„Mes neradome Vilniuje parduotuvės ar erdvės, kuri mums būtų artima 100 proc., tad reikėjo ją padaryti kažkam. Į viską žiūrime tik tiek rimtai, kiek galime. Viską darome iki smulkmenų apmąstę. Net jeigu kai kurie sprendimai neatrodo logiški, jie yra mūsų kitokios rinkodaros dalis. Jau pasitvirtinome ir žinome, kas mumyse kitus žavi“, – teigė drabužių ženklo „Mymmymoon“ įkūrėja Ieva Juodelytė.
„Baltame Miške“ įsikūrė ne tik „Mummymoon“, bet ir dizainerė Neringa Rūkė, „Okiiko“, o ateityje tikimasi prisijungs dizainerės Dovilė Gudačiauskaitė, Atėnė Malinauskaitė ir kiti.
Susirinkusius svečius žavėjo viduryje augantis natūralus medis, šalia buvo įmontuotos I.Juodelkytės tėčio sukonstruotos supynės, ant kurių mielai sėdosi ne tik maži, bet ir dideli. Jas išbandė ir trumpam į atidarymą užsukęs Vilniaus meras Artūras Zuokas. Balta spalva, minimalistinis dizainas, viduryje kabantis sodžius, viskas iš natūralių medžiagų – taip nuo šiol vilniečius ir miesto svečius pasitiks nauja erdvė.
„Visiems atrodo, kad mamos ar moterys, kurios domisi ekologija, vaikšto apsirengusios bulvių maišais, neplauna galvos, audžia prijuostes, groja birbynėmis. Man ekologija labiau yra susijusi su labai moderniais dalykais“, – juokėsi renginio vedėja Liepa Rimkevičienė.
Anot jos, idėja atidaryti parduotuvę ir sukurti judėjimą šioms mamoms atėjo iš vidaus. Liepa tiki, kad net jei ir nebūtų daiktų, šis „Baltas Miškas“ vis tiek egzistuotų, mat kiekvienas žmogus, kuris gyvena mieste, jaučia ir savyje turi savąjį mišką.
„Ši erdvė kalba ne apie materialius dalykus, o apie filosofiją, ideologiją ir neapčiuopiamus dalykus. Joje vyks kūrybos vakarai, pristatymai bei pokalbiai“, – portalui Žmonės.lt pasakojo moteris, kuriai artimos su ekologija susijusios idėjos. „Kai pradėjau domėtis ekologija, man buvo svarbūs visai kiti dalykai. Svarbu buvo grįžti į praeitį, prie savo šaknų. Tai buvo ne „būti“, o „turėti“, – atviravo dviejų vaikų mama.
Vakaro metu Liepa buvo pasipuošusi pilka vilnos suknele. Paklausta, kiek kainuoja toks ekologiškas grožis, moteris teigė, nežinanti. Įsigydama naujus apdarus L.Rimkevičienė pasakojo nežiūrinti, kad daiktas žūtbūt turi būti ekologiškos kilmės.
„Svarbiausia, kad man būtų patogu, audinys būtų geros kokybės, drabužis būtų ne madingas, bet stilingas. Svarbu rasti ryšį su žmogumi, kuris kuria tą rūbą, su juo susipažinti, jei yra galimybė, nes tada ir pats rūbas tampa mielesnis širdžiai. O jei dar jūsų idėjos ir pasaulėžiūra sutampa, tai išvis būna super“, – teigė moteris.
Ieva Juodelytė ir Vėjūnė Unikauskienė |