Visos moterys gražios
Kartu su juo renginyje dalyvavo dar kelios skirtingą meninę patirtį turinčios tapytojos.
„Man renginiu susidomėję žmonės piešti netrukdė. Nuo pirmųjų minučių pasinėriau į savo darbą ir nei mačiau aplinkinių reakcijų, nei girdėjau komentarų. Manau, kad festivalio organizatorių pasirinkta tema šiandieniniame kontekste yra labai aktuali, nes temos apie lyčių santykį, tapatybę ir panašius dalykus tampa vis aštresnės“, – sako J.Kunickas.
Aktus kuriančio kauniečio darbai yra žinomi visame pasaulyje, o šią vasarą dalis jų vieši laikinosios sostinės senamiestyje įsikūrusioje „Gulbės galerijoje“.
„Man pozavusius modelius galite sutikti gatvėje. Jie užsuka ir į parodų atidarymus. Kartą tarp svečių suskaičiavau net dešimt studijoje su manimi bendradarbiavusių moterų. Ar kiti parodos lankytojai jas atpažino? Ne. Tai padaryti net patyrusiam meno žinovui nėra paprasta, todėl pozuotojos jaučiasi saugiai“, – su šypsena pasakoja J.Kunickas.
Jis – talentingas menininkas, sugebėjęs atrasti savo kelią ir jį nuosekliai sekti. J.Kunicko darbai žavi natūralumu ir tikrumu, o pats kūrėjas tikisi, kad laikinosios sostinės senamiesty įsikūrusi paroda „Raudoni žibintai“ leidžia žiūrovams naujai pažvelgti į žmogaus kūno grožį.
Pirmą kartą moteris J. Kunickui pozavo prieš daugiau nei 20 metų. Ir tai buvo jo išrinktoji. „Ilgą laiką mano žmona Gintarė buvo vienintelis mano modelis. Namuose teturime vieną paveikslą ir tai yra būtent jos aktas“, – pasakoja tapytojas.
Tris vaikus su mylima moterimi auginantis J.Kunickas ją tapė ir studijų laikais, ir visais vėlesniais gyvenimo etapais. „Būtent Gintarė mane paskatino kviestis į studiją kitas pozuotojas, pristatyti savo kūrybą parodose“, – prisimena pašnekovas.
Tapytojas patvirtina ne kartą girdėjęs, jog dailiosios lyties atstovės jį vertina už ypatingą gebėjimą netobulą nuogą kūną pamatyti subtiliai, jautriai ir „kažkaip kitaip“.
„Man visos moterys yra gražios. Nėra nė vienos „mano“ ar „ne mano“ skonio. Turbūt tuomet, kai gebi atsiriboti nuo subjektyvių emocijų, pastebi tik tai, kas svarbiausia“, – svarsto J. Kunickas.
Festivalis – jau rugsėjį
Tarptautinis menų festivalis „Art Kaunas“ Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks rugsėjo 13 – 15 dienomis.
Apie jį paskelbusio performanso tęsinys numatytas rugsėjo 14 d.
Festivalio metu savo kūrybą pristatys daugiau nei 50 menininkų iš Lietuvos ir užsienio šalių. Jame dalyvaus kūrėjai iš Indijos, Pietų Korėjos, Irako, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos ir Ukrainos.
„Art Kaunas“ metu taip pat vyks įvairūs renginiai, performansai, paskaitos, pasirodymai ir prisistatymai. Geriausio meno kūrinio rinkimas taps tradicine festivalio programos dalimi.
Toks renginys, kai gausus būrys autorių gali tiesiogiai bendrauti su meno gerbėjais, yra rengiamas „Gulbės galerijos“ iniciatyva.
„Lankytojai galės ne tik iš arti susipažinti su skirtingomis šiuolaikinio meno aktualijomis ir temomis, bet ir pabendrauti su menininkais, įsigyti jų darbų tiesiogiai be tarpininkų ir papildomų mokesčių. Tai taip pat galimybė patirtimi pasidalinti ir patiems kūrėjams. Atvirumas naujoms idėjoms, bendradarbiavimas su menininkais bei dalyviais suteiks naujų perspektyvų kūrybai, profesiniam augimui, ateities projektų kūrimui“, – tarptautinio menų festivalio „Art Kaunas“ idėją pristato jo sumanytoja bei organizatorė Rasa Gulbė.
Anot jos, tarptautiniai menų festivaliai skatina naujoves ir kūrybinius eksperimentus, kurie pritraukia dėmesį ir įkvepia menininkus. R. Gulbė įsitikinusi – dalyvavimas tokio žanro festivalyje yra puiki galimybė autoriams iš viso pasaulio pristatyti savo darbus, dalintis kultūrine įvairove, mokytis iš kitų bei kurstyti kūrybines sąveikas, o taip pat – pelnyti pripažinimą bei žinomumą užsienyje.
Fotogalerija: