„Scorpions“ lėktuvas Kauno oro uoste nusileido 14 valandą. Muzikantai į Lietuvą atvyko likus kelioms valandoms iki audringo koncerto Kauno „Žalgirio“ arenoje – šis skambės jau trečiadienio vakarą.
Iš oro uosto garsenybės iškart patraukė viešbučio link.
Panašu, kad „Scorpions“ atvyko nusiteikę itin puikiai: noriai pozavo fotografams, nesiliovė šypsotis.
Grupė, švenčianti savo veiklos 50-metį, Lietuvoje lankosi dėl savo pasaulinio turo „50th Anniversary“. Kauno arenoje vyksiančiame „Scorpions“ koncerte skambės dainos iš naujausio albumo „Return to Forever“. Savo aštuonioliktą studijinį albumą grupė išleido 2015 m. vasarį.
Po penkerių metų pertraukos pasirodžiusiame albume „Return to Forever“ skamba seniau įrašytos, bet nepublikuotos dainos ir nauji kūriniai. Albume tiek daug energijos, kad sunku patikėti, jog „Scorpions“ švenčia penkiasdešimtą gimtadienį.
Apie „Scorpions“
Per savo muzikinę karjerą pardavę daugiau kaip 100 mln. albumų ir pelnę daugybę apdovanojimų, tarp kurių ir keli „World Music Awards“, „Scorpions“ laikoma viena geriausių ir ilgiausiai egzistuojančių roko grupių muzikos istorijoje. Žurnalas „Rolling Stone“ juos vadina „sunkiojo metalo herojais“, MTV – „roko ambasadoriais“. Pusę amžiaus karaliavę viso pasaulio radijo stočių topuose „Scorpions“ hitai daugiau kaip 200 kartų tapo auksiniais ir platininiais.
„Scorpions“ istorija prasidėjo 1965-aisiais, kuomet Rudolfas Schenkeris, būdamas vos 16-os, nusprendė sukurti grupę. Pradžioje grupė grojo sunkųjį roką, debiutinis jų albumas „Lonesome Crow“ buvo išleistas 1972 m. 1978 m., įvykus pokyčiams grupės sudėtyje, „Scorpions“ skambesys tapo melodingesniu sunkiuoju metalu, sumiksuotu su lyriškomis roko baladėmis.
Per kitą dešimtmetį „Scorpions“ pelnė kritikų pripažinimą, grupės albumai „Animal Magnetism“, „Blackout“, „Love at First Sting“, „World Wide Live“ ir „Savage Amusement“ sulaukė didžiulės komercinės sėkmės. Geriausiai parduodamu „Scorpions“ albumu tapo „Crazy World“, kuriame skamba ir viena populiariausių grupės baladžių „Wind of Change“. Sukurta po Berlyno sienos griūties ši daina tapo Šaltojo karo pabaigos himnu ir vienu geriausiai pasaulyje parduodamų singlų.