Pagrindinius vaidmenis čia kurs žymiausi šalies aktoriai – Toma Vaškevičiūtė, Nerijus Gadliauskas, Andrius Bialobžeskis, Mykolas Vildžiūnas, Jokūbas Bareikis, Josifas Baliukevičius ir kiti. Istorinio serialo kūrėjai pasakoja, kad „Laisvės kaina. Savanoriai“ atskleis ne tik didingą mūsų šalies istoriją, bet ir draugystės bei meilės dramą, nuožmią laisvės ir tikslo siekimo kovą.
Naujas prodiuserių kompanijos „Videometra“ darbas „Laisvės kaina. Savanoriai“ pasakos apie 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymą ir kitus po šio svarbaus Lietuvai įvykio sekusius istorinius faktus. Tai – istorija apie du draugus, kuriuos išskyrė fronto linija, suvienijo šalis, o vyrišką draugystę išbandė mylima moteris.
„Serialas TV žiūrovus nukels kone šimtmečiu atgal. Tai – reikšmingas laikotarpis kiekvienam lietuviui. Seriale žiūrovai išvys, kaip tuomet žmonės gyveno, kokie įvykiai vyko tarpukario Lietuvoje, kaip kūrėsi ir steigėsi Lietuvos kariuomenė, kaip ji po to žlugo, kaip mes ėjome nepriklausomybės link. Tai – jaudinantis serialas, kuriame – ne tik vienas svarbiausių įvykių šalies istorijoje, bet ir jaudinančios asmeninės istorijos“, – apie siužetą pasakojo prodiuseris Povilas Skaisgirys.
Pasak jo, šis serialas kuriamas norint pažymėti ypatingą progą ir yra skirtas paminėti šimtosioms Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymo metinėms: „Jau labai greitai minėsime nepriklausomybės šimtmetį. Šis faktas buvo vienas svarbiausių priežasčių, kodėl buvo sumanyta imtis šio projekto. Tai yra svarbi data Lietuvai ir jos žmonėms, todėl norime ją paminėti ypatingai“.
Kelis mėnesius filmavimo aikštelėje plušanti kūrybinė komanda jau nufilmavo didžiąją serialo dalį. „Laisvės kaina. Savanoriai“ scenos filmuojamos daugelyje unikalių ir laikmetį atitinkančių Lietuvos vietų. Serialo prodiuseris P.Skaisgirys tikina, kad kiekviena filmavimo vieta pasirenkama itin kruopščiai, nes šis istorinis serialas iki mažiausios smulkmenos turi būti tikroviškas.
„Filmuojame daugybėje įvairiausių vietovių – Vilniaus ir Kauno memorialiniuose muziejuose, pavyzdžiui, VI ir IX fortuose, dvaruose, didelę dalį filmuojame Rumšiškėse, nes siekiame atvaizduoti tikrą Lietuvos kaimą“, – atskleidė prodiuseris.
P.Skaisgirys įsitikinęs, kad šis serialas žiūrovus sužavės įtraukiančiu siužetu, vaizdais, autentiškai atkurtais to meto kostiumais. Beje, daugelis kostiumų siūti pagal specialų užsakymą būtent šiam projektui. Žiūrovų laukia daug specialių efektų ir įspūdingų scenų, kuriose skries kulkos, liesis kraujas, pokšės sprogmenys. Aktoriams tenka ne vienas iššūkis, kaip antai nemokantiems joti tenka prisijaukinti žirgus.
Tiesa, prodiuseris juokiasi, kad būtent žirgai kol kas kelia daugiausiai nemalonumų. „Nemažai filmuojame su arkliais, tai jie kartais mūsų neklauso. Būna, aktorius užlipa ant arklio, mums reikia, kad jis eitų į vieną pusę, o šis užsispyręs eina į kitą. Taip pat arkliai baidosi, kai filmuojame sprogimus“, – pasakojo prodiuseris.
Istorinis dokumentinis serialas „Laisvės kaina. Savanoriai“, režisuojamas Sauliaus Balandžio, jau netrukus pasirodys LRT ekranuose.