Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Indrė Morkūnienė, Monika Šalčiūtė ir Gerda Stiklickienė himną giedojo su būriu vilniečių

Liepos 6-osios vakarą Lietuvos himnas tradiciškai skambėjo ir Vilniaus Vinco Kudirkos aikštėje. Tarp gausiai susirinkusių vilniečių 21 valandą „Tautišką giesmę“ giedojo ir būrys TV žvaigždžių.
Monika Šalčiūtė, Indrė Morkūnienė ir Gerda Stiklickienė
Monika Šalčiūtė, Indrė Morkūnienė ir Gerda Stiklickienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Renginį scenoje vedė netikėtas duetas – Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė ir Naglis Šulija. Dukrą Mariją Barborą auginanti, Prancūzijos Kanuose šiomis dienomis atostogavusi, Indrė specialiai dėl „Tautiškos giesmės“ giedojimo renginio sugrįžo į Lietuvą.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
V.Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė

Žmonės.lt I.Kavaliauskaitė-Morkūnienė pasakojo, kad himno giedojimas Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną yra simbolinis ir vienijantis, todėl ši šventė ją labai žavi.

„Tautiškos giesmės“ giedojimas man yra būtinas atributas liepos 6-ąją. Kad ir kur būčiau, visuomet stengiuosi tai daryti. Labai smagu buvo Nidoje su draugais giedoti, o praėjusiais metais buvau kelionėje: sustojome kelyje ir giedojome himną.

Tiek daug metų šokau pramoginius šokius tam, kad laimėjus varžybose suskambėtų „Tautiška giesmė“ visame pasaulyje, o dabar simboliška grįžti 3000 km į Lietuvą dėl jos“, – pasakojo I.Kavaliauskaitė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Trakuose susitelkę Lietuvos atlikėjai kvietė kartu giedoti „Tautišką giesmę“

I.Kavaliauskaitė-Morkūnienė teigė, kad būtent taip auklės pavasarį gimusią savo dukrą Mariją Barborą.

„Aš niekada nenorėjau emigruoti ir norėjau ateitį kurti Lietuvoje. Tad tikiuosi, kad pasaulį lygiai taip pat matys mano dukrytė ir norės gyvenimą sieti su Lietuva. Dirbk vardan tos Lietuvos, Marija“, – Žmonės.lt sakė I.Kavaliauskaitė-Morkūnienė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
V.Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Gerda Stiklickienė

Renginyje pasirodė ir TV „gelbėtoja“ Gerda Stiklickienė. Žmonės.lt ji pasakojo, kad didžiuojasi Lietuva ir daugiau niekuomet neemigruos į kitą šalį.

„Kiekvienas žmogus myli savo tėvynę ir aš ne išimtis. Esu ragavusi emigrantės duonos, tad dabar žinau, kad gyvensiu tik Lietuvoje ir noriu, kad čia augtų mano vaikai. Grįžkit, visi grįžkite į Lietuvą.

Aš norėčiau jiems palinkėti, kad ir kitame pasaulio gale gyvenantys žmonės savo širdyje nešiotųsi nors dalelę Lietuvos. Ši akcija yra nereali, džiaugiuosi, kad tai padeda lietuviams susivienyti ir suvokti, kad esame tauta. Mes privalome būti kaip kumštis, tad giedodama himną visada išspaudžiu ašarą“, – pasakojo G.Stiklickienė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Stano

Dainininkas Stano džiaugėsi, kad jau aštuonerius metus Lietuvoje rengiama ši akcija.

„Liepos 6-oji – Lietuvos istorijos šventė. Tai yra diena, kai norisi dar kartelį įsigilinti į Lietuvos istoriją. Džiaugiuosi, kad tai vienija. Dabar mano sūnus sėdi prie TV dabar ir kartu su manimi giedos Lietuvos himną“, – juokėsi jis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
V.Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Monika Šalčiūtė

Į renginį atvykusi Monika Šalčiūtė pasakojo, kad „Tautiškos giesmės“ giedojimas ugdo žmonių savimonę ir patriotiškumą.

„Tai yra labai graži šventė. Himnas – tai mūsų giesmė ir turime jį giedoti. Aš manau, kad ši iniciatyva yra šauni. Turime gražų himną, džiugu, kad jį giedame ir kad mums rūpi. Kai žmonės gieda iš visos širdies ir moka žodžius, parodo savo patriotiškumą. Man himno kartotis nereikia, bet šiandien įsijungiau prisiminti tuos žodžius ir įsigilinti į jų prasmę“, – Žmonės.lt pasakojo M.Šalčiūtė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos