Jau 8-ąjį sezoną skaičiuojanti „Žalgirio“ palaikymo šokėjų trupė sustoti nežada – merginos kupinos naujų minčių, užsidegimo bei aistros, jau ruošia sirgaliams naujus šokius, intensyviai repetuoja ir laukia visų naujame sezone.
TAIP PAT SKAITYKITE: „Žalgirio“ palaikymo šokėjos: „Šoksim tol, kol kūnas leis“
Trupės vadovės Dianos Gandrimės teigimu, merginos iš viso yra pastačiusios apie 50 šokių, tačiau programa vis pildoma naujais, žiūrovus stengiamasi kaskart nustebinti: „Kai vienose rungtynėse sušokame 12 šokių, kitą dieną šokame jau visai kitus šokius. Iš tikrųjų, jei matome, kad bus atkaklios rungtynės, renkamės labiau užvedančias dainas. Kitą kartą matome, kad ramesnis mačas, žiūrovai aptingę, parenkam tokius šokius, kad sirgaliams nereiktų stoti iš savo kėdžių, šokti ir šėlti.“
Tačiau Diana pripažįsta, kad rengiant pasirodymą visgi sunkiausia yra rasti tinkamą dainą.
„Pasirodymo statymas prasideda nuo dainos paieškos, kas dažniausiai būna sunkiausia, nes tai lemia šokio sėkmingumą. Radus dainą, galvojame, ar statome šokį, kaip aš sakau – be minties, kur tiesiog daug plojam ir žiūrovams palaikome gerą nuotaiką, arba statome šokį su mintim, kaip mini spektaklį. Prie pastarųjų užtrunkame kur kas ilgiau, nes reikia išgvildenti mintį, darome brėžinius“, – Žmonės.lt sakė Diana.
Tiesa, šokius kuria ne viena vadovė – savo mintis ir pasiūlymus išsako ne tik palaikymo šokėjos, bet ir profesionalus choreografas Kęstutis Baranauskas.
„Per visą sezoną Kęstutis prisideda 50 procentų, tai yra kokiais 6–7 savo šokiais ir juos pastato nuo a iki z. Visada, sugalvojusi kokią idėją, skambinu jam ir laukiu palaiminimo. Jam sutikus, mes jaučiamės daug saugesnės.
O visus likusius pasirodymus galvojame kartu su šokėjomis. Dažnai aš turiu viziją, bet sugalvoti, kaip ją pateikti, padeda šokėjos. Užsileidžiam muziką, tiesiog pradedame visos šokti, kuri nors parodo tinkantį judesį ir mes jį įkomponuojame“, – pasakojo ji.
Tačiau kartais, nors tiek daug merginų ir dirba išvien, ilgai nepavyksta pastatyti šokio.
„Kartais susirenkame į treniruotę, pasileidžiam gerą dainą ir per porą valandų, mes galim pastatyti visą šokį. Paskui lieka išmokti jį šokti, nušlifuoti judesius. O kartais šokis nesiklijuoja 2 savaites... Nežinau nuo ko tai priklauso – įkvėpimo, mėnulio fazės ar muzikos pasirinkimo. Man tai dar neatskleista paslaptis“, – juokėsi Diana.
Tad vadovė kreipiasi į sirgalius ir prašo nesupykti, jei kartais nepamato naujo šokio: „Vienus šokius šokame jau daug metų, nes jie veža publiką. Bet turime daug pasirodymų, kuriuos nuolat keičiame, nes juk pabostą į tą patį žiūrėti, norim vis nustebinti gerbėjus ir nemiegoti ant laurų. Tik jei turime daug renginių, tai kartais nepavyksta nieko naujo pastatyti ir parodyti „Žalgirio“ arenai, tai fanai tegul nesupyksta. Mes ne tingim, o kartais trūksta laiko“, – šypsojosi D.Gandrimė.
Merginos moka sunkiai dirbti
Kelias valandas kas dieną trunkančias treniruotes, kuriose šokėjos mokosi įvairiausių akrobatinių triukų, atrodo, tikrai ne kiekvienas pakeltų. Tačiau, pasak vadovės, merginos moka sunkiai dirbti – juk dauguma jų yra profesionalės gimnastės, prie tokio ir dar sunkesnio krūvio įpratusios nuo pat vaikystės.
TAIP PAT SKAITYKITE: „Žalgirio“ šokėjų vadovė Diana Gandrimė: „Man aikštelė visada buvo svajonė. Dabar – tai mano gyvenimas“
„Krepšinio šokėja – nėra „go go“ šokėja ar šokėja aplink stulpą – tai labai daug jėgų, sportinio pasiruošimo reikalaujantis darbas. Ja negali būti bet kas iš gatvės.
Šokame savo malonumui, bet aš vis tiek palaikymo šokėjas galėčiau prilyginti profesionaliam sportui, nes darome akrobatinius triukus, o kad jie pavyktų, turime kas dieną treniruotis“, – sakė Diana.
Nori to ar ne, kūnas visgi ne geležinis, ir kaip kiekviename sporte, taip ir čia – traumų pasitaiko: „Dažniausiai šokėjos patiria čiurnos traumą, kai ne taip pastato koją, paslysta ar kažkas užlipa. Aišku, būna ir stresinių lūžių, kai juntamas didelis nuovargis. Kartais net einant gatve gali pasukti koją ir ji lūš. Na, bet dažniausiai būna mėlynės – kai merginas mėtome į orą ir gaudome, tai natūralu, kad atsiranda sumušimų.“
D.Gandrimė tikina, kad pastaruoju metu rimtų traumų išvengia, tačiau prieš kelerius metus jos jautėsi kaip užkeiktos... „ Tuo pačiu metu viena mergina patyrė kaklo traumą, kitos dvi – kojas susilaužė. Išsigydžius kaklą, tada koja lūžo... Žodžiu, trauma po traumos buvo.“
Papildomas sportas ir mityba
„Žalgirio“ palaikymo šokėjos treniruočių metu daugiausia mokosi akrobatinių triukų, todėl tenka papildomai sportuoti ir būnant vienoms. „Atsilenkimus, atsispaudimus ir pritūpimus namuose daro tikrai visos“, – juokėsi Diana.
Pasak šokėjų, jos taip pat stengiasi derinti mitybą su sportu. „Aš asmeniškai turiu prižiūrėti savo mitybą nors minimaliai, palaikyti fizinę formą bėgiodama ar atlikdama tempimo pratimus“, – teigė „Žalgirio“ palaikymo šokėja Dalia Karpovaitė.
„Žinoma, visada reikia prisižiūrėti savo mitybą, negalime sau leisti valgyti ką norime ir kada norime. Aš jau kelias dienas prieš rungtynes stengiuosi valgyti mažesnėmis porcijomis, kad nereikėtų raudonuoti apsivilkus itin aptemptą aprangą“, – antrino Solveiga Špakauskaitė.
Pasiruošimas rungtynėms
„Visos merginos eina į rungtynes kaip į didžiausią šventę. Yra tokių, kurios šoka 6 metus ir joms noras nedingsta, joms nepabosta. Aikštelėje būti – neapsakomas jausmas“, – teigė Diana Gandrimė. Pasak jos, kone vienas smagiausių momentų – pasiruošimas aikštelei. Tuo metu visos merginos šurmuliuoja, plepa, dažo viena kitą ir su nekantrumu laukia pasirodymo.
„Savo rūbinėje įsijungiame muziką, ruošiamės, puošiamės, daromės pačios sau makiažus, šiaušiam plaukus ir, žinoma, kaip ir kiekviename moteriškame kolektyve išvystome įdomius pokalbius ir diskusijas“, – juokiasi Giedrė Dzidelėtaitė.
„Taip pat darantis makiažą tenka ir blakstienas užsiklijuoti, kaip sako vadovė: „kad akis matytų ir tie, kurie sėdi 3 arenos aukšte“, – sakė Solveiga.
Ir vadovė pritaria – sako, kad scenoje makiažas privalo būti ryškus.
„Kadangi tai yra scena, tai aš visada pageidauju, kad viskas būtų gražu ir ryšku: plaukų turi būti daug, tai prašau, kad pagarbanotų ar tiesiog puriai juos paruoštų. Aišku, jos kartais pyksta, nes taip gadinasi plaukai. Aš sutinku su tuo, kadangi pati šokau, bet scenoje privalai gražiai atrodyti. Žiūrovas nori matyti ne pilkas pelytes, o gražias merginas. Be to, arena didelė, tad dažytis turime ryškiai – iš arti pasižiūrėjus gal ir baisu, nes labai ryšku, – juokėsi Diana. – Bet iš toli matosi veidas. Aš visada akcentuoju lūpas, kad matytųsi šypsena, veido išraiškos.“
Entuziazmo netrūksta
Pasak „Žalgirio“ palaikymo šokėjų vadovės, vieni svarbiausių bruožų gerai šokėjai – didelis entuziazmas, užsispyrimas bei noras dirbti.
„Iš tikrųjų labai greitai pamatau, kurios merginos yra tikros šokėjos ir ilgai šoks, o kurioms ši veikla yra tiesiog „madinga“ ir „pabandymas“. Yra merginų, kurios ir po treniruočių lieka vienos padirbėti salėje, jausdamos, kad kažko trūksta. Tai tokias labai vertinu“, – sakė ji.
Kadangi „Žalgirio“ trupėje visos entuziastingos, Diana pripažįsta, kad artėjant rungtynėms labai sunku nuspręsti, kuriai leisti pasirodyti, o kuriai – ne.
„Pirmenybę teikiu seniausioms šokėjoms, o tada eilės laukia naujokės. Tada jau žiūriu, kuriai geriau sekasi šokis. Kartais atrenku tik prieš pat rungtynes – susirinkus paskiriu, kuri kokį šoks šokį. Žinoma, nuoskaudų ir nepasitenkinimo būna, bet man merginos to atvirai nerodo“, – pasakojo Diana Gandrimė.
„Man entuziazmą būtent ir padeda palaikyti ši mintis – neaišku, kiek dar laiko galėsiu šokti, esu viena iš seniausių šokėjų, todėl stengiuosi vertinti kiekvienas rungtynes ir mėgautis šokiu, kol galiu“, – Žmonės.lt kalbėjo Dalia.
Šį sezoną „Žalgiris“ pasiryžo sužinoti, kiek iš viso yra žaliai baltų klubo gerbėjų, todėl paskelbė Pasaulinį „Žalgirio“ fanų surašymą, kurį palaiko „Utenos alus“.