Socialiniame tinkle „Facebook“ gimstantis pavydas, anot tyrėjų, gali sukelti tiek įsivaizduojamą, tiek tikrą neištikimybę, dėl kurios poros patraukia skirtingais keliais, o sutuoktiniai uždeda parašus ant skyrybų dokumentų.
JAV mokslininkai išsiaiškino, kad konfliktai dažniau kyla tarp porų, kai vienas iš partnerių pernelyg dažnai naudojasi socialiniais tinklais ir mažiau dėmesio skiria savo mylimajam.
JAV mokslininkai išsiaiškino, kad konfliktai dažniau kyla tarp porų, kai vienas iš partnerių pernelyg dažnai naudojasi socialiniais tinklais ir mažiau dėmesio skiria savo mylimajam.
Misūrio universiteto (JAV) profesorius Russellas Claytonas paklausė socialinio tinklo „Facebook“ vartotojų, kurių amžius buvo nuo 18 iki 82 metų, kiek dažnai jie prisijungia prie šio tinklo ir kaip dažnai naršymas sukeldavo ginčų su jų sutuoktiniais ar partneriais.
„Ankstesni panašaus tipo tyrimai parodė, kad kuo daugiau antrąją pusę turintis žmogus praleidžia laiko „Facebook“ tinkle, tuo dažniau jis seka savo mylimojo veiklą šiame tinkle, o tai dažniausiai ir sukelia pavydo jausmą. Su „Facebook'u“ susijęs pavydas dažniausiai sukelia gan rimtus kivirčus, negana to šio tinklo vartotojai, kaip parodė atlikti tyrimai, gan dažnai atnaujina ryšius su savo buvusiais partneriais, o tai gali baigtis emocine ar fizine išdavyste“, – tikina profesorius R.Claytonas.
Scanpix / Postimees.ru/Facebook |
Remiantis tyrimu, publikuotu žurnale „Cyberpsychology“, neseniai susitikinėti pradėję poros turėtų verčiau rečiau lankytis įvairiuose socialiniuose tinkluose.
„Mūsų atliktas tyrimas parodė, kad socialiniai tinklai nekenkia tik tų porų santykiams, kurie kartu yra jau trejus ar daugiau metų. Tai rodo, kad socialiniai tinklai gali paveikti tik dar iki galo nesusiformavusius ar nebrandžius santykius. Kita vertus asmenys, kurie draugauja ar susitikinėja daugiau kaip trejus metus, kur kas rečiau ir lankosi socialiniuose tinkluose, todėl pavyzdžiui „Facebook'as“ jų santykiams jokios grėsmės ir nekelia. Vis dėlto pernelyg dažnas naršymas tokiuose socialiniuose tinkluose kaip „Twitter“ ar „Facebook“ naudos ką tik susitikinėti pradėjusios poros santykiams niekuomet neatneša, todėl retkarčiais reikėtų pamąstyti, ar tikrai verta griauti savo santykius vien dėl noro prisijungti prie „Facebook'o“, – tikina Russellas Claytonas.