Vilniaus korgių lenktynės išgarsėjo visame pasaulyje
Trumpakojų šunelių varžybos vyko žaliuojančioje sostinės širdyje – Vingio parke, kur net šimtas šunų varžėsi dėl greičiausio bėgiko, o iš jų trečdalis – ir dėl dailiausio kostiumo titulo. Renginį sudarė trys dalys: 25 metrų solo sprinto rungtis, kurio nugalėtojas keliavo tiesiai į didįjį lenktynių finalą, kostiumų paradas, kuriame išrinkti trys įspūdingiausiai papuošti korgiai, ir 50 metrų lenktynės, kuriose mažieji bėgikai varžėsi kvalifikaciniuose bėgimuose, pusfinaliuose bei didžiajame finale. Gerą nuotaiką garantuojančios varžybos kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių bei žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio: Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Ukrainos.
„Tikime, kad tokios unikalios vietinės šventės pabrėžia džiaugsmingus bendruomenės gyvenimo aspektus, stiprina kultūrinį pasididžiavimą ir skatina vietos gyventojus aktyviai dalyvauti viešuose renginiuose. Esame įsitikinę, kad augant varžybų mastui, jos sulauks dar daugiau tarptautinės žiniasklaidos dėmesio, viešumo bei miesto pagalbos, o dalyvių iš įvairių šalių susirinkimas ir toliau skatins tarptautinę, glaudžią bendrystę tarp korgių veislės entuziastų“, – sako vienas lenktynių organizatorių Edvinas Miškas.
Organizatoriai stengėsi pritraukti kuo daugiau dėmesio iš užsienio, tokiu būdu siekdami garsinti Vilniaus, kaip korgių sostinės, vardą. Paskleisti žinią apie korgių lenktynes visame pasaulyje padėjo verslo ir turizmo plėtros agentūra „Go Vilnius“, kuri įgyvendino renginio transliaciją amerikiečių skaitmeniniam ir transliuojamam televizijos tinklui „LiveNOW from Fox“.
Vilnius patrauklus savo originaliais renginiais
Puikus vasariškas oras ir gera šunų mylėtojų nuotaika garantavo pilnas audringų emocijų varžybas: korgius palaikė ir šūksniais skatino ne tik jų šeimininkai, bet ir nenustygę vietoje renginio žiūrovai, atvykę ne tik iš sostinės bei kitų Lietuvos miestų, bet ir kitų šalių.
„Siekiame, jog Vilnius užsienyje būtų plačiai atpažįstamas ne tik dėl žinomų kultūrinių iniciatyvų, tokių kaip Dainų šventė ar Baltijos kelio minėjimai, bet ir tradicinių švenčių, kaip Kalėdos sostinėje. Mūsų tikslas – Vilniaus įvaizdį nuosekliai formuoti įvairiais lygmenimis, todėl sąmoningai siekiame atkreipti dėmesį ir į mažesnius, tačiau unikalius projektus, tokius kaip „Šaltibarščių festivalis“ ar „Korgių lenktynės“. Pastarieji sulaukia tarptautinės auditorijos dėmesio – norėdami pranešti apie šiuos renginius kreipiasi vis daugiau užsienio žiniasklaidos kanalų. Tai rodo, kad Vilnius tampa ne tik kultūros, bet ir kūrybingų bei netikėtų iniciatyvų centru“, – teigia Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Dovilė Aleksandravičienė.
Lenktynių organizatoriai atskleidžia, jog jau artimiausiu metu paskelbs apie 2025 m. „Korgių lenktynes“, kurios, tikimasi, sulauks dar didesnio žiūrovų iš užsienio dėmesio.
„Korgių lenktynės“ – nuo 2020 m. Vilniuje organizuojamos nemokamos Lietuvos valų korgių pembrukų ir kardiganų lenktynės.