Filmo premjerai simboliškai pasirinktas Kaunas, juk jis – krepšinio komandos „Žalgiris“ širdis. Palaikyti P.Jankūno atvyko jo žmona Ieva ir judviejų sūnūs – Matas bei Adomas.
Pirmą kartą išvysti „Kapitono“ progos nepraleido Edgaras Ulanovas su antro vaikelio besilaukiančia žmona Gabija, Kšyštofas ir Darjušas Lavrinovičiai, Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Robertas Javtokas bei kiti su P.Jankūnų dirbę kolegos.
Pats P.Jankūnas sako, kad sulaukęs pasiūlymo apie save kurti filmą buvo labai nustebęs.
„Apie mane? Kodėl?“, – stebėjosi krepšininkas iš režisieriaus Rimvydo Čekavičiaus sulaukęs pasiūlymo kurti filmą.
„Vienam antram pasakydamas, kad kuriu filmą apie Paulių Jankūną, kaskart veide matydavau nuostabą. Dažnas pagalvodavo: „Kodėl?“. Tačiau kiekvienas interviu, kurį nufilmavome, kiekvienas pokalbis su P.Jankūno komandos draugais ar varžovais patvirtindavo, kad mano pasirinkimas yra teisingas. Tiek pagarbos istorijos herojui mačiau tik kurdamas filmą apie Arvydą Sabonį“, – sako R.Čekavičius.
P.Jankūno – kaip žaidėjo, kaip asmenybės, kaip kapitono – portretas filme persipina su esminiais „Žalgirio“ istorijos įvykiais, klubo išgyventais nuopoliais ir pakilimais. „Kad ir kiek duobių „Žalgiris“ praėjo, Paulius visuomet ten buvo“, – filme pabrėžia ir varžovu, ir bendražygiu buvęs Antanas Kavaliauskas.
„Paulius Jankūnas yra lojalumo pavyzdys laikais, kai lojalumas nėra vertybė, todėl Paulių Jankūną galime laikyti vienu iš paskutiniųjų mohikanų“, – kalba Robertas Petrauskas, krepšinio komentatorius, komentavęs pirmąsias ir paskutines P.Jankūno rungtynes Eurolygoje.
Iš viso P.Jankūno istoriją filme pasakoja net 27 pašnekovai – nuo artimųjų iki aršiausių varžovų.
„Kapitonas“ pasakoja niekuo neišsikyrusio vaikio kelionę į krepšinio aukštumas, įspūdingą debiutą A.Sabonio pašonėje ir ilgą, per gilias duobes bei krizes nueitą kelią Eurolygos finalinio ketvirto link.
„Mes su juo praėjom viską, kas įmanoma. Ir kai buvo blogai – buvom kartu, ir kai buvo gerai – buvom kartu“, – prisimena buvęs „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas.
„Pritariu, kad ši „Žalgirio“ era būtų vadinama Jankūno era. Buvo Modesto Paulausko, po to Arvydo Sabonio, o trečioji – Jankūno era“, – sako Antanas Sireika, vienas svarbiausių trenerių P.Jankūno karjeroje.
Filmo autorius įsitikinęs, kad jautri, emocinga, „Žalgirio“ ir Lietuvos krepšinio vertybes atspindinti Kapitono istorija nepaliks abejingų.
„Šį filmą turi pamatyti kiekvienas „Žalgirio“ sirgalius ir kiekvienas vaikas, siekiantis krepšinio svajonės“, – sako R.Čekavičius. Tikiuosi, kad – kaip ir areną per Pauliaus atsisveikinimo rungtynes – taip ir kino sales žiūrovai paliks su ašaromis akyse. Nes tai ne tik pasakojanti, bet ir įkvepianti istorija“.