„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kas pažinčių svetainėse atstumia vyrus, o kas – moteris?

Daugiau kaip pusė interneto pažinčių svetainių apklaustų moterų sako bendravimą nutraukiančios, kai sulaukia gašlių pasiūlymų. Antra dažniausia priežastis – neįdomūs ir primityvūs laiškai, kuriuose daug rašybos klaidų.
Moteris su kompiuteriu
Moteris su kompiuteriu / 123rf.com nuotr.

„Merginos sako, kad jas tai labiausiai atstumia. Jos daugiau nemato galimybės bendrauti su vyrais, jei juos domina vien lovos reikalai arba jei jie, jų manymu, yra žemesnio išsilavinimo ar intelekto lygio“, – teigia apklausą atlikusios pažinčių svetainės Flirtas.lt atstovas Marius Petrauskas.

Individualiosios psichologijos konsultantės Astos Vaitkevičienės teigimu, moterys esą labiau ieško emocinio ryšio. „Joms tiesioginis vyro pasiūlymas, susijęs su perėjimu prie intymesnių santykių, be abejo, sukelia atstūmimo reakciją, nes moterys subtiliau vertina pažintį ir pažinties pradžią“, – tvirtina A. Vaitkevičienė.

Jaunesni vaikinai ir vyresni vyrai nekreipia dėmesio, ar moterį domina jų finansinė padėtis, o štai respondentams nuo 24 iki 42 metų labai svarbu, ar moteris domisi jų piniginės storiu

Savo ruožtu vyrai teigia nustojantys internete bendrauti su moterimis, pamatę, kad šios bendrauja atsainiai, nemaloniai ir paviršutiniškai. Pasak M. Petrausko, merginos kartais į vyrų žinutes atsako labai trumpai. „Pavyzdžiui, jei vaikinas parašo kelis sakinius apie save, pasako komplimentą, paklausia, kaip jai sekasi, pasidomi jos gyvūnėliu, mergina atsako labai lakoniškai – ačiū, gerai, sėkmės […] – ir visiškai nerodo noro bendrauti“, – aiškina Flirtas.lt atstovas.

Atliekant apklausą, paaiškėjo skirtingų amžiaus grupių interesų skirtumai: jaunesni vaikinai ir vyresni vyrai nekreipia dėmesio, ar moterį domina jų finansinė padėtis, o štai respondentams nuo 24 iki 42 metų labai svarbu, ar moteris domisi jų piniginės storiu.

Pasak A. Vaitkevičienės, šie vyrai tuo labiau suinteresuoti, nes jau turi sukaupę daugiau patirties. „Jie yra supratę, kad yra moterų, kurios medžiotoja, moterų-medžiotojų, siekiančių užmegzti santykius ne todėl, kad joms rūpi draugystė ir tolimesnis ryšio plėtojimas, o tiesiog – finansinis stabilumas arba finansinė nauda“, – sako A. Vaitkevičienė.  

Flirtas.lt atstovo M. Petrausko teigimu, pagrindinė atlikto tyrimo išvada yra ta, kad esama didelio neatitikimo tarp to, ko nori vyrai, ir to, ko nori moterys. Jų suvokimas, kaip reiktų bendrauti su partneriu, esą labai skiriasi. Tai, pasak A. Vaitkevičienės, susiję su stereotipiniu moterų ir vyrų elgesiu.

Fotolia nuotr./Kaip nepasiklysti pažinčių portaluose?
Fotolia nuotr./Kaip nepasiklysti pažinčių portaluose?

Patarimai: gerbti ir neklaidinti

Statistikos, kiek žmonių susiranda pažinčių svetainėje susiranda antrąją pusę, portalas Flirtas.lt nekaupia. Tačiau pusė iš svetainės išsiregistruojančių narių teigia ten suradę sau porą. Paklausta, kodėl tiek daug žmonių antrosios pusės ieško internete, A. Vaitkevičienė sako, kad tai vyksta dėl internete paplitusio bendravimo.

Bendraudami tête-à-tête, žmonės gauna apie 60 proc. informacijos: iš akių kontakto, stebėdami žmogaus kūno pozą ir tuos neverbalinės komunikacijos požymius, kurie suvokiami intuityviai

„Dauguma žmonių dažniausiai ryšį palaiko kasdieninėje veikloje, naudodamiesi šiomis ryšio priemonėmis. Tai gali būti viena iš priežasčių. Vis dėlto tai yra gana sėkminga ryšio priemonė bendravimui plėtoti ir santykiams užmegzti“, – teigia A. Vaitkevičienė.

Tačiau ji pastebi, kad toks bendravimas vis dėlto turi trūkumų. Bendraudami tête-à-tête, žmonės gauna apie 60 proc. informacijos: iš akių kontakto, stebėdami žmogaus kūno pozą ir tuos neverbalinės komunikacijos požymius, kurie suvokiami intuityviai.

„Šiuo atveju virtualus bendravimas, kai galime stebėti tik ką kitas žmogus rašo ir perskaityti žinutę, mums nesuteikia tos informacijos. Tai galėtų būti viena iš priežasčių, kodėl virtualus bendravimas atrodo nepatikimas“, – svarsto A. Vaitkevičienė. Tačiau, jos nuomone, sėkmingai surasti sau porą galima ir internete.

Ieškantiems antrosios pusės pažinčių svetainėse individualiosios psichologijos konsultantė pataria gerbti pašnekovą, būti nuoširdiems ir nerašyti klaidinančios informacijos, siekiant sudaryti geresnį įspūdį ar bandant jį pagerinti. „Anksčiau ar vėliau bendraujant tiesa paaiškėja. Ir tai lemia nusivylimą“, – įspėja A. Vaitkevičienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs