„Apleisti bunkeriai – ideali vieta šikšnosparnių žiemos miegui, deja, jų žiemavietės nėra tinkamai saugomos“, – sakė vilnietis D. Liekis.
Vienas iš tokių bunkerių yra Šeškinėje. Manoma, kad jis buvo pastatytas kaip karinės amunicijos saugykla, tačiau daugybę dešimtmečių jie stovi tušti. Šiuos požemius prieš daugybę metų ir atrado skraidančiomis pelėmis vadinami gyvūnai. Čia jie renkasi žiemos miegui arba, tiksliau, rinkdavosi.
Anot D. Liekio, pastaraisiais metais jiems žiemoti čia nebėra sąlygų.
„Bunkerius pamėgo tamsos vaikais save vadinantys asmenys ir valkatos, mat urvuose gana šilta. Jie čia renkasi, triukšmauja, bunkeriai ne kartą buvo padegti. Tuomet bunkerio angos buvo užmūrytos. Taigi šikšnosparniai čia visai nebegali patekti“, – apgailestavo dvidešimtmetis gamtos tyrinėtojas.
Už šikšnosparnių žiemaviečių nepriežiūrą Lietuva gali būti nubausta šimtatūkstantinėmis baudomis – 1996 metais mūsų šalis pasirašė Berno konvenciją, kuria įsipareigojo saugoti šių vienintelių skraidančių žinduolių populiaciją.
Pasaulyje skaičiuojama daugiau nei tūkstantis rūšių šikšnosparnių, 15 iš jų aptinkama mūsų šalyje. 11 rūšių yra įtraukti į Lietuvos raudonąją knygą.
Plačiau apie šikšnosparnius ir jų žiemojimo vietas laidoje „Gamtos patruliai“ šį ketvirtadienį 19.45 per Lietuvos televiziją.