Išsiskyręs A.Užkalnis – apie užklupusią vienatvę: „Bet kurių santykių pabaiga man – pralaimėjimas“

Žurnalistas ir rašytojas Andrius Užkalnis nusprendė prabilti apie skyrybas. Laidoje „Gyvenimo citrinos“ jis pasidalijo mintimis apie vienatvę ir vienišumą bei papasakojo, kur ieškotų antrosios pusės, o kur – ne.
Andrius Užkalnis/ Viganto Ovadnevo nuotr.
Andrius Užkalnis/ Viganto Ovadnevo nuotr.

Andrius Užkalnis jau kurį laiką jaukinasi vienatvę po 30-ies metų buvimo santykiuose.

Apie vienatvę jis nusprendė prabilti LRT laidoje „Gyvenimo citrinos“.

„Bet kurių santykių pabaigą aš emociškai vertinu kaip pralaimėjimą. Vėliau, kaip ir kiekvienam žmogui, po emocijos, ateina kognityvinis procesas, kai tu galvoji apie tai: kas tu buvai, kaip tau buvo ir kaip tu elgeisi toje situacijoje. Tada pasižiūri, jog tai visai nėra pralaimėjimas, tai yra daug pamokų, kuriose dalyvavai, kai kurias išmokai, kai kurių – gal ne, o ką daro gyvenimas, kai jų neišmoksti – palieka antriems metams kartoti kurso“, – sakė A.Užkalnis laidoje „Gyvenimo citrinos“.

Andrius Užkalnis / Irmanto Gelūno nuotr.
Andrius Užkalnis / Irmanto Gelūno nuotr.

Andrius atskleidė, jog dar nesijaučia visiškai susitaikęs su nauju gyvenimo būdu.

„Orą gaudau, atėjo supratimas, kad santykiai baigėsi, bet aš likau. Tu gali bandyti. Daugelis žmonių tai daro, aš taip dariau ir skaudžiai nudegiau, bandydamas įprasminti save per kitus žmones. Dabar pagalvoju, kad pats sau esu pakankamai stiprus. Vis dar esu vandenyje, bet galva ir net pečiai virš vandens, kvėpuoju ramiai“, – teigė Andrius.

Anot A.Užkalnio, vienatvė ir vienišumas nėra tapatūs dalykai:

„Man tai skamba, kad vienišumas yra vienatvė, kuri skauda. Man teko skaityti studijas, kuriose nustatyta, kad intensyvus vienišumo jausmas, kai žmogus turi socialinio kontakto poreikį, bet jo negali patenkinti, aktyvuoja tuos pačius smegenų centrus, kurie žmogui sukelia fizinį skausmą. Vienatvė yra labiau fakto konstatavimas, kai tu esi vienas, tu esi ramus su tuo, žinai, ką su tuo daryti ir nebėgi. Tai nereiškia, kad visuomet ten pasiliksi. Daug žmonių pasilieka toksiškuose, netinkamuose santykiuose dėl kraupios baimės likti vieniems, tai yra stingdanti baimė, ypatingai tiems, kurie jaučiasi priklausomi nuo partnerio ar emociškai, ar finansiškai.“

Žurnalistas pripažino, jog po skyrybų patyrė liūdesį ir paliktumą.

„Liūdesys nėra toks gilus, depresinis, kai nieko nesinori daryti, kai nebekonstruoji ateities, tai yra šviesesnis liūdesys ir ko gaila, tai bendrai kurtų planų ir bendrai konstruotos su kitu žmogumi ateities, apie kuriuos galvojate, o staiga jie tampa nubraukti ir nunulinti. Žmonės sako, kad išsiskyrimas yra toks dalykas, kai dalis tavęs numiršta. Kaip dalys numiršta, taip jas gali ir prisiauginti“, – laidoje „Gyvenimo citrinos“ sakė Andrius.

Domanto Pipo nuotr./Užkalnis su Fausta M.Leščiauskaite vaišino draugus burgeriais
Domanto Pipo nuotr./Užkalnis su Fausta M.Leščiauskaite vaišino draugus burgeriais

Šis įvykis Andriui turėjo įtakos ir savivertės kritimui: „Tai lygiai tas pats, kas žmogui, kurio filmų nežiūri, žmogui, kurio knygos neperka, žmogui, kurio kažkam nereikia.“

A.Užkalnis suvokė, jog pažinčių programėlės yra ne jam todėl, kad apie jį kiti žmonės iš karto žino daugiau nei jis apie juos. Vyras antrosios pusės tikino galbūt galėsiantis ieškoti darbe: „Dažniausiai atpažįstami žmonės bendrauja su kitais atpažįstamais žmonėmis, nes jie yra tokiose pačiose žaidimo taisyklėse ir jiems lengviau susiderinti.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis