Tyrime, kurį įvairiose Europos šalyse atliko „Women and Quality of Life“ projekto darbuotojai, dalyvavo 4 tūkstančiai moterų. Studija parodė, kad net 76 proc. Italijos namų šeimininkių yra nepatenkintos savo gyvenimu ir šis rodiklis yra 2,5 procento didesnis nei pernai.
Tuo tarpu Ispanijoje savo likimu nepatenkintų namų šeimininkių yra 63 proc., Prancūzijoje – 57 proc., Didžiojoje Britanijoje – 51 proc., o Vokietijoje – 47 procentai.
Tyrimą atlikusiai grupei, kuri kasmet publikuoja moterų studijų įvairių tyrimų rezultatus, vadovavo garsi psichologė Serenella Salomoni.
Net 56 proc. apklaustų Italijos namų šeimininkių nurodė, kad joms nerimą kelia ekonominė krizė, sumažėjusi perkamoji galia ir darbo ne visu etatu vietų stoka.
Nepasitenkinimą socialinio aprūpinimo sistema išreiškė 23 proc. apklaustųjų, 23 proc. mamų skundžiasi vaikų darželių stoka, o 21 proc. sunkiai pasiekiamomis sveikatos apsaugos įstaigomis.
Viena iš dviejų namų šeimininkės dalią pasirinkusių moterų prisipažino, kad atsukusios laiką atgal jos netekėtų, o dvi iš trijų sakė, kad neturėtų vaikų.
Šių metų vasarį maždaug milijonas moterų išėjo į gatves protestuoti prieš Italijos visuomenėje vyraujantį požiūrį į silpnosios lyties atstoves, kur net ministras pirmininkas Silvio Berslusconi ne kartą yra davęs patarimą moterims rūpintis savo išvaizda, ištekėti už turtuolio ir namuose auginti vaikus.
Gimstamumas Italijoje yra vienas mažiausių Europoje – viena moteris čia vidutiniškai augina po 1,4 vaiko.