Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Hokshilai gitara padeda atverti žmonių širdis ir namų duris (video)

Egzotiškiausias Lietuvos atlikėjas Hokshila Andrade – muzikantas, filmų kūrėjas, socialinių kampanijų dalyvis ir prisiekęs keliautojas. Autostopu išmaišęs Afriką ir Aziją, kelionėse patirtus įspūdžius atlikėjas perkelia į savo dainas, kuriose dominuoja reggae stilius.
Hokšila
Hokšila / L.T./Irmanto Gelūno nuotr.

Keletą metų alternatyvios muzikos scenoje grojęs muzikantas išgarsėjo 2005-aisiais, kai jo kūrinys „Pasaulis gražus“ tapo viena populiariausių metų dainų.

Hokshila jau kurį laiką vieši Jungtinėse Valstijose. Savo kelionę pradėjęs nuo Havajų, gegužės 15 d. jis koncertuos Čikagoje, restorane „Kunigaikščių užeiga“.

Šiuo metu Kalifornijoje apsistojęs muzikantas su „Vakarais“ pasidalino pirmaisiais įspūdžiais iš kelionės po Ameriką.

Esi žinomas kaip nenuilstantis keliautojas. Ar pirmą kartą Jungtinėse Valstijose?

Pirmą kartą JAV žemę paliečiau 2001 m., bet čia buvau labai trumpai, nes skubėjau į Gvatemalą, kur dirbau viename savanoriškame projekte. Džiaugiuosi, kad dabar čia galiu praleisti daugiau laiko. Per šiuos porą mėnesių kelionė buvo nuostabi.

Kas paskatino atvykti į JAV šįkart? Ar tai buvo spontaniškas sprendimas?

VIDEO: Hokshila - "Walk to Zion" (part 2) Machibombo song
Atvykau visiškai netyčia iš Japonijos. Vienai savo draugei rašytojai iš Havajų jau seniai buvau paadėjęs, kad aplankysiu, bet „tempiau gumą“ kelis metus, kol išties pasidarė gėda ir atskridau. Juk Havajai buvo visai šalia, tik 6 su puse valandos skrydžio. Mano draugė yra rašytoja, šiuo metu ji rašo romaną, pagrįstą mano istorijomis. Kelias savaites dirbome prie knygos Maui saloje.

Ar teko susidurti su Amerikos lietuviais? Kokie pirmieji įspūdžiai?

Teko sutikti kelis ir man jie labai patiko. Arvis su Gedu studentauja Honolulu, jie mane susirado per Facebook.com ir pasiūlė aprodyti Oahu salą. Su jais gyvenau savaitę.

Vilmis iš Los Andželo man pasiūlė suorganizuoti koncertą, taip netikėtai atvykau į Kaliforniją. Čia taip pat sutikau labai įdomų lietuvį Joną ir su juo bei jo drauge pašėlom Las Vegase. Trumpai sakant, įspūdžiai puikūs!

Buvau lietuvių parapijoje ir šeštadieninėje mokykloje, bendravau su moksleiviais, rodžiau savo ir operatoriaus Vitalijaus Kiselio Ruandoje sukurtą filmą apie lietuvių misionierių kunigą Hermaną Šulcą.

Ką šiaip manai apie JAV, amerikiečius? Amerika – daugiausluoksnė, bet dažnai žmonės linkę matyti kokį nors vieną jos aspektą ir arba ją mėgsta, arba nekenčia. Kaip yra tau?

Aš nematau čia didelio skirtumo, palyginus su kitomis šalimis. Žinau, kad madinga nemėgti Amerikos, bet ši mada, sakyčiau, yra kvailoka.

Kiek žmonių sutikau JAV – visi labai geri. Gal priklauso, kaip tu pats prie jų prieini ir bendrauji.

Sutinku, kad čia daug paviršutiniškumo, bet kur gi jo nėra?

Aš keliauju su gitara ir gyvenu tik iš savo muzikos Tai padeda atverti žmonių širdis, o neretai – ir namų duris. Šis gyvenimo etapas be galo įdomus.

Kaip tau pavyksta susibendrauti su skirtingų kulturų žmonėmis? Kodel jie taip lengvai tave priima, tavimi pasitiki, net padeda keliaujant?

Aš kelyje jau daug metų ir pripratęs prie visų kultūrų, o Amerika - visų jų mišinys. Visos rasės, visos kalbos ir viskas, viskas, viskas.

Jau minėjau, kad muzika labai padeda prieiti prie žmonių ir užmegzti kontaktus.

Kokiu budu keliauji po JAV? ,,Tranzuoti” leidziama ne visose valstijose...

Gyvenu nuo vieno lėktuvo bilieto iki kito. Kai jį „užsigroju“, važiuoju toliau. „Tranzuoti“ dar neteko, nors kišenėse vėjai. Kažkaip judu į priekį ir bilietą į Čikagą jau turiu.

Papasakok iki šiol įsimintiniausią ivyki, susitikimą su kokiu nors žmogumi ar potyrį JAV?

Susitikimas su rašytoja Peggy Pinnion ir darbas prie knygos buvo labai įsimintinas, nes to nesu daręs anksčiau.

Man labai patiko bendravimas su benamiais Havajuose. Tie žmonės gyvena papludimyje, kas rytą pasitinka saulę ir jų šypsenos – pačios gražiausios, nors gyvenimas nėra labai lengvas ir saugus.

Los Andžele teko sudalyvauti afrikietisko šokio pamokose. Daug kartų esu buvęs Afrikoje, bet niekad nešokau jų šokių; buvo „cool“. Las Vegase pirmą kartą gyvenime pradėjau lošti pokerį.

Daug keliauji, bet vis sugrįžti į Lietuvą? Kas tau yra Lietuva?

Lietuva yra tas planetos kampelis, su kuriuo esu susietas amžiams. Nes aš tikiu, kad jei tu gimsti kažkurioje pasaulio vietoje, tai nėra atsitiktinumas. Aš gimiau Vilniuje. Jaučiu labai stiprų ryšį su Lietuva ir didžiuojuosi, kad esu būtent iš ten. Mažose šalyse – didelės širdys.

Ar manai, kad po kelionės JAV atsiras naujų dainu? Ar skirtingos šalys įkvepia norą rašyti skirtingą muziką?

Jau atsirado keletas ir manau, kažkada šiemet įrašysiu savo penktą albumą. Havajuose pradėjau groti havajietiška slack key gitara. Tos dermės yra dieviškos ir plačios kaip vandenynas. Be abejo, iš kiekvienos šalies išsinešu kažkokius savitus garsus, kuriuos vėliau naudoju kuryboje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos