Valdovų rūmuose šeštadienį surengtos vakarienės metu už bilietus bei loteriją surinktos lėšos bus perduotos kilniam tikslui – Editos Mildažytės labdaros ir paramos fondui „Bėdų turgus“.
„Diner de Gala avec Martell“ yra tikra gerumo šventė“, – sakė Prancūzijos – Lietuvos prekybos rūmų direktorė Otilija Snieškaitė. – Prancūzijos ambasada, renginio partneriai, rėmėjai ir visi, kurie prisidėjo prie renginio, yra gerumui neabejingi žmonės.“
Šių metų vakarienės tema itin prancūziška – pasimatymas. „Per ilgą ir garbingą istoriją Lietuva ir Prancūzija pasimatymus viena kitai skyrė ne kartą“, – sakė Edita Mildažytė, labdaros vakarienei dar rengusi ir pristačius vaizdo siužetus apie šalių draugystę ir iškiliausias asmenybes.
Todėl svečiai atvyko pasipuošę kaip į rimtą pasimatymą – vyrai – su kostiumais, o į jų parankę įsikibusios moterys – apsivilkusios elegantiškas vakarines sukneles.
Tarp susirinkusiųjų – Vytautas Landsbergis su žmona Gražina, Edita Mildažytė, Donatas Katkus, Gintautas Kėvišas su žmona Rūtele, Rasa Starkus, Vytenis Pauliukaitis, Eugenijus Skerstonas, Audronė Bunikienė, Jolanta Sadauskienė, Rasa Arlauskienė su vyru Raimondu, Jeanas Claude'as Edorhas su žmona Inga ir kiti.
Skambant styginių kvarteto muzikai, svečiai prieš vakarienę leido laiką šnekučiuodamiesi Valdovų rūmų foje. 15min jų klausė, kam jie paprastai aukoja ir kaip išsirenka, kurias organizacijas paremti.
Edita Mildažytė teigė, kad renkasi klausydama savo širdies. „Renkuosi visas žmogiškas iniciatyvas, tokius dalykus, kurie iš tikrųjų žmonėms atneša naudą. Pavyzdžiui, šiandien prisidėjau prie labdaros mugės rotušėje ir man tai buvo didelis malonumas.
Taip pat esu labai didelį hospiso rėmėja – tai yra namai, į kuriuos žmonės atvažiuoja numirti. Dabar rengiamas ir vaikų hospisas. Man apie juos papasakojo B.Vizgirdienė, sakiusi, kad tai pakeitė jos gyvenimą ir ji nebebijo mirti. Todėl ir aš labai norėčiau jiems padėti ir kitais metais pasistengsiu, kad jiems būtų geriau“, – kalbėjo E.Midažytė.
Pasak jos, kiekvienas žmogus turėtų dalintis gerumu ir stengtis padėti tiems, kuriems iš tikrųjų reikia pagalbos.
„Jeigu turi dvi akis, dvi kojas, dvi rankas, dvi ausis ir visa tai funkcionuoja – jau turi aukoti, nes yra žmonių, kurie ko nors neturi. Juk ji kalbėtumėme apie kitas kultūras – žydų, arabų, gruzinų – visur aukojimas yra visiškai natūralus ir religiškai reglamentuotas dalykas“, – 15min teigė ji.
Į vakarienę su žmona Gražina atvykęs Vytautas Landsbergis pasakojo, kad stengiasi aukoti tiek, kiek gali.
„Likimas pasiūlo, kur aukoti. Juk yra žmonės, kuriems reikia padėti. Jie pasitaiko akiratyje, kartais ir kreipiasi patys, kartais neįmanoma visiems padėti. Todėl kiek galiu, tiek padedu. Tada jauti tam tikrą laimę, kad kol esi gyvas, galėjai padėti“, – kalbėjo V.Landsbergis.
Pasak Rasos Arlauskienės, jos šeima keletui sričių aukoja ištisus metus, pavyzdžiui, UNICEF organizacijai. Tačiau kitiems taip pat stengiasi padėti ir tiesiog pasitaikius progai.
„Dažnai renkamės aukoti jauniems žmonėms – menininkams, taip pat sergantiems, sunkiai gyvenantiems“, – sakė R.Arlauskienė.
Jeanas Claude'as Edorhas su žmona Inga teigė, kad jiedu taip pat prisideda dažnai prie labdaringos veiklos.
„Mes aukojame kelioms organizacijoms. Visada norisi paremti kuo daugiau“, – sakė Inga.
„Aukojame UNICEF, vaikų namuose gyvenantiems vaikams, kas yra be galo svarbu, nes jie juk mūsų ateitis“, – kalbėjo Jeanas.
Eugenijaus Skerstono manymu, visi žmonės turėtų labiau išmokti dalintis. „Manau, kad reikia stengtis padėti visiems, kam reikia pagalbos. Gyvenime reikia vadovautis širdingumo formule, nes niekada nežinai, kas tavęs laukia už kampo.
Įsiminiau vieno prancūzų profesoriaus žodžius: kaip malonu kaupti turtus, bet reikia galvoti apie tai, kad juos perduosi kažkam. Todėl reikia išmokti dalintis. Taigi ir pats mielai palaikau įvairias iniciatyvas, kiek galiu. Tai didelė garbė ir malonumas“, – sakė jis.
Rasa Starkus tikino, kad šiuo metu šalyje labai reikia žmonių, kurie padėtų atlikti gerus darbus.
„Iš tikrųjų labai sunku išsirinkti, kam aukoti, Lietuvoje labai daug kam reikia labdaros. Nors vien tik labdara, kaip piniginė išraiška, negali visko padaryti. Man atrodo, kad žmonės turėtų imtis įvairių veiklų tam, kad padėtų kitiems įsigyti kažkokį būstą, išspręsti sveikatos problemas, prižiūrėti senelius, vaikus. Tokia fizinė veikla labai būtina. Ir būtent tą aš pati stengiuosi daryti - ne tik einu į labdaros renginius, aukoju gyvūnams, bet ir stengiuosi kiek galėdama padėti organizuoti“, – teigė ji.
Į Valdovų rūmų Didžiąją menę susirinkusiems svečiams grojo šv.Kristoforo orkestras, kuriam dirigavo charizmatiškasis maestro Donatas Katkus. Vakarą vedė prancūzų kultūros gerbėjas ir žinovas Eugenijus Skerstonas.
Per vakarienę svečiams „Taurakalnio“ virtuvės meistrai pasiūlė prancūzų kulinarų paveiktų, lietuviškoje virtuvėje pagamintų patiekalų. Susirinkusieji ragavo pikantiško paukštienos kepenėlių pašteto su šviežiomis figomis ir kedrų riešutais. Aukštose taurėse buvo patiekta tradicinė svogūnų sriuba su traškia sūrio lazdele. Karštam patiekalui pasiūlyta sultingus jautienos gabalėliai su burgundišku padažu ir bulvių piurė. Gurmanišką puotą užbaigė profitrolis – plikytas pyragaitis su švelniu grietinėlės kremu, šviežiais vaisiais ir trintų spanguolių užpilu.
Iškilmingą „Diner de Gala avec Martell“ svečiai pratęsė viešbutyje „Kempinski Hotel Cathedral Square“.
Apie labdaringą vakarienę
Šiais metais Prancūzijos ir Lietuvos prekybos rūmai yra nusprendę tradiciškai remti Lietuvos istorijos išsaugojimą, taip pat buvo atsižvelgta į geranoriškas iniciatyvas remti šeimas ir žmones, kuriems likimas atnešė sunkių išbandymų. Prancūzijos-Lietuvos prekybos rūmai pasirinko Editos Mildažytės labdaros ir paramos fondą „Bėdų turgus“. Vakaro organizatoriai neabejoja, jog daugelį metų gyvuojantis labdaros projektas padeda tiems, kurie labiausia paramos stokoja.
Vakare buvo galima pirkti loterijos bilietus. Prizus loterijai įsteigė kompanijas „Laboratoires Filorga“, „Vyno klubas“, „Europos centro golfo klubas, restoranas „Sweet Root“ , Prancūzijos-Lietuvos prekybos rūmai, loterijoje taip pat buvo galima laimėti vakaro vedėjo Eugenijaus Skerstono knygą.
„Norėjome surengti įsimintiną vakarą, – sakė Prancūzijos-Lietuvos prekybos rūmų viceprezidentė Rasa Starkus. – Jame susipynė dviejų, man itin brangių šalių istorija, kultūra, tradicijos ir virtuvė“.
Iš viso labdaros vakarienei Edita Mildažytė paruošė penkis siužetus, atspindinčius Lietuvos ir Prancūzijos santykius, draugystę skirtingais amžiais.
Bendraudama su 15min E.Mildažytė yra anksčiau sakiusi, kad žinia, jog paramos sulauks ir jos kuruojamas fondas, įpareigojo. „Taip susiklostė aplinkybės, kad pati užpildysiu dalį vakarienės programos – sukūriau kelis vaizdelius. Vėliau organizatoriai patys pasiūlė, kad naudos galėtų gauti ir „Bėdų turgaus“ fondas. Žinoma, mane tai įpareigojo, motyvavo. Kai gausime surinktas lėšas, pasiūlysime rėmėjams kelias istorijas, kurių herojus norėtume paremti. Jei jie sutiks, ir paremsime. Manau, geriau skirti daugiau lėšų vienam herojui, nei padalinti po mažiau daugeliui“, – kalbėjo ji.
TAIP PAT SKAITYKITE: Prancūziškuose pusryčiuose – gera žinia Editai Mildažytei ir „Bėdų turgui“