Pastaruoju metu kontraversiškai vertinamas aktorius, dėl didelių mokesčių išdrįsęs atsisakyti savo gimtinės pilietybės ir pasirinkęs Rusiją, pagyrė lietuvio skulptūrą ir pakvietė į savo pilį.
Aktoriui – skulptūra
Klaudijus Pūdymas gegužės 30 d. Paryžiuje kartu su dar dviem kūrėjais iš Lietuvos – grafiku Egidijumi Rudinsku ir tapytoju Arūnu Rutkumi – pristatys parodą „Montparnasse“ galerijoje.
Sulaukęs kvietimo išvežti savo darbus į Paryžių, K. Pūdymas paprašytas paruošti ir kokią nors „raziną“. Skulptorius ilgai galvos nesuko ir prisiminė savo mėgstamą aktorių Gerard'ą Depardieu. Klaipėdietis yra matęs ne vieną šio aktoriaus filmą, gėrisi jo kūryba, pastaruoju metu stebėjosi ir prancūzo pasirinkimu priimti Rusijos pilietybę.
Menininkas nusprendė sukurti natiurmortą, tokį koks tiktų pačiam aktoriui. K.Pūdymas iš bronzos išliejo stalelį, pavaizdavo vynuoges. „Aktorius garsėja savo vynuogynais. Todėl jos čia ir pavaizduotos“, – aiškino skulptorius. Stalelio dangtyje – euro monetos motyvas, ant jos padėta taurė, ant kurios išgraviruotas restorano „Le Bien Décidé“, kuriame parduodamas vynas iš Gerard'o Depardieu vynuogynų.
Ant stalelio paguldyta nukirsta aktoriaus galva. Taip tarsi simbolizuojama pragaištinga lemtis savoje šalyje.
„Interpretacijų gali būti įvairių, kad ir tokia, jog Europa su savo mokesčių sistema pati pražudė aktorių“, – aiškino klaipėdietis.
Sulaukė skambučio
K.Pūdymas nepasikuklino ir pats pakvietė žymųjį aktorių atvykti į parodos atidarymą. Elektroniniu paštu menininkas nusiuntė ir kelias skulptūros nuotraukas.
„Prabėgus dešimčiai dienų sulaukiau skambučio. Tuo metu važiavau iš Vilniaus ir ne išsyk supratau, ko manęs klausia. Iš pradžių užkalbino angliškai. Pasakiau, kad nekalbu angliškai, tik prancūziškai. Tada prancūzų kalba manęs paklausė ar aš tas skulptorius iš Lietuvos ir prisistatė esąs Gerard'as Depardieu. Pagyrė mano skulptūrą ir paklausė ar galime susitikti. Paaiškinau, kad esu Lietuvoje ir pakviečiau jį į parodos atidarymą. Jis paaiškino, kad tą dieną lankysis Maskvoje, kur atvers prancūziškų bandelių parduotuvę. Po to kelias savaites filmuosis Rusijoje. Jis papasakojo apie savo pilį ir pakvietė ten apsilankyti“, – pasakojo klaipėdietis skulptorius.
Su garsiuoju aktoriumi jis susitarė susitikti birželį, kai Paryžiuje bus uždaroma paroda.
„Tai buvo labai maloni pažintis. Aktorius man pasirodė lyg koks ūkininkas. Taip ir kalbėjo. Pasakęs „On verra“, t.y. pasimatysime, atsisveikino“, – prisiminė menininkas.
Pažintis su Pierr'u Richard'u
Tai ne pirma pažintis su prancūzų kino žvaigžde. Klaipėdietis dar 1991-aisiais, pirmą kartą viešėdamas Paryžiuje, atsitiktinai pateko prie filmavimo aikštelės. Tada dar prastai prancūziškai kalbėjęs K.Pūdymas kartu su kitais gerbėjais gavo žymiojo prancūzų aktoriaus Pierr'o Richard'o autografą. Skulptorius sumanė įamžinti aktorių ir sukūrė jam biustą.
Kūrinį skulptorius nusiuntė aktoriui. Netrukus jis sulaukė padėkos laiško iš aktoriaus.
Klaipėdietis, vėliau dar ne kartą viešėjęs Prancūzijoje bandė susitikti su aktoriumi, tačiau vis nesėkmingai: abu vis prasilenkdavo.
Tačiau K.Pūdymas nepraranda atkaklumo – pakvietė aktorių kitą savaitę aplankyti parodą Paryžiuje.
Klaipėdietis K.Pūdymas yra sukūręs tokius kūrinius kaip „Albatrosas“ Smiltynėje prie Jūrų muziejaus, kaminkrėtį ant vieno senamiesčio stogo, senamiesčio pašto dėžutę, paminklą prie restorano „XIX amžius“ ir kt.