Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ineta Puzaraitė dekoruodama dviratį atskleidė savo meninius gabumus

Ketvirtadienio popietę pramogų pasaulio atstovai, drabužių dizaineriai čiupo teptukus, lipdukus, ryškiaspalvius dažus ir naujam gyvenimui prikėlė senus dviračius. Šia akcija siekta ne tik visus paskatinti rinktis ekologišką transporto priemonę, bet ir nudžiuginti vaikų namuose bei socialiai remtinose šeimose gyvenančius vaikus. Viena iš dviračius dekoravusių įžymybių – dainininkė Ineta Puzaraitė tvirtino, jog dviratis – svarbiausias jos vaikystės atributas.
Ieva Šimkonytė ir Ineta Puzaraitė
Ieva Šimkonytė ir Ineta Puzaraitė / Luko Balandžio nuotr.

Gaiviai žalia, pavasarišką pievą primenančia spalva pasirinktą dviratį dailinusi Ineta Puzaraitė džiaugėsi galėdama jį padovanoti dviem sesėms ir prieš imdamasi darbo vylėsi, jog būsimas „meno kūrinys“ bus itin margas ir mergaitiškas.

„Mūsų dviratis bus itin pavasariškas. Nudažysime jį žaliai, priklijuosime visokių boružėlių, gėlyčių, plunksnų... ką rasime čia, tą ant jo ir dėsime. Šį dviratį padovanosime dviem mergaitėms“, – apie savo spalvingą kūrinį pasakojo I.Puzaraitė.

Luko Balandžio nuotr./Rimas Šapauskas
Rimas Šapauskas

Dainininkė prisiminė, jog pati dviračiu transportu naudotis pradėjo vos sulaukusi ketverių.

„Dviračiu išmokau važiuoti 4 metų. Man jis siejasi su pirmąją pamoka. Juk pirmiausiais klausimas, užduodamas vaikams, dažniausiai būna: „Kada išmokai važiuoti dviračiu?“ Aš manau, kad dviratis vaiko gyvenime yra labai svarbus etapas ir suteikia jam suaugusio žmogaus atspindį, nes dviratis – pirmoji tavo transporto priemonė“, – mintis dėstė I.Puzaraitė.

Juoda spalva ir auksinių žvaigždžių dizainu savo dviratį išpuošė laidų vedėjas Rimas Šapauskas. Anot jo, tiek vaikystėje, tiek ir dabar jis mėgsta užsiropšti ant dviračio ir nulėkti į reikiamą Vilniaus vietą.

„Pirmasis dviratis vaikui – jėga. Manau, kad kiekvienas vaikas širdyje žino, ką tai reiškia. Aš pats pirmąjį dviratį gavau gal septynerių metų, o dešimties jau variau kaip tikras vyras, – juokėsi R.Šapauskas. – Vilniuje, pavyzdžiui, jeigu užsimanau nulėkti iki Senamiesčio, aš labai dažnai važiuoju dviračiu. Pats jį visą naujai susirinkau.“

Luko Balandžio nuotr./Linas Zareckas
Luko Balandžio nuotr./Linas Zareckas

Buvęs „žasas“ Linas Zareckas-Choras mėlynai nuspalvinęs dviratį ir ant jo užrašęs „ŽAS“, pirmąjį dviratį berniuko gyvenime pavadino pirmuoju žingsniu vyriškumo link.

„Pirmas mano dviratis buvo „školnikas“ (sovietmečiu populiarus paauglių dviratis – aut. past.). Tiek man, tiek kiekvienam vaikui dviratis reikškia, kad tu tampi didesnis, nes išmoksti dviem ratais važiuoti. Tam įvykus pasijunti tarsi perėjęs į naują lygį. Dviratis – brandos simbolis, o berniukui jis tampa ir vyriškumo simboliu“, – juokėsi vyras.

Sostinės prekybos centre „Panorama“ vykusioje socialinėje ir ekologinėje akcijoje taip pat dalyvavo ir pasitelkę savo  fantaziją dviračius dailino Aistė Paškevičiūtė, dizaineriai Seržas Gandžumianas, Daiva Urbonavičiūtė, Kristina Kruopenytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?