Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Iššūkiai tapus pamote ar patėviu

Santykiams su žmogumi, kuris jau turi vaikų, reikia nemažai pastangų. Nėra jokių taisyklių, kurios nurodytų, kaip reikia bendrauti su partnerio vaikais. Viskas priklausys nuo to, ar partnerio vaikai gyvena su jumis, ar turite savo vaikų, ar kitas iš tėvų bendrauja su jūsų partnerio vaikais ir, svarbiausia, kaip jūs kartu su partneriu nutarėte spręsti iškilusią problemą.
Šeimos konfliktas
Šeimos konfliktas / „Photos.com“ nuotr.

Supraskite savo jausmus

Patėviai dažnai patys iš savęs reikalauja ne tik gerai sutarti su savo naujų partnerių vaikais, bet ir juos pamilti. Tačiau iš tikrųjų gali būti neįmanoma kada nors mylėti įvaikintą vaiką taip stipriai, lyg jis būtų jūsų.

Tai gali priversti daugelį patėvių ar pamočių jaustis kaltais bei netikusiais. Tikrųjų santykių suvokimas gali duoti laiko tiek jums, tiek vaikams, kad tarpusavio jausmai atsirastų.

Jei turite savo vaikų, galite pasijusti plėšomi tarp jų bei savo partnerio vaikų poreikių. Tiek vieni, tiek kiti vaikai gali bijoti, kad nauji santykiai atims iš jų jūsų dėmesį ir meilę.

Turite duoti visiems vaikams pakankamai užtikrintumo bei padėti jiems suprasti, kad porų santykiai yra tiesiog kitokie, o ne kažkuo geresni.

Ypatingi iššūkiai pamotėms

Tyrimai rodo, kad pamotėms sunkiau nei patėviams. Pamotes, kurios pačios nėra turėjusios vaikų, nauja atsakomybė gali priblokšti. Užsitikrinkite užtenktinai pagalbos iš partnerio, kitų šeimos narių ar draugų.

Ypatingi iššūkiai patėviams

Daugelis patėvių prisiima didelę atsakomybę – emocinę bei finansinę – tačiau gali jaustis taip, tarsi neturėtų pakankamai galios ar įvertinimo. Jei turite savo vaikų, galbūt praleisite laiko su jais mažiau nei su įvaikiais, o tai gali sukelti tokius jausmus kaip kaltė bei apmaudas.

Susibendravimas

Turėtumėte turėti realius lūkesčius dėl savo naujos šeimos gyvenimo bei neprarasti humoro jausmo. Be to, galbūt šie patarimai jums padės:

  1. Įsitikinkite, kad su partneriu pasiskirstėte vaidmenimis ir pasidalinote atsakomybe.

  2. Praleiskite tam tikrą laiko dalį su savo įvaikiais vieni. Atminkite, kad santykiams reikia laiko.

  3. Prieš pradėdami auklėti partnerio vaikus, sutvirtinkite santykius su jais.

  4. Stenkitės nepriimti jų negatyvių jausmų per daug asmeniškai. Gali būti, jog jie tiesiog nepatenkinti situacija, o ne jumis.

  5. Skatinkite vaikus praleisti laiką su jūsų partneriu ar su kitu iš tėvų. Tai leis jiems suprasti, kad jūs gerbiate šiuos santykius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs