Garsios mamos ir tėvai – apie vaikų užsienio kalbų lavinimą

Vilniuje atidarytoje užsienio kalbų mokymosi akademijoje apsilankę žinomi žmonės dalinosi savo vaikų užsienio kalbų mokymosi metodais. Tėvai vieningai tvirtino – kuo anksčiau vaikai pradės mokytis užsienio kalbų – tuo lengviau bus perprasti jų subtilybes.
Renginio akimirka
Renginio akimirka / „LV Photography“ nuotr.

„Su Smilte vaikiškus filmukus pirmiausia žiūrime originalo kalba, o tik vėliau – išverstus lietuviškai“, – apie lapkričio 6-ąją septintąją gimtadienį švęsiančios dukters užsienio kalbų įgūdžių lavinimą pasakojo dainininkas ir renginių vedėjas Donatas Baumila, apsilankęs Vilniuje atidarytoje „Angelų miesto kalbų akademijoje“ (AMKA).

Dainininkas neabejojo – kuo anksčiau ir kuo natūralesnėje aplinkoje pradedi mokytis anglų, rusų, vokiečių, ar bet kurios kitos kalbos – tuo greičiau bei lengviau viską perpranti.

„Augau Šeškinėje, todėl rusų kalbą išmokau kieme. Angliškai kalbėti pradėjau žiūrėdamas filmukus per vaikiškus užsienio televizijos kanalus. Vokiečių kalbos pagrindus įgijau mokykloje. Ir visa tai man tikrai praverčia“, – sakė prieš mėnesį antrą kartą tėčiu tapęs atlikėjas.

„LV Photography“ nuotr./Renginio akimirka
„LV Photography“ nuotr./Renginio akimirka

Jo mažoji Mėta kol kas į filmukus nereaguoja, o daro tai, kas kūdikiams svarbiausia – valgo ir miega.

„Kol kas atrodo, kad ji kantresnė ir ramesnė už vyresniąją sesę. Bet ar tai tiesa, paaiškės kiek vėliau“, – su šypsena sakė pašnekovas.

Kartu su dvimete dukra Barbora į akademijos atidarymą atėjusi dainininkė Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pasakojo, kad užsienio kalbą išmokti gali įvairaus amžiaus žmonės, o vaikai tam ypač imlūs.

„Ąžuolo mama gyvena Ispanijoje, o sesė ir brolis šneka tik angliškai, todėl anglų kalba mūsų namuose dažna viešnia“, – su šypsena sakė žinoma moteris.

I.Žvagulienė pasakojo, kad vyresnėlė Barbora jau žino daugybę žodelių, o norėdama papasakoti apie spalvas išsireiškia tik angliškai.

„LV Photography“ nuotr./Renginio akimirka
„LV Photography“ nuotr./Renginio akimirka

„Manau, kad ir Bernardas greit išmoks anglų kalba, nes mėgstamiausios sesutės lopšinės, kurias dažnai vakare dainuoju, skamba būtent ja“, – pasakojo dviejų mažylių mama.

I.Puzaraitė-Žvagulienė vis dažniau pagalvoja, jog paauginus keturių mėnesių sūnelį, jai vėl reikėtų atnaujinti muzikinę karjerą.

„Kol kas neturiu jokių konkrečių planų, bet sceną prisimenu vis dažniau“, – patikino pašnekovė.

Teisininkė, profesionali šokėja Rasa Židonytė pasakojo, kad jos dvimetė dukrelė Paulina apie jai svarbius įvykius moka papasakoti ir lietuviškai, ir angliškai.

„Kai vaikai nuo mažens girdi svetimą kalbą, jiems ją lengviau priimti ir išmokti taisyklingai tarti žodžius. Žinoma, daugelis mažylių šiais laikais angliškai prabyla žiūrėdami vaikiškus filmukus“, – sakė R.Židonytė.

„LV Photography“ nuotr./Renginio akimirka
„LV Photography“ nuotr./Renginio akimirka

Aktorė, psichologė Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė anglų kalbą išmoko vėliau nei rusų. Mokykloje ji trejus metus krimto ir lotynų kalbos vadovėlius.

„Dabar lotyniškai prisimenu tik kelias sentencijas. Jei kalbos nenaudoji, ją atnaujinti reikia laiko ir pastangų“, – sakė dešimtmečio Dominyko ir dvejų metų Izabelės mama. Norėdama neprarasti anglų ir rusų kalbos įgūdžių moteris dažnai žiūri filmus originalo kalba.

„Dominykas dar darželyje lankė anglų kalbos būrelį. Kai pradėjo mokytis mokykloje, patariau, kad naujus žodžius lengviau įsiminti jei sukuri mintyse jiems būdingą asociaciją. Dar vienas svarbus momentas – kartojimas to, ką išmokai“, – tvirtino pašnekovė.

„LV Photography“ nuotr./Renginio akimirka
„LV Photography“ nuotr./Renginio akimirka

Kalbų adademijos įkūrėja Gitana Keršienė daugelį metų pedagoginį darbą dirbusi ne Lietuvoje, sakė, jog jos vadovaujamoje įstaigoje žaismingi anglų kalbos užsiėmimai vyksta beveik visą savaitę. Keturios klasės pritaikytos užsienio kalbos žinių semtis tiek kūdikiams nuo 6 mėnesių, tiek senjorams.

„Manęs dažnai klausia, kaip galima anglų kalbos išmokyti kūdikį. Bet juk dažnai girdėdamas šią kalbą jis ją perpranta natūraliai, be papildomų pastangų. Mūsų jauniausiam „studentui“ šiuo metu yra metukai ir jis kuo puikusiai reaguoja į žaidimus, kuriuos vedu ne jo gimtąja kalba“, – sakė pačių mažiausiųjų grupei užsiėmimus vedanti Simona Keršytė, anglų kalbos pamokas ilgą laiką vedusi privačioje mokykloje Japonijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų