Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip tinkamai derinti papuošalus

Gerai pažįstama situacija: moteris apsivelka pasakiško grožio suknelę, priderina prie jos spalvos batelius bei lūpų dažus, gražiai susišukuoja plaukus... ir tuoj pat viską sugadina, pasipuošusi negrabiu papuošalu!
Moteris
Moteris / Photos.com nuotr.

O juk taisyklės, kaip derinti papuošalus, nėra sudėtingos.

Drąsi ir graži

Jeigu dėvite ryškius ir drąsaus dizaino papuošalus, turite puikiai žinoti mados kryptis ir labai pasitikėti savimi. Pats įnoringiausias variantas — netaisyklingos geometrinės formos papuošalai. Jų savininkės įvaizdis — originalumas visur. Rinkdamasi ryškų papuošalą, jūs tarsi sakote visam pasauliui: „Aš mėgstu dėmesį ir nesiruošiu ištirpti minioje!“ Tuomet svarbiausia — pasistengti neatrodyti vulgariai ir rėksmingai.

Pagrindinė taisyklė, renkantis drąsius papuošalus: kuo mažiau, tuo geriau. Kartais tik su vienu papuošalu galite atrodyti stulbinamai. Masyvų papuošalą verčiau dėvėti vieną: pavyzdžiui, apyrankę arba auskarus. Antraip jūs atrodysite kaip maža mergaitė, pasiraususi mamos spintoje ir pasigriebusi bet ką. Dideli ir spalvingi papuošalai geriausiai dera prie vienspalvių drabužių, ypač prie baltos ir juodos spalvų.

Masyvūs papuošalai rodo, kad jų savininkė — meniškos prigimties. Jeigu jūs ketinate pasipuošti ne viena, o keliomis apyrankėmis (arba grandinėlėmis), jos turi būti vieno stiliaus ir vienos spalvų gamos, arba jų spalvos turi derėti prie drabužių spalvų. Jeigu papuošalas yra su dideliu akmeniu, žinokite: kuo didesnis akmuo, tuo nenatūraliau jis atrodo.

Mišrūs deriniai iš metalo

Pagal seną taisyklę, vienu metu nevertėtų puoštis aukso ir sidabro papuošalais. Tačiau kartais taisyklės kuriamos tam, kad būtų laužomos ir būtent šią taisyklę šiuolaikiniai dizaineriai visiškai ignoruoja. Todėl, norėdami atrodyti kuo tradiciškiau, vienu metu puoškitės tik aukso arba tik sidabro papuošalais. Jeigu jums patinka puoštis įvairių metalų papuošalais, tuomet jie turėtų būti vienodo stiliaus ir panašaus dizaino.

Suprantama, šiuolaikinio dizaino aukso apyrankė nederės prie senovinių sidabro auskarų. Tačiau su keliomis tarpusavyje derančiomis aukso ir sidabro grandinėlėmis arba skirtingų atspalvių aukso grandinėlėmis jūs atrodysite gana šiuolaikiškai ir madingai. Tačiau, norėdami išvengti rimtos ir neatleistinos klaidos, niekuomet nederinkite bižuterijos prie tauriųjų metalų papuošalų arba papuošalų su brangakmeniais.

Grandinėlės ir tinkamo ilgio karoliai

Dažniausia moterų klaida — netinkamo ilgio grandinėlė. Juk ji prikausto dėmesį prie kaklo, todėl gali ir paslėpti, ir pabrėžti moters trūkumus bei amžių.

„Antkaklių“ mada dar nepraėjo. Toks papuošalas atrodo labai stilingai. Jeigu jūsų kaklas ilgas ir laibas, koljė gali prie jo labai priglusti. Platūs 2-3 centimetrus nutolę nuo kaklo „antkakliai“ vizualiai sumažins masyvų smakrą. Geriausiai „antkakliai“ dera prie trikampio (V) formos, laivelio ir dekoltė iškirpte. Tačiau jais geriausia puoštis jaunoms moterims. Vyresnėms geriau tiks ilgos grandinėlės ir karoliai, nukreipiantys dėmesį nuo kaklo trūkumų.

Platų kaklą galima susiaurinti segint ilgą grandinėlę su kulonu arba kelių eilių koljė.
Jeigu jūsų kaklas ilgas ir plonas, venkite trikampio formos grandinėlių su kulonais ir ilgų karolių. Jums tiks trijų eilių koljė, kurio trumpiausia eilė priglunda prie kaklo.

40-50 cm ilgio grandinėlės arba karoliai laisvai apjuosia kaklą, tai populiariausias ilgis, tinkantis beveik prie bet kokios suknelės, išskyrus sukneles ir palaidinukes aukšta apykakle.
55-70 cm ilgis baigiasi sulig krūtine. Svarbiausia, kad grandinėlės apačia nesiliestų su iškirpte.
75-90 cm ilgio grandinėlės ir karoliai baigiasi žemiau krūtinės linijos ir puošniai atrodo, jei suknelės iškirptės linija yra aukštai. Tai labiau tinkantis vakarui variantas.

Rankų papuošalai

Niekas taip nepabrėžia moters rankų seksualumo kaip žiedai ir apyrankės. Pasirinkite vieną didelį ir porą mažų žiedų, ir visuomet galėsite grožėtis savo rankomis. Šį sezoną madingi ryškūs žiedai, su daugybe smulkių spalvotų akmenėlių, todėl apsispręsti dėl spalvos sudėtinga. Išskirkite pagrindinę jūsų drabužių spalvą, pavyzdžiui, jeigu tai raudoni atspalviai, žiedų akmenys gali būti bet kokio šilto atspalvio: rudo, žalio, molio, smėlio.

Jeigu jūsų pirštai ploni, nešiokite siaurus žiedus, jeigu putloki — platesnius. Masyvūs papuošalai geriau atrodo ant ilgų rankų, beje, jeigu papuošalų daugiau nei du, geriau mūvėti po vieną ant kiekvienos rankos. Jeigu žiedas su ryškiu akmeniu, jo spalva turi pasikartoti drabužiuose. Žiedų su įvairiaspalviais akmenimis neverta mautis ant skirtingų rankų, jie gerai dera tik prie permatomų arba baltų „kolegų“.

Auskarai

Auskarai labiausiai nukreipia dėmesį į veidą. Todėl itin svarbu, kad akmenų spindesys arba metalo masė neužgožtų įgimto moters žavesio ir patrauklumo.

Auskarai gali „pataisyti“ netaisyklingą ovalą. Pavyzdžiui, išgaubti, apvalūs auskarai ir aussegės (klipsai) vizualiai platina veidą. Todėl plačiam ovalui verta parinkti nedidelius, pailgus, plokščius auskarus arba auskarus su pakabukais. Pailgo ovalo veidui, atvirkščiai, išraiškingumo suteiks jį įrėminantys „didelių formų“ auskarai. Moterims, kurių veido ovalas taisyklingas, nereikia gaišti laiko ieškant tinkamo auskarų varianto.

Spalvų sistema derinant papuošalus

Vakaruose taip pat laikomasi papuošalų derinimo sistemos, kuri priklauso nuo žmonių odos, akių ir plaukų spalvų ir atspalvių darnos. Remiantis šia sistema, išskiriamos keturios pagrindinės žmonių grupės, vadinamos „žiema“, „pavasaris“, „vasara“ ir „ruduo“.

„Žiema“ — didžiausia grupė, kuriai priklauso apie trečdalis europietiškos išvaizdos žmonių. Šios grupės žmonių ryški, pastebima išvaizda — šviesi porcelianinė oda, blizgios išraiškingos akys, tamsūs plaukai. Pagrindinės spalvos: ryškiai geltona, juoda, sodri rožinė. Juvelyriniai dirbiniai pageidautini sidabro ir platinos, baltojo aukso su baltais arba pilkais perlais, baltos spalvos dramblio kaulu arba baltu koralu.

„Vasara“ — žmonės šviesios, šviesiai žalsvo atspalvio odos, rusvų arba šviesiai rudų plaukų. Šiai žmonių grupei rekomenduojamos spalvos: melsvai plieninė, vyšninė, švelniai rožinė. Jiems tinka tų pačių metalų papuošalai, kaip ir „žiemos“, be to, rožinio aukso su rožiniu perlu, rožiniu koralu, rožiniu dramblio kaulu.

Maždaug dar ketvirtadalis žmonių priskiriami „pavasario“ tipui. Jų oda švelnios persiko spalvos, akys šviesios, o plaukai aukso atspalvių. Pagrindinės „pavasario“ spalvos — ryški mėlyna, geltona (citrinos), žalia (žolės).

Mažiausiai „rudens“ tipo žmonių — tai aukso atspalvio odos, neretai su strazdanomis, žalsvai pilkų akių ir nuo ryškiai auksinių iki rudų atspalvių plaukų. Jų spalvos — tamsiai mėlyna, tamsiai žalia, žalsvai tabakinė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?