Pasveikinti A.Globio ir pasiklausyti jo koncerto susirinko būrys žinomų žmonių. Tarp jų ir nemažai garsių muzikantų, verslo, pramogų pasaulio atstovų.
Čia buvo galima sutikti verslininkus Irena Marozienę, Nadiežda ir Julius Novickai, dainininkę Ona Kolobovaitę, muzikantų Vlado Kovaliovo ir Indrės Launikonytės porą ir daugelį kitų. Pasveikinti A.Globio atvyko ir jo gyvenimo draugė, verslininkė Rita Verslovienė.
„Norinčių į koncertą buvo labai daug – visi net būtų netilpę! Labai mėgstu kamerinę aplinką, todėl labai smagu, kad čia, Rotušėje, galiu surengti net du koncertus“, – 15min kalbėjo A.Globys.
Šventinį vakarą gitaristas, dainų autorius, meistriškas atlikėjas, daugelio Lietuvos ir užsienio muzikinių projektų dalyvis ir sumanytojas dedikavo gražiai savo sukakčiai – dar 1987-aisiais scenoje debiutavęs A.Globys šiemet švenčia 30-metų sukaktį. Maža to, vos prieš porą dienų paminėjo ir savo 50-ąjį gimtadienį.
„Paminėti sukaktis koncertu man – labai įdomus iššūkis. Juk norisi prisiminti ypatingas progas kitaip, ne tik prie stalo prisėsti, pavalgyti. Ruošdamasis koncertams norėjau išsikelti tam tikrus iššūkius, juk tai didelė atsakomybė, galiausiai – ir dovana sau pačiam“, – apie motyvus surengti neeilinį dviejų gražių sukakčių paminėjimą kalbėjo muzikantas. Šiam pasirodymui jis ruošėsi dvejus metus.
Drauge su juo vakaro programą kūrė ir kolegos bei bendražygiai – operos solistė Ona Kolobovaitė, smuiko virtuozas Zbignevas Levickis, Lietuvos avangardo gitaristas Juozas Milašius, džiazmenai – saksofonistas Jan Maksimovič, trimitininkas Valerijus Ramoška, Senamiesčio Kvintetas, Perkusijų šou – Darius Pašiūnas, Viktoras Krasauskas bei Gediminas Laurinavičius. Čia koncertavo ir Vilniaus Rotušės vargonininkas ir klavišinių virtuozas Daumantas Slipkus, Famenko akademijos teatro solistė Rasa Vedrickienė.
„Šis pasirodymas tiesiog nuostabus, o emocijos – pačios geriausios. Juk tiek daug garsių muzikantų, tiek daug draugų šalia. Apima jausmas, kad tie visi metai ne veltui nugyventi, ne veltui tiek metų grojimo technika tobulinta buvo. Šis koncertas – visų tų metų vaisius, šiandien jis tiesiog svaigina“, – įspūdžiais su 15min dalijosi A.Globys.
Jis iki šiol prisimena savo pirmąjį pasirodymą 1987-aisiais sovietinėje armijoje, tuomet muzikantas prisijungė prie profesionalaus ansamblio.
„Buvau dar paauglys, kai pradėjau groti gitara. Kaip ir visiems mano kartos muzikantams, taip ir man studijų laikais teko groti ir restoranuose, ir vestuvėse. Norėjosi išgyventi iš mylimo darbo, bet niekada nemaniau, kad tai karjeros viršūnė. Visada siekiau sukurti savitą grojimo stilių ir išsiskirti iš kitų muzikantų savo kūryba“, – dar anksčiau yra sakęs A.Globys.
Savo muzikiniame kelyje per tris dešimtmečius jis spėjo išbandyti daugybę įvairių stilių: grojo roko grupėje „Volis“, vėliau muzikavo kartu su Keistuolių teatru ir aktorių grupe „Viengungiai“. Domėjosi ir džiazu, kaip pats sako – norėjo įnešti šį žanrą įnešti kažką naujo, todėl laikui bėgant sukūrė ir projektą „Latin Jazz“.
Kuris gyvenimo etapas jam pačiam buvo brangiausias? „Negaliu tokio išskirti. Tai būtų tas pats, kas turėti 10 vaikų ir sakyti, kad vieną iš jų myliu labiausiai. Visi šie etapai yra mano, visi jie išgyventi, visi jie man vienodai brangūs. Visi jie buvo tam tikra dalis, prisidėjusi prie mano, kaip profesionalo karjeros“, – kalbėjo jis.
A.Globys niekuomet neliko abejingas ir klasikinei muzikai, tačiau net ir grodamas klasikinius kūrinius, visuomet stengėsi ieškoti nestandartinių sprendimų.
Meilė gitarai A.Globiui prasidėjo dar nuo mažų dienų. Kaip pats sako, paauglystę išgyveno 8-ojo dešimtmečio pabaigoje, kai gitara buvo kaip protesto, laisvės sovietinėje visuomenėje simbolis. „Dainuodavome nepriklausomybės dainas, tokia buvo laisvo žmogaus saviraiška ir man tai labai tiko“, – kalbėjo jis.