Irenai Starošaitei atlikta krūtų korekcijos operacija: vargino didelė krūtinė

Neseniai 45 metų gimtadienį pažymėjusi dainininkė Irena Starošaitė Žvagulienė nusprendė gultis po grožio chirurgų peiliu. Garsiai moteriai „VitkusClinic“ plastinės chirurgijos klinikoje buvo atlikta krūtų korekcijos operacija.
Irena Starošaitė
Irena Starošaitė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Ši operacija nėra joks žaidimas ar pasipuošimas, jai pasiryžau grynai dėl sveikatos. Kiek save prisimenu, dėl didelės krūtinės vargau, kentėjo mano savijauta. Nuolatos skaudėjo nugarą ir pečius, nuo liemenėlės petnešėlių ant jų jau įsirėžė grioveliai. Tad tai visų pirma buvo fizinė problema, dėl kurios kreipiausi į medikus“, – sakė I. Starošaitė.

Pasak jos, dėl pernelyg didelės krūtinės jai buvo daug sunkiau prisitaikyti drabužius scenai. „Reikia, kad jos tilptų, užsifiksuotų ir būtų patogu judėti, šokti. Iš tikrųjų labai sudėtinga suderinti gerą sprendimą ir gražų drabužį. Tos, kurios nešioja tokį kaip mano svorį, tikrai mane supras. O kur dar problemos su liemenėlėmis“, – sako dainininkė.

Ji tvirtina, kad apie estetinę plastinę chirurgiją ji sužinojo prieš kelis dešimtmečius, tačiau tuomet nė neįtarė, kad jai pačiai prireiks šios srities chirurgų pagalbos.

„Niekada nemaniau, kad man prireiks estetinės plastinės chirurgijos specialistų pagalbos, tačiau, kaip sakoma, „niekada nesakyk niekada“. Man skaudėdavo nugarą, trukdė šokti scenoje, todėl ryžausi krūtų korekcijai. Tai nebuvo mano puikybė, tai – tik natūralus žmoniškas noras pagerinti sveikatą. Gal mano pavyzdys padės toms moterims, kurios kenčia, kurioms irgi reikia panašios pagalbos“, – atviravo I. Starošaitė.

Klinikos nuotr./Irena Starošaitė su gydytojais
Klinikos nuotr./Irena Starošaitė su gydytojais

Sprendimui subrendo

Pirmą kartą į plastikos chirurgijos meistrus atlikėja kreipėsi prieš trejus metus Klaipėdoje, tačiau tuomet, nors jau buvo atlikti visi tyrimai, moteriai pritrūko ryžto. 

„Tačiau dabar sprendimas subrendo. Suvokiau, kad nieko baisaus negali nutikti, supratau, kad tikrai atėjo laikas. Pokalbis su profesoriumi Kęstučiu Vitkumi, kurį pažįstu jau daugelį metų, ir gydytoju Renaldu Vaičiūnu tik dar labiau padidino mano apsisprendimą ir optimizmą. Buvau įsitikinusi, kad po operacijos galėsiu lengviau judėti, patogiau gyventi, tai bus palankiau gerai savijautai“, – teigė I.Starošaitė.

Ji pasakoja, kad prieš operaciją jokio nerimo nejuto, į operacinę nuėjo pati. Dabar, prabėgus kelioms dienoms po operacijos, dainininkė trykšta gera nuotrauka ir energija.

„Dar jaučiu, kad su manim kažkas buvo daryta, bet apskritai – jaučiuosi puikiai, o tas kelias dienas praleistas klinikoje prisimenu kaip pasaką. Jokių nuskausminamųjų negėriau nei po operacijos, nei namuose. Žiūriu į save ir džiaugiuosi. Pasimatavau savo senas liemenėles ir galiu pasidžiaugti, kad jos man puikiai tinka, nėra jokios tuščios vietos. Maniau, kad krūtys sumažės keliais dydžiais, o jos tik įgavo naują formą ir yra savo vietoje“, – pasakojo dainininkė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Irena Starošaitė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Irena Starošaitė

Bėgant metams kinta krūtų forma

Pasak profesoriaus Kęstučio Vitkaus, krūtys – tai moteriškumo simbolis, turintis gražią formą. Tačiau krūtys laisvai kabo ant krūtinės ląstos, neturi jokių raiščių nei sijų. Bėgant metams, moters nėštumo, žindymo periodu, krūtų liaukos ima kaupti skysčius, kitas medžiagas, jų forma kinta. 

„Savo praktikoje taikau operacinį metodą, kuris leidžia kaip įmanoma labiau priartėti prie klasikinės krūtų formos. Operacijos tikslas – padaryti kuo mažiau randų“, – operacijos ypatumus apibūdino prof. K.Vitkus.

Gyvenimas su dviem cukraus maišais

Krūtų korekcijos operaciją I.Starošaitei atlikęs mikrochirurgas Renaldas Vaičiūnas aiškina, kad esant didesnei nei vidutinė ir nusileidusiai krūtinei, atsiranda daug žalojančių faktorių, kuriuos išsprendžia tik operacija.

„Dėl per didelio krūtų svorio moteris vargina nuolatiniai nugaros skausmai, stuburo problemų, nes balansas, užuot pasiskirstęs tarp nugaros, pilvo ir krūtinės raumenų, labiausiai tenka nugarai. Galite įsivaizduoti tokį palyginimą: pasikabinti po kaklu keletą kilogramų cukraus maišelių ir nešioti juos kiekvieną dieną. Moterys, turinčios pernelyg didelę krūtinę, vargsta ir pasirinkdamos patogią liemenėlę. Tačiau net ir patogios liemenėlės petnešėlės įsiręžia į pečius, suformuodamos vagas, kurios išlieka visą gyvenimą. Sumažinus krūtų svorį, minėtas problemas galima iš dalies išspręsti“, – sakė R. Vaičiūnas. 

Gydytojo teigimu, krūtų mažinimo ir pakėlimo operacijos yra pakankamai sudėtingos. Galutinai po jos žaizdos sugyja per porą savaičių, tačiau krūtys savo formą įgauna per maždaug 4-6 mėnesius.

Publikaciją spaudai parengė „VitkusClinic“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų