Galiausiai, kai finale pasirodė visos manekenės, dar likę žiūrovai vietoje to, kad paplotų dizainerei ir modeliams, neatsigręždami išrūko į rūbinę.
„Tai pati didžiausia nepagarba kūrėjui. Net per nuvylusio filmo premjerą daugelis palaukia, kol baigsis titrai, o čia! Juk jei jau nusipirkai bilietą, jei jau susiplanavai vakarą, tai pusvalandis čia ar ten jau nieko nebepakeis. Vien iš pagarbos galima pasėdėti“, – Žmonės.lt sakė kolekcijos pristatyme kaip žiūrovė dalyvavusi Gintarė Gurevičiūtė.
Pasak Gintarės, kolekcijos vadinti įspūdinga anaiptol nesinori: trūko šou, modeliai kartojosi, pasirodymas buvo nuobodus ir ištemptas. Nepaisant to, „kai nėra žodžių, kuriais norėtum pagirti žmogų, tai gali pagirti jį bent už tai, kad nesėdi sudėjęs rankų“. „Nieko nedaryti visuomet yra lengviau, nei daryti kažką blogai“, – įsitikinusi Gintarė.
TAIP PAT SKAITYKITE: „Inži“ kolekcijos pristatyme finaliniais modeliais tapo dvynės Eglė ir Agnė Radėnaitės
Žmonės.lt pasiteiravo etiketo žinovo Giedriaus Drukteinio, ar kultūringa palikti renginį jam nepasibaigus.
„Yra toks terminas „balsavimas kojomis“. Jei žiūrovai ar dalyviai į renginį atėjo savo noru, jie turi visą moralinę teisę jį įvertinti. Nesvarbu, ar jie gavo pakvietimą, ar mokėjo už bilietą pinigus. Tai yra laisvo žmogaus išraiška – jei tau nepatinka, tu nesikankini. Jei kūrėjas sugeba išlaikyti tavo dėmesį, vadinasi, tai yra menas. Jei ne – greičiausiai kažką darai ne taip“, – sakė jis.
Yra toks terminas „balsavimas kojomis“. Jei žiūrovai ar dalyviai į renginį atėjo savo noru, jie turi teisę jį įvertinti. Nesvarbu, ar jie gavo pakvietimą, ar pirko bilietą.
Pasak G.Drukteinio, net jei prieš kelis šimtus metų įstatymas draudė išeiti iš kokio nors karališko renginio anksčiau nei pagrindiniai svečiai, šiais laikas viskas yra gerokai paprasčiau.
„Kaip vartotojai, kaip klausytojai, kaip žiūrovai mes esame pasaulio centras, o ne tai, kas vyksta scenoje, amfiteatre ar ant podiumo. Mes patys esame vertintojai, todėl jei renginys nepatinka, drąsiai galima atsistoti ir išeiti“, – pasakojo etiketo žinovas.
Kokia, jūsų skaitytojai, nuomonė? Laukiame komentarų!
Mados namų „Inži“ dizainerė I.Žitkuvienė sako nepastebėjusi, kad svečiai ėmė skirstytis nesulaukę pristatymo pabaigos. „Buvau užkulisiuose ir nieko nemačiau. Galbūt įtakos turėjo šaltis. Man buvo prižadėta, kad temperatūra arenoje bus padidinta, kad žmonėms būtų šilta, tačiau to jie neįvykdė. Manau tai buvo pagrindinė priežastis“, – Žmonės.lt sakė I.Žitkuvienė.
Kiekvienais metais po kolekcijų pristatymo ji sako pasižadanti, ko kitais metais tikrai nebekartos. „Pernai sakiau, kad nebus gyvos muzikos, šiais metais pasižadėjau, kad daugiau tokioje didelėje arenoje pristatymų nedarysiu. Neatsiskleidžia suknelių grožis. Kiekviena suknelė buvo siūta rankomis, siuvinėta karoliukais, ir nieko nesimatė. Kitais metais orientuosiuos į mažą erdvę. Mano suknelėms labiausiai tiktų koks nors dvaras. Publikos tilptų mažiau, bet viskas būtų jaukiau“, – sakė ji.
TAIP PAT SKAITYKITE: Išsipustę svečiai rinkosi į „Inži“ mados vakarą