykusių keistenybių – lygiai taip užburia festivalis „Galapagai“, į kurį kasmet grįžta ne tik klausytojai, bet ir muzikantai.

„Pix Studijos“ nuotr./Justė Arlauskaitė-Jazzu
„Pix Studijos“ nuotr./Justė Arlauskaitė-Jazzu

„Zaraso sala yra labai gera vieta festivaliui: ir vandens pramogos, ir gamta, gali su šeima važiuoti, pabūti su vaikais“, – teigia Viktoras, jau ne pirmą kartą grosiantis „Galapaguose“. – Šiemet festivalyje viešės keli svečiai, su kuriais ruošiame bendrą programą. Kadangi naujausiame „Skamp“ albume, kurį dabar įrašinėjame, yra daug „featuringų“ (bendrų dainų – aut. past.), tai ir „Galapaguose“ pagrosime kartu su „Supersci“, Mr.Woodnote, C.A.R.T“.

„Daug ruošiamės, viskas labai gerai skambės – grosime su nauja sudėtimi. Jau pabandėme programą koncertuose – žmonės lingavo laimingi, mačiau, kaip muzika nuneša juos už milijonų kilometrų“, – šypsosi Jurga.

„Galapaguose“ viskas aišku, suprantama – visas sociumas paprastas. Po festivalio grįžti į gyvenimą – ir staiga pasidaro liūdna“, – prisipažįsta „timohiai“ Dmitrijus ir Romanas.

„Festivalyje gali išsinerti iš uniformos, iš visų kasdienių suvaržymų, išsipiešti, išsikriokti – būti laisvas. Tai yra pats geriausias dalykas“, – tvirtina Samas.

„Pix Studijos“ nuotr./Andrius Glušakovas-Pushaz
„Pix Studijos“ nuotr./Andrius Glušakovas-Pushaz

Laisvas festivalis „Galapagai“, šiemet kviečiantis į valstybę, kurioje viskas galima, įvyks rugpjūčio 1-2 dieną Zarasuose, ežero saloje. Festivalyje gros: vokiečiai „The Baseballs“, perdainavę populiariausius Rihannos, Lady Gagos, Katy Perry hitus rokenrolo dvasioje. Taip pat – „Supersci“ (Švedija), Mr.Woodnote (Didžioji Britanija), Leon Somov & Jazzu, „Skamp“, Markas Palubenka, „Keymono“, „Liūdni slibinai“, „Lemon Joy“, Jurga, „Digital Digital“ (Estija), „Bez Bileta“ (Baltarusija), „Krambambulya“ (Baltarusija), Margaret LIVE (Estija), „Curlykills“ (Estija), „Superskankers“ su Okym Riim (Estija) ir kiti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos