Ispanijoje – kitokios I.Starošaitės atostogos: pasaulio Senjorų padelio čempionate atstovavo Lietuvai

Darganotą lietuvišką pavasarį dainininkė Irena Starošaitė trumpam iškeitė į Ispaniją, kurioje vyko su svarbia misija. La Nusijos mieste vykusiame Senjorų pasaulio padelio čempionate su moterų rinktine ji atstovavo Lietuvai. Kalbėdama su Žmonės.lt Irena papasakojo, kas paskatino užsiimti šiuo sportu, pasidalijo įsimintiniausių kelionių atsiminimais ir atskleidė, kurioje užsienio šalyje sutiktų apsigyventi.
Irena Starošaitė ir Žilvinas Žvagulis
Irena Starošaitė ir Žilvinas Žvagulis / Asmeninio archyvo nuotr.

Ispanijoje viešėjusi I.Starošaitė dalyvavo balandžio 15-20 dienomis vykusiame Senjorų pasaulio padelio čempionate, kuriame su šalies rinktine atstovavo Lietuvai. Daugeliui gali pasirodyti keista, kad energija scenoje trykštanti moteris priskiriama prie senjorų, tačiau Irena paaiškino, kad čempionate komandos sudaromos iš žaidėjų nuo 35-erių metų!

„Čempionate dalyvauja komandos, sudarytos iš asmenų nuo 35 metų. Ten buvo penki pogrupiai: nuo 35 iki 40, nuo 40 iki 45-erių, nuo 45-erių iki 50, nuo 50 iki 55 ir tada jau visi po 55-erių“, – Žmonės.lt sakė I.Starošaitė.

Socialinių tinklų nuotr./Irena Starošaitė pasaulio Senjorų čempionate
Socialinių tinklų nuotr./Irena Starošaitė pasaulio Senjorų čempionate

Oficialiais padelio federacijos duomenimis, daugiausia aukso medalių Senjorų pasaulio padelio čempionate vyrų ir moterų kategorijose šiais metais pelnė Prancūzijos atstovai. O paklausus, kaip sekėsi Lietuvos rinktinei, Irena patikino, kad svarbiausia – dalyvauti.

„Žaidėme su kitų rinktinių atstovėmis iš viso pasaulio, todėl tai buvo tikrai nuostabi patirtis. O rezultatas – nepagrindinis rodiklis. Lietuvos rinktinė užėmė garbingą 22-ą vietą, buvom paskutinės“, – su šypsena sakė I.Starošaitė.

Moteris pasakojo, kad padelį žaidžią jau keletą metų. Prasitarė, kad į šį sportą ją ir sutuoktinį, dainininką Žilviną Žvagulį priviliojo legendinis krepšininkas Šarūnas Marčiulionis.

„Šarūnas mus pakvietė žaisti kartu, nes jis tą padelį į Lietuvą ir atvežė. Pradžia nebuvo labai sunki, reikia tiesiog priprasti su rakete pataikyti į kamuoliuką, o vėliau jau valdyti visa tai. Aišku, pradžioje buvome tokie „grybautojai“. Dabar sekasi jau geriau, bet mes vis tiek likome tokiame megėjiškame lygyje. O čempionate buvo buvusių tenisininkių, kurios vėliau persiorentavo į padelį ir panašiai“, – pasakojo Irena.

Asmeninio archyvo nuotr./Irena Starošaitė ir Žilvinas Žvagulis Ispanijoje
Asmeninio archyvo nuotr./Irena Starošaitė ir Žilvinas Žvagulis Ispanijoje

I.Strarošaitė džiaugėsi, kad padelis yra puikus tuo, kad tinka visoms amžiaus grupėms. Tiesa, įprasto sporto nepakeičia, nes didžiausia apkrova tenka vienos rankos raumenims.

„Padelis nuostabus tuo, kad gali pradėti žaisti bet kuriame amžiuje. Tačiau sporto salės nepakeičia, nes žaidžiant padelį didžiausias krūvis tenka vienos rankos alkūnei, pečiui, riešui. Būtinai reikia atsvaros ir mankštos antrai rankai ir kitoms raumenų grupėms“, – Žmonės.lt paaiškino Irena.

Pasiteiravus, ar padelį žaidžia ir kartu su Žilvinu, I.Starošaitė sakė, kad dabar šiuo sportu daugiau užsiima ji ir dažnai dalyvauja įvairiuose turnyruose. Tačiau sutuoktinis atlydėjo į Senjorų pasaulio padelio čempionatą, kurio metu pora buvo apsistojusi Kalpės miestelyje.

„Kalpė mums labai patinka, lankėmės jau antrą kartą. Ten gražūs vaizdai, mums patinka Ispanija, nes palyginus netoli ir yra šviesu, šilta, gera“, – kelione džiaugėsi Irena ir tikino, kad jei reikėtų rinktis užsienio šalį, kurioje reiktų apsigyventi, greičiausiai rinktųsi būtent Ispaniją.

Asmeninio archyvo nuotr./Irena Starošaitė žaidžia padelį
Asmeninio archyvo nuotr./Irena Starošaitė žaidžia padelį

I.Starošaitė ir Ž.Žvagulis Ispanijoje lankėsi jau ne pirmą kartą, todėl prie šios šalies ir jos kultūros jau yra pripratę. O pasiteiravus, kokią įsimintiniausią kelionę galėtų išskirti, Irena patikino, kad tai tikriausiai būtų viena iš trijų labai kontrastingų šalių: Jungtiniai Arabų Emyratai, Japonija arba Islandija. Visose iš jų moteriai teko dirbti rengiant muzikinius šou.

„Emyratuose buvome vieni iš pirmųjų lietuvių, o dabar jų ten jau pilna. Tada ta šalis atrodė tikrai išskirtinė. Nuvykę į Reikjaviką irgi buvome pirmieji lietuviai, kadangi Islandija pirma pripažino mūsų nepriklausomybę, tai ten buvo toks specialus renginys. Važiavome jiems padėkoti ir koncertuoti didžiausioje Reikjaviko koncertų salėje“, – prisiminimais dalijosi Irena.

O Japonija Irenos atmintyje įstrigo ne tik dėl unikalios kultūros, bet ir tuo metu lietuviams dar neįprastų patiekalų, o ypač, su žalia žuvimi.

„Prieš daugelį metų teko pusmetį praleisti Japonijoje, tuo metu tikrai atrodė neįprasta valgyti žalią žuvį, o sušiai iš pirmo karto irgi nebuvo labai skanūs. Paskui pripranti ir nebegali atsitraukti. Lietuvoje dabar jie jau labai „sueuropinti“, – Žmonės.lt sakė Irena Starošaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis