Žiūrėkite vaizdo įrašą:
„Žmonės dažnai nuo Naujų metų pasižada mesti rūkyti, vartoti alkoholį, pradėti sportuoti. Kreipiamės į tuos, kurie siunčiasi filmus nelegaliai ir aiškiai supranta, kad pažeidžia įstatymą. Galbūt jie nori sustoti, tik nugali silpnumas įlysti į nelegalius interneto puslapius dar kartą. Todėl sugalvojome, kad toks simbolinis veiksmas, kaip rankų nusiplovimas, gali pasitarnauti tarsi riba, nuo kurios užsibrėžiama nebekartoti nelegalių veiksmų“, – sako filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ prodiuseris Ričardas Marcinkus.
Kelias dienas prieš tai internete karštas diskusijas sukėlė kitas video su šiais personažais. Jie gatvėje praeivius užvertė provokuojančiais klausimais apie nelegalų filmų žiūrėjimą:
Akcijos organizatoriai sako, kad šiais video nori humoro forma priminti visuomenei apie rimtą problemą – nelegalaus filmų žiūrėjimo reiškinį ir jo sukeliamas pasekmes.
Kaip rodo karštos žmonių diskusijos komentaruose, visuomenė nelegalų filmų žiūrėjimą vertina dvirprasmiškai – daugelis to nelaiko pažeidimu, kiti ginasi neturintys išeities – nėra galimybės nuvykti į kino teatrą, dar kiti nemano, jog kenkia kūrėjams.
Nepaisant nuomonių, autorių teisių apsaugos įstatymas galioja visiems: Lietuvoje tiek nelegalus filmo parsisiuntimas, tiek žiūrėjimas „online“ užtraukia administracines baudas nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt devynių iki penkių šimtų septyniasdešimt devynių eurų. Užfiksavus pažeidimą antrą kartą, bauda dvigubėja.