„Nowruz bairam“ azerbaidžaniečiai švenčia namuose, lanko artimuosius ir gimines, o pagrindinis šios šventės simbolis – žaliuojančių želmenėlių vazonas. Teko paragauti ir naminės pachlavos ir įvairių jų nacionalinių patiekalų.
Į Azerbaidžano sostinę Baku vykau atstovauti kompanijai „Culture Bridge“, kuri surengė kino meno dirbtuves jauniems kino kūrėjams. Šių mokymų metu 5 debiutuojantys Azerbaidžano režisieriai filmavo trumpametražius filmus.
Darbą puikiai pavyko suderinti su poilsiu, todėl nevengiau ir pakeliauti. Vienas iš didesnį įspūdį palikusių reginių buvo Gobustano uolos, kurios įrašytos į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą dėl išskirtinių uolų raižinių. Tai muziejus po atviru dangumi, kur galima išvysti vienas seniausių pasaulyje graviūrų. Taip neįtikėtina kai gali prisiliesti prie istorijos.
Miestas ruošiasi priimti daugybę svečių, todėl statomi viešbučiai, remontuojami keliai, miestą puošia nauji baklažano spalvos taksi atgabenti iš Londono.
Mėgstantys purvo vonias neturėtų praleisi progos apsilankyti Gobustano nacionaliniame parke. Tikrai įspūdingas momentas, kai iškyla purvo burbulas ir sprogdamas sukelia duslų garsą, o paskui nuteka purvo srovė, kuri kaip cementas limpa prie avalynės. Vaizdas atrodė kaip mėnulyje – plynas didžiulis laukas ir daugybė krateriukų, iš kurių sunkiasi purvo masė.
„Eurovizijos“ belaukiant
Šių metų „Eurovizija“ vyks Azerbaidžano sostinėje Baku. Iš tiesų pačiai teko įsitikinti, kad azerbaidžaniečiai labai laukia šio didžiulio renginio, nes tai šalies pasididžiavimas. Miestas ruošiasi priimti daugybę svečių, todėl statomi nauji viešbučiai, remontuojami keliai, miestą puošia nauji baklažano spalvos taksi atgabenti iš Londono.
Šįmet „Eurovizijos“ konkursas vyks Baku esančioje „Crystal“ arenoje, statomoje šalia didžiosios miesto vėliavos aikštės. Pačiai buvo smalsu pažiūrėti kaip vyksta paruošiamieji darbai.
Azerbaidžane jaučiuosi kaip namie, čia visada gera sugrįžti, o grįžus vis atrasti kažką nauja!
Nowruz (liet. nauja diena) – pavasario pradžia ir Naujųjų Metų šventė pagal tradicinį iraniečių kalendorių, dar vadinama Persų naujaisiais metais. Švenčia visos tautos, savo istorija susijusios su Senovės Persija. Keletą dienų trunkančios šventės metu gyventojai rengia išvykas į gamtą, lanko artimuosius ir draugus, gamina maistą ir vaišina juo pažįstamus, rengiasi naujais drabužiais ir džiaugiasi pavasariu dalyvaudami renginiuose.
CultureBridge nuotr./Kristina Ivanova Azerbaidžane |