Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brianas Olley su žmona Pascale Olley ketvirtadienio vakarą būrį svečių pakvietė į ypatingą renginį.
Jungtinės Karalystės ambasados Vilniuje kiemelyje surengtas priėmimas savaitgalį karūnuotų Karolio III ir jo žmonos Kamilos garbei.
Į jį rinkęsi kviestiniai svečiai kruopščiai apgalvojo ir savo stilių.
Atvykusios damos iš savo spintų išsitraukė ne tik dailias sukneles, bet ir originalius galvos apdangalus. Skrybėlės – britų karališkajai šeimai svarbus atributas. Tradicija puoštis įmantriais galvos apdangalais puoselėjama dar nuo 1711 metų, kai Anglijoje buvo pirmą kartą surengtos Askoto žirgų lenktynės. Jose skrybėlė tapo būtina aprangos detale – to iki šiol reikalauja protokolas.
Fotogalerija:
Tai toli gražu ne pirmasis toks priėmimas, kurį britų karališkosios šeimos narių garbei organizuoja Jungtinės Karalystės ambasada Vilniuje. Anksčiau, kai dar buvo gyva karalienė Elžbieta II, ambasadorius kasmet kviesdavo švęsti jos gimtadienio, o 2022-aisiais buvo paminėtas ir monarchės valdymo 70-metis.
Primename, kad gegužės 6-ąją Londone vyko pirmoji per 70 metų karūnavimo ceremonija: per iškilmingą, daugiau nei 1 000 metų istoriją skaičiavusį renginį, pasižymėjusį giliomis tradicijomis, simbolika ir pompastika, karūnuotas karalius Karolis III ir karalienė Kamila.
Karūnavimas – religinis Karolio III įžengimo į sostą po jo motinos karalienės Elžbietos II mirties praėjusių metų rugsėjį patvirtinimas. Tai buvo didžiausias per pastaruosius dešimtmečius britų pompastikos ir puošnumo reginys, pranokęs karalienės valstybines laidotuves praėjusį rugsėjį.
Oficiali, simbolinė ceremonija įvyko Londono Vestminsterio abatijoje. Į ją Karolis III ir Kamila iš Bakingamo rūmų išvyko Deimantinio jubiliejaus karieta, pagaminta atitinkamos Elžbietos II valdymo sukakties proga.
Iš viso minučių tikslumu surepetuotame parade dalyvavo apie 7 000 kariškių – nuo raitelių iki žygiuojančių orkestrų.
Po dvi valandas trukusios ceremonijos abatijoje karalius Karolis III ir karalienė Kamila tuo pačiu maršrutu į rūmus grįžo senesne Auksine karieta. Rūmuose jie priėmė ginkluotųjų pajėgų narių saliutą, o paskui kartu su kitais karališkosios šeimos nariais iš Bakingamo rūmų balkono stebėjo iškilmingą skrydį.