Kaip sėkmingai įveikti celiulitą

Visų labiausiai moterys nekenčia tos baisiosios „apelsino žievelės“, tačiau svorio metimo specialistai sako, jog yra daug būdų, kurie gali padėti atsikratyti celiulito visam laikui.
Celiulitas – moteris varginanti problema.
Celiulitas – moteris varginanti problema. / Photos.com

Kas yra celiulitas?

Tai terminas, kuriuo apibūdinamos riebalinės sankaupos, kurios sukelia duobutes ar odos nelygumus. Pagrindinės sritys, kuriose celiulitas dažniausiai aptinkamas, yra šlaunys ir sėdmenys.

Žmonės dažnai painioja celiulitą su riebalais. Riebalai yra kūno izoliatorius, jie apsaugo organus, raumenis bei nervus ir yra lygūs.

Iš kur atsiranda celiulitas?

Yra daug priežasčių, kodėl žmonės turi celiulitą. Jis labiausiai būdingas lytiškai subrendusioms moterims, manoma, kad padidėjęs estrogenų kiekis daro įtaką celiulito atsiradimui. Tačiau įvairūs tyrimai rodo, kad celiulitas gali atsirasti dėl moterų jungiamojo audinio prigimties, praneša „Female First“.

Svorio metimo specialistai sako, jog yra daug būdų, kurie gali padėti atsikratyti celiulito visam laikui.

Moterų audinys yra labai nelankstus. Kai priaugama svorio, riebalų ląstelės plečiasi ir iškyla į viršų odos link, taip suformuodamos nelygų paviršių.

Kaip išvengti šios problemos?

Turite pradėti valgyti daugiau šviežių vaisių ir daržovių – tokių kaip šilauogės, vyšnios, citrinos, žiediniai kopūstai, brokoliai, pomidorai ir žirniai.

Jie visi turi antioksidantų, kurie padeda padidinti jngiamojo audinį lankstumą, o elastingas jungiamasis audinys garantuoja, kad celiulitas liks po paviršiumi.

Taip pat į savo mitybą įtraukite multivitaminų. Juose yra būtinų vitaminų ir mineralų, kurie padeda normaliai funkcionuoti ląstelėms. Venkite tabako, kofeino ir aštraus maisto.

Reguliarūs pratimai padės deginti riebalus ir didinti raumenų tonusą, kurie padės sumažinti celiulito išryškėjimą. Pratimai taip pat padės pašalinti toksinus, kurie sukelia celiulitą, ir prisotins odą krauju.

Kai kūnas įsitempęs, jis išleidžia adrenalino hormoną, nukreipiantį kraują į raumenys, tokius kaip tricepsas, bicepsas. Tai reiškia, kad kraujas yra nukreipiamas toli nuo odos, sumažėja cirkuliacija ir toksinų yra pašalinama mažiau .

Gilus kvėpavimas gali padėti pašalinti toksinus. Pabandykite šią kvėpavimo techniką: įkvėpkite per vieną sekundę, sulaikykite orą keturias sekundes ir paskui iškvėpkite per dvi sekundes.

Naudojant didelį plokščią šepetį su gana kietais šeriais, galima kovoti su celiulitu, kadangi tai skatina cirkuliaciją, kad kraujas galėtų maitinti audinius. Pradėkite nuo kulkšnų ir kilkite iki šlaunų, jeigu būtina ir aukščiau.

Taip pat svarbu gerti pakankamai vandens, kadangi jis padeda praplauti toksinus, padeda palaikyti sveiką jungiamajį audinį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų