Vandenlenčių sportu Justė susidomėjo ne taip ir seniai, kai 2016 metais pradėjo draugauti su Donatu. Daug metų neradusi sporto šakos, kuri jai apskritai patiktų, ji džiaugėsi, kad širdies draugas supažindino su šia ekstremalia veikla.
Ir nors vandenlentės ją labai įtraukė, metų pradžioje atostogų Filipinuose metu Justė susižeidė nugarą ir iki šiol nesportuoja. Nenori rizikuoti, juk turi pasirodyti scenoje.
Šeštadienį „WakeWay“ vandenlenčių parke Vilniuje dainininkė su Donatu Ivanausku žiūrėjo pirmąsias tarptautines, didžiausias Baltijos šalyse vandenlenčių varžybas „Red Bull Wake2el“.
„Nugaros trauma Filipinuose mane laikinai atitraukė nuo šio pomėgio. O ir koncertas manęs laukia vakare, todėl šiame renginyje aš tik žiūrovė, atvažiavau palaikyti savų“, – šypsojosi 15min kalbinta Jazzu.
Išvyka į Filipinus metų pradžioje buvo skirta vandenlenčių sportui. Kasdien plaukdama ji pajuto, kad tobulėja, bet tikrai nesiruošia tapti šio sporto profesionale.
Justė sako, kad nugaros trauma ją pristabdė, bet noro nesumažino, anaiptol – padidino: „Visi plaukia, o aš turiu nervintis, kad negaliu! Bent jau kurį laiką. O vasarą taip norisi vandens sporto, norisi vandens, būti gamtoje, norisi vėjo, atgaivos.“
Netrukus Jazzu ir vėl galės stotis ant vandenlentės. „Baimės po traumos neatsirado, atsirado tik supratimas, kaip ir ką reikia daryti šiame sporte. Man sveikata brangiausia, dabar turiu kažkaip išlaviruoti ir pasveikti“, – 15min sakė ji.
Paklausta, ar žiūrint, kaip kiti čiuožia vandeniu, galima kažko pačiam išmokti, Justė griežtai sakė ne: „Šis sportas yra absoliuti praktika. Reikia kuo daugiau pačiam sportuoti.“
Scenoje nepakartojamus pasirodymus rengianti dainininkė savo simpatijas rodo ne tik vandens sportui, bet ir boksui. Anksčiau ji buvo sakiusi, kad boksas yra jos meilė numeris 1. Tiesa, vandenlenčių sportas jau stoja greta bokso.
„Patirta trauma man neleidžia ir boksuotis. Pristabdžiau abi veiklas ir man dėl to labai liūdna“, – apgailestavo Justė.
Pasak Justės, vandenlenčių sportas sužavėjo dėl aktyvios fizinės veiklos, kuri gerina savijautą, tvirtina kūną. „Esu labai jautri, sunku atsipalaiduoti nuo minčių. Man netinka jokios meditacijos, todėl boksas, o ir vandenlentės, padeda išsikrauti fiziškai. Tada jaučiu malonų nuovargį ir nebesinori apie nieką galvoti. Plaukimas man jau tapo meditacija – vėjas, vanduo ir pastangos, susikaupimas išvalo mano mintis“, – sporto pliusus vardijo dainininkė.
Jos draugas Donatas Ivanauskas vandenlenčių sporte – profesionalas ir Justė net nebando su juo varžytis: „Aš dainuoju profesionaliai ir mes gerbiame vienas kito profesines erdves. Vienas kitą palaikome. Man vandenlentės tik pomėgis, o jam – gyvenimo būdas.“ Donatas kitąmet ir pats žada išbandyti jėgas varžybose. Šiemet, deja, sutrukdė trauma.
Justė prisipažįsta, kad Donato pamokų neprašo. Jai geriau mokytis su draugėmis – moteriška kompanija ir supratingesnė, ir atlaidesnė. Tik kai pramoko čiuožti vandenlente, Justė iš Donato išgirdo patarimų.
Pažiūrėjusi varžybas, vakare Jazzu išvyko į Kulautuvą – dainavo bardų festivalyje „Akacijų alėja“.
Svarbiausios vandenlenčių varžybos Lietuvoje
Šeštadienio popietę „Wake Way“ vandenlenčių parke susirinko atletai iš 13 šalių. Tarp jų – ir dabartinis pasaulio čempionas Lior Sofer, ir vicečempionas Dominik Guehrs. Vyrų kategorijoje auksą nuskynė Liam Peacock, o moterų – Melissa Colborne.
Vyrų laimėtojų trejetukas:
Liam Peacok
Dominik Guehrs
Sam De Haan
Moterų laimėtojų trejetukas:
Melissa Colborne
Dagnė Baniukštytė
Živilė Einikytė
„Tiesiog neįtikėtina ir tuo pat metu labai džiugu, kad Lietuvoje pavyko suorganizuoti tokio masto tarptautinį renginį. Nekalbant apie pasaulio čempioną ir vicečempioną, čia susirinko visa vandenlenčių sporto grietinėlė – Pedro Caldas, Millles Toller, Szebasztian szolath, Sam De Haan, Melissa Colborne ir daugybė kitų. Nors ir skambėsiu pagyrūniškai, bet šios varžybos tapo istoriniu Lietuvos vandenlenčių sporto įvykiu”, – pasakojo viena iš renginio organizatorių Agnė Šimanskytė.