Japonų virtuvei neatsispyrė ir įžymybės: tarp jų – pirmagimio besilaukianti aktorė Valda Bičkutė

Žinomi žmonės nepraleido galimybės vakarėlio metu kuo daugiau sužinoti apie Japonijos virtuvės išskirtinumus bei išmokti patiems pasigaminti Tekančios saulės šalies patiekalų. Kulinariniame vakarėlyje apsilankė ir artėjančio šeimos pagausėjimo nuotaikomis gyvenanti Valda Bičkutė.
Keitė Arai, Jonas Jonušas, Mindaugas Valiukas, Valda Bičkutė, Rasa Kaušiūtė, Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė
Keitė Arai, Jonas Jonušas, Mindaugas Valiukas, Valda Bičkutė, Rasa Kaušiūtė, Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė / Rūtos Andre nuotr.

Japonų virtuvės renginyje buvo galima sutikti ne tik šiuo metu pirmagimio besilaukiančią aktorę Valdą Bičkutę su sutuoktiniu dramaturgu Mindaugu Valiuku, bet ir TV laidų vedėją ir dainininkę Keitę Arai, aktorę Liną Bražinskaitę-Tupikovskienę su dukrele, verslininkę Norą Lapinskienę, dainininkus Rasą Kaušiūtę ir Ištvaną Kviką, fotografę Rūtą Andre su dukromis, verslo įvaizdžio konsultantę Alvydą Jasilionytę, renginių organizatorę Raimondą Jagminaitę, advokatę Eglę Mockienę, saviugdos trenerį Laimoną Diškevičių, verslo konsultantą Darių Radkevičių su šeima, tinklaraštininkę Anastasiją Zizas bei kt.

Japoniškos stilistikos puokštėmis renginio erdvę dekoravo Roberta Drasutė.

Maisto ruošos vakarėliui dirigavo žinomas kulinaras, buvęs grupės „B‘Avarija“ narys Jonas Jonušas drauge su pasaulinės bendrovės „Clearspring“ atstove Julia Arabuli iš Jungtinės Karalystės. Viešnia į Lietuvą atvyko ekologiškų ir natūralių produktų tinklo „LIVIN“ kvietimu. Beje, tai buvo pirmasis šio prekės ženklo, gimusio susijungus dviems mūsų šalies sveikatingų produktų tinklams, renginys, rašoma pranešime spaudai.

Renginio svečiai ir akimirkos – galerijoje:

Renginio, vykusio sostinės „Virtuvės klube“, dalyviai drauge su Julia ir Jonu gamino japoniškus patiekalus ir paskui galėjo jų paragauti. Žinomi vilniečiai sužinojo, kaip patiems pasigaminti Miso sriubą, keptus glazūruotus baklažanus, jūros daržovių salotas su pomidorais bei tofu ir aviečių putėsius.

„Savo namuose draugams ir bičiuliams tikrai galėčiau surengti japoniškos tematikos vakarėlį“, – šypsodamasi sakė renginyje dalyvavusi japoniško kraujo turinti K.Arai.

Televizijos laidų vedėja ir dainininkė namuose gamina retokai, tačiau, jei tai daro, tai tik su didele meile ir puikia nuotaika. Į klausimą, kodėl jos manymu japoniška virtuvė tokia populiari visame pasaulyje, atsakė: „Japonams labai svarbi kokybė, dėl to jų produktų skonis tiesiog nepakartojamas“.

K.Arai renginio metu buvo labai įdomu išmokti pasigaminti desertą.

„Ramen sriubą gal ir galėčiau pasigaminti pati, bet sušius tai jau užsisakau į namus“, – neslėlė Keitė.

Rūtos Andre nuotr./Keitė Arai ir Jonas Jonušas
Rūtos Andre nuotr./Keitė Arai ir Jonas Jonušas

Garsi aktorė V.Bičkutė sakė su sutuoktiniu itin mėgstantys japonišką virtuvę.

„Aš pati esu buvusi Japonijoje ir gyvenusi japonų šeimoje, kur teko matyti autentišką kasdienybę, bei kartu su šeima valgyti prie vieno stalo. Ne visi patiekalai man buvo priimtini... Tačiau tai, ką žmonės tradiciškai vadina „japonų virtuve“ mums su Mindaugu labai patinka, dažnai lankomės vietose, kur galima paskanauti šios virtuvės patiekalų“, – teigė pirmagimio besilaukianti moteris.

Rūtos Andre nuotr./Mindaugas Valiukas, Valda Bičkutė
Rūtos Andre nuotr./Mindaugas Valiukas, Valda Bičkutė

Pašnekovė prisiminė, kad namuose yra su bičiuliais dariusi sušių vakarėlį, kuris suteikė daug gerų emocijų. Valda mano, kad japonų virtuvė mėgstama dėl to, kad jos patiekalai skanūs ir sveiki.

„Tai tiesiog „kitas pasaulis“. Japoniški patiekalai – puikus pasirinkimas, kai norisi ypatingos estetikos bei patirti kažką egzotiško, kitoniško“, – sutuoktinei antrino dramaturgas M.Valiukas.

Neretai japonų virtuvės kursus vedantis kulinaras J.Jonušas sakė, jog šią virtuvę itin mėgstantis.

„Tai – bene vienintelė pasaulyje virtuvė, kur į maistą žiūrima per filosofinę ir estetinę prizmę. Tai labai gerai apibūdina vienas filme matytas kadras: jaunuolis su senuku sėdi priešais ramen sriubos puodą ir diskutuoja, nuo ko būtų teisinga pradėti valgyti, ar pirma šoninės paragauti, ar atsigerti sultinio. Ir niekaip negali nuspręsti, nes tai gi yra labai svarbu. Mane tai itin žavi“, – savo įžvalgomis dalijosi J.Jonušas, nuo seno besidomintis Rytų šalių kultūromis.

Rūtos Andre nuotr./Julia Arabuli ir Jonas Jonušas
Rūtos Andre nuotr./Julia Arabuli ir Jonas Jonušas

Kulinaras turi savo nuomonę, kodėl japonų virtuvė tokia populiari: „Manau, jog žmonės mėgsta šią virtuvę dėl jos keistumo, estetikos, dėmesio detalėms, be to, tai –tikrai skanu. Kitaip sakant, kodėl mūsų virtuvė nėra tokia populiari pasaulyje?“

Pačiam Jonui iš japoniškos virtuvės patiekalų skaniausi „Mochi“ – ryžių pyragėliai, ir ramen makaronų sriubą, nes tai – net ne patiekalas, o ištisa filosofija. Pasak. J.Jonušo, lietuviai dar yra labai mažai susipažinę su japoniška virtuve ir jos subtilybėmis.

„Tai, kad žino ir valgo sušius, jokiu būdu nėra japoniškos virtuvės žinios. Po šio renginio, manau, jau daugiau lietuvių sužinojo, kaip patiems namuose galima pasigaminti autentiškų japoniškų valgių“, – tikisi Jonas.

Vakarėlio metu gamintų patiekalų receptai

Miso sriuba su prieskoniais

Karšta, greitai ir ypač lengvai paruošiama miso sriuba. Tiesiog sudėkite ingredientus į puodelį, užpilkite karštu vandeniu ir viskas! Tokią sriubą galite pasiruošti netgi darbe.

Paruošimo laikas – 2 minutės.

1 porcijai reikės:
1-2 arb. š. sojų ir rudųjų ryžių pastos „Genmai Miso“;
0.5 arb. š. jūros daržovių mišinio salotoms;
2 arb. š. vidutinio stambumo avižų dribsnių;
0.5 cm smulkiai tarkuoto imbiero šaknies (arba 1 arb. š. imbiero sulčių);
žiupsnelio kajeno pipirų.

Pagardinimui (pasirinktinai):
šviežių prieskoninių žolelių;
citrinos žievelės;
¼ arb. š. rudųjų ryžių acto;
½ arb. š. skrudintų sezamų aliejaus;
šlakelio žaliosios citrinos sulčių;
šiek tiek smulkinto česnako;
vienos juostelės jūros daržovių;
kelių kedro riešutų;
šilkinio tofu, supjaustyto kubeliais;

Gaminimo eiga:
Visus ingredientus sudėkite į puodelį, užpilkite šiek tiek karšto vandens, pamaišykite, kad ištirptų miso pasta, užpilkite karšto vandens iki puodelio viršaus ir mėgaukitės.

Rūtos Andre nuotr./Japonų virtuvės renginio akimirka
Rūtos Andre nuotr./Japonų virtuvės renginio akimirka

Tofu ir aviečių putėsiai

Šiuos aviečių putėsius labai lengva paruošti. Desertas yra itin gaivus, vaisių skonio.

4 porcijos.
Paruošimo laikas – 15 min.

Reikės:
25 g šviežių arba šaldytų aviečių;
60 ml vandens;
300 g (1 pakelio) šilkinio tofu;
80 ml klevų sirupo;
1 Burbono vanilės ankšties, reikės tik sėklyčių (arba 0.5 arb. š. Burbono vanilės ekstrakto);
80 ml kokosų kremo;
šviežių vaisių papuošimui.

Gaminimo eiga:
1. Avietes su vandeniu sutrinkite kokteilinėje.
2. Sudėkite likusius ingredientus į kokteilinę ir sutrinkite iki vientisos masės. Tai užtruks apie 6 min.
3. Supilkite masę į indelius ir apie 2 val. laikykite šaldytuve. Kiekvieną porciją papuoškite šviežiomis uogomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis