„Padarysiu iš visų homofobų po čiulpinuką“, – pasidalijusi saldainio nuotrauka internete rašė J.Vaitkutė.
„Dažnai reaguoju į aktualijas ir jas nuolat seku. Šią savaitę garsiai kalbant apie homofobiją ir siaurus protus, tiesiog viriau viduje. Esant progai nepraleidžiu progos pasisakyti ir pademonstruoti poziciją savais būdais, kaip kad šiuo atveju padariau su žymiausiu besididžiuojančiu savimi homofobu“, – Žmonės.lt sakė J.Vaitkutė.
„Kalbant apie homofobiją ir apie žmones, kurie maišo žodžio laisvę su heitinimu, kartais norisi dar labiau įgelti ir užkurti diskusiją. Tai yra tiesiog neracionalūs ir siauru protu pagrįsti įsitikinimai. Rasizmas, homofobija ir visos kitos rūšies diskriminacijos turi tą patį neintelektualų pradą. Ši idėja brendo jau seniai, gal būt nuo tada, kai ponas siuvo kelnes su užtrauktukais ant sėdimosios.
Siekiu, kad agresoriai nebebūtų garbinami, nebedalyvautų rinkimuose (kas yra neįtikėtina!).
Tiesiog laukiau progos, kada tai padaryti, bet tai vienkartinis pokštas, kuriuo nesiekiu nieko įžeisti, tik sukelti diskusiją. Pagrindinė mintis „pačiulpk homofobą (ui)“.
Su džiaugsmu pagaminčiau daugiau viename homoseksualų klubų. Tuo siekiu, kad agresoriai nebebūtų garbinami, nebedalyvautų rinkimuose (kas yra neįtikėtina!). Tai nebe juokinga, o apgailėtina, selų, gražulių ir kitų laikas praėjo ir dabar atėjo sveikas protas“, – Žmonės.lt kalbėjo menininkė.
Išgarsėjo „nutapiusi“ prezidentę
Jauna mergina išgarsėjo pernai vasarą, kai iš šaltibarščių nutapė prezidentės Dalios Grybauskaitės portretą.
Po to sekė ne vienas jos projektas – iš kruopų, kmynų ir česnakų ji sukūrė litą, iš kitų maisto produktų „nutapė“ ne vieną žinomą žmogų.
Kaip ji sugalvojo taip piešti? „Tai atsitiko, kai sirgau. Pradėjau piešti ištirpusiu šokoladu ir nieko daugiau nebuvau numačiusi. Po to su maistu žaisti pradėjau dažniau – tam jau naudojau šaltibarščius, blynus, prieskonius, picas“, – anksčiau 15min.lt pasakojo ji.
„Mano pagrindinė kūrybos tema yra žmogus, jo socialinis gyvenimas, todėl portretus piešiu jau seniai. Gerai tai, kad maisto produktai turi daug įvairių savybių. Jie birūs, skysti, kieti, trapūs, o tai galima įdomiai ir kūrybiškai išnaudoti. Dažnai tenka pasukti galvą, kaip tam tikrose vietose šaltibarščius padaryti tirštesnius, o blynus tamsesnius. Tada ir prasideda kūryba“, – svarstė.