Garbūs svečiai rinkosi į iškilmingą LRT kultūros sezono atidarymą

Pirmadienio vakarą sostinėje vyko LRT kultūros sezono atidarymo šventė. Iškilmingame vakare pasirodė daugybė ryškių kultūros asmenybių, menininkų, aktorių, verslininkų, politikų, pramogų pasaulio atstovų.
Algimantas Puipa ir Janina Lapinskaitė, Ugnė Galadauskaitė ir Marius Siparis, Aistė Stonytė-Budzinauskienė ir Audrius Stonys
Algimantas Puipa ir Janina Lapinskaitė, Ugnė Galadauskaitė ir Marius Siparis, Aistė Stonytė-Budzinauskienė ir Audrius Stonys / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kultūrai skirtas nacionalinio transliuotojo kanalas LRT kultūra pirmadienį pradėjo naująjį sezoną. Naujas laidas, pasaulyje pripažintus filmus, koncertus iš geriausių koncertų salių, pokalbius su ryškiausiomis kultūros asmenybėmis, specialias tiesiogines transliacijas iš svarbiausių kultūros renginių žiūrovai jau matys didelės raiškos (HD) formatu, todėl atidarymo šventė vyko modernioje aplinkoje – K29 verslo centre.

Naujo sezono pristatyme dalyvavo LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius, LRT laidų vedėjai, kūrėjai ir kiti garbūs svečiai. Šventėje pasirodė Algimantas Puipa ir Janina Lapinskaitė, Ugnė Galadauskaitė ir Marius Siparis, Aistė Stonytė-Budzinauskienė ir Audrius Stonys, Jolita Vaitkutė ir Silvestras Dikčius, Richardas Jonaitis, Vytautas Juozapaitis ir Eglė Juozapaitienė bei daugelis kitų svečių.

Šventėje taip pat turėjo dalyvauti ir savo laidą pristatyti operos solistė Nomeda Kazlaus, tačiau renginį praleido dėl skaudžios netekties – mirė jos tėvas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Operos solistės Nomedos Kazlaus šeimoje skaudi netektis – mirė tėvas

Būrys svečių užėmė savo vietas ir laukė koncerto pradžios. Renginį pradėjo Čiurliono kvartetas, atlikęs garsiojo serialo „Twin Peaks“ temą.

Vėliau į sceną žengė renginio vedėja Ugnė Galadauskaitė. „Noriu visus pasveikinti, šį vakarą atvykusius į išskirtinai modernią erdvią, nes šiandien LRT kultūros kanalas startuoja HD formatu“, – džiaugėsi U.Galadauskaitė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./LRT kultūros sezono atidarymo akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr./LRT kultūros sezono atidarymo akimirka

Raiškiosios televizijos (HD) paslaugą LRT kultūra pradėjo teikti prieš mėnesį. Kanalą gali matyti visi antžeminės televizijos žiūrovai, priimantys signalą TV antenų pagalba ir, žinoma, išmaniųjų televizijų abonentai.

„Technologinės inovacijos – vienas iš svarbiausių LRT prioritetų. Siekėme ir sieksime, kad mūsų žiūrovai pirmieji Lietuvoje galėtų džiaugtis tuo, kas pasaulyje geriausia“, – sako LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius. LRT kultūra HD pranašumai – keliskart geresnė vaizdo kokybė, galimybė pasirinkti titrus ir kalbą.

Apie naująjį sezoną

„Šis sezonas bus labai turiningas. Sulig kiekvienais metais nuo pat tada, kai atsirado kultūros kanalas, mes žengiame didžiulį žingsnį į priekį, ir jau šį sezoną turėsime beveik 35 originalias laidas. O smagiausia – tai, kad praėjusį sezoną turėjome tik 2 kino pozicijas, šį sezoną turėsime net septynias“, – sako LRT kultūros prodiuseris Marius Siparis.

Žiūrovų lauks „Oskarais“, „Aukso gaubliais“, „Auksine palmės šakele“ įvertinti kino šedevrai, geriausi „Kino pavasario“, „Scanoramos“ filmai. LRT kultūros „Elito kinas“ jau netrukus parodys „Oskaru“ apdovanotą dramą „Visko teorija“ su Eddie Redmayne‘u, „Oskarui“ ir „Aukso gaubliui“ nominuotą dramą „Viskas prarasta“ su Robertu Redfordu, Richardo Linklaterio „Vaikystę“, „Auksine palmės šakele“ Kanuose apdovanotą dramą „Dypanas“, geriausio režisieriaus titulą 2016 m. Berlyno kino festivalyje pelniusią dramą „Ateitis“ („L'avenir“) su Izabelle Hupert ir daugelį kitų.

Šeštadieniais pakvies „Kino žvaigždžių alėja“, kurioje pamatysime aktorius Nastassią Kinski („Cat People“), Charlie‘o Chaplino režisuotą filmą „Grafienė iš Hong Kongo“ su Marlonu Brando su Sophia Loren, Seaną Penną („Fast times at Ridgemont high“), Harvey Keitelį ir Jacką Nicholsoną („Pasienis“).

Nuo vasario LRT kultūros eteryje – devynių ankstyvųjų Clinto Eastwoodo filmų retrospektyva. Pavasarį taip pat planuojama nauja dokumentikos apie garsiausius tapytojus – Botticelli, Caravaggio, Raphaelį – serija. Kiekvieną pirmadienį ir toliau bus rodoma naujausia aktualioji, politinė dokumentika, antradienį – istorinė, trečiadienį – mokslo.

Viena didžiųjų LRT kultūros šio sezono naujovių – projektas „Kultūros teismas“, kurį ves tikra teisėja – sujungs pokalbių šou ir teismų praktikos elementus. Žiūrovai galės naujai pažvelgti tiek į aktualius kultūrinius, socialinius reiškinius, tiek kitaip įvertinti klasika tapusias knygas, spektaklius, paminklus, asmenybes.

Viename pirmųjų filmavimų į teisiamosios kėdę sėdo Žemaitės personažė, kurią įkūnijo aktorė Larisa Kalpokaitė, o liudininke iškviesta dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu papasakojo, kodėl teisiama jaučiasi kasdien. „Kultūros teisme“ reiškinius vertins teisėja Snieguolė Matulienė, prokuroras, ieškovas, atsakovas bei pastarojo advokatas. Galutinį sprendimą priims žiūrovai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys

Kaip mes bendraujame viešoje erdvėje? Kaip vertiname šiuolaikinio Lietuvos kino situaciją? Koks teatras mums įdomus? Kokį žmogų ugdo mokykla? Kokią meno kritiką šiandien turime? Kokia yra žurnalistika Lietuvoje? Tai tik dalis klausimų, kurie rūpi LRT kultūros laidos „Nes man tai rūpi“ rengėjams.

„Šiandien pasaulyje vyksta daugybė svarbių pokyčių – klimato ir ekologijos, tautų kraustymosi ir tapatybės paieškų, tolerancijos ir nacionalizmo savokų. Visi matome besikeičiantį pasaulį, kuriame norime suprasti daugybę mums svarbių dalykų, – svarsto laidos vedėja Jolanta Kryževičienė. – Viešojoje erdvėje dažnai girdime, kaip savo nuomonę išsako politikai, verslininkai, ekspertai, populiarios žvaigždės. Tačiau pamažu atsiranda temos ir klausimai, apie kuriuos nedrįstame kalbėti, bijome būti apkaltinti ar išjuokti.“

„Laidoje norime kalbėti apie nutylimus dalykus su žmonėmis, kurie geriausiai juos jaučia, apmąsto ir nebijo apie tai kalbėti. Todėl mes keliaujame po nykstantį Kauną, todėl važiuojame į rusų miestu vadinamą Visaginą, todėl susitinkame su jaunais kūrėjais, kurie keliasi gyventi į mažą miestelį. Ir dar labai svarbu – laukiame žiūrovų pasiūlymų, rekomendacijų, laukiame grįžtamojo ryšio“, – pastebi J.Kryževičienė.

Naujajame LRT kultūros sezone – jau antruosius metus skaičiuojanti Andriaus Rožicko autorinė laida „Stambiu planu“, atverianti žmogiškąją, neretai – keistąją, žinomų kūrėjų prigimtį. Kokia laida bus šiemet? „Bandymas įvardinti, kokia ji, pastangos ją apibūdinti tik aprėmina ją, suvaržo, subanalina, o ji ne tokia. Kokia yra „Stambiu planu“ laida, kiekvienas supranta ir priima asmeniškai, per savo patirtis, tos dienos nuotaiką. Todėl neformatuosiu, o tiesiog pakviesiu žiūrėti „Stambaus plano“ pokalbius ir naujame sezone“, – sako Andrius Rožickas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Andrius Rožickas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Andrius Rožickas

Toliau gyvuos ir viena populiariausių LRT kultūros laidų „Euromaxx“ – vokiečių televizijos „Deutsche Welle“ ir LRT bendros gamybos Europos kultūros ir gyvenimo būdo žurnalas.

Platų žiūrovų ratą per kelerius metus išsiugdė ir laida „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“. Operos solistė autorinėje laidoje kalbina ryškiausias kultūros ir meno asmenybes ir iš užsienio, ir iš Lietuvos. 8 kalbas įvaldęs Lietuvos sopranas užsieniečius šnekina jų gimtąja ar jiems patogia kalba. N.Kazlaus įsitikinusi, kad pokalbiui tai suteikia laisvės ir komforto.

„Nuo paauglystės mane domina ir žavi sėkmingų žmonių biografijos. Iš jų pati semiuosi informacijos ir įkvėpimo“, – atskleidžia viena garsiausių Lietuvos operos solisčių. – „Skambančiuose pasauliuose“ mano pašnekovai bus dažnai susiję su manimi kūrybiškai.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis