Išgyventi skyrybas tenka ne visiems, tačiau pagrindinė filmo veikėja Ugnė tvirtai žino, jog šios patirties nelinkėtų ir didžiausiam priešui. Vienatvė, liūdesys, desperacija, tuštuma – tai viskas, kas liko po nutrūkusios santuokos. Ar gyvenimas po skyrybų vis dar įmanomas?
Atsakymą į šį klausimą sužinojo naujos lietuviškos juostos „Savas, svetimas, mylimas“ premjeros svečiai. Į renginį atvyko ir raudonu kilimu žengė filmo aktoriai – Gabrielė Malinauskaitė-Rudzienė, Ineta Stasiulytė, Vaidotas Baumila, Mantas Vaitiekūnas ir kiti lietuviškam kinui neabejingi žmonės.
Tarp jų – sveikos gyvensenos specialistė, sporto trenerė ir influencerė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta su vyru Liudu, dizainerė Viktorija Jakučinskaitė su vyru Vitalijumi, nuomonės formuotojos Ieva Swan, Laura Mazalienė.
G.Malinauskaitės-Rudzienės įkūnytai veikėjai Ugnei gyventi toliau nepadeda jokios priemonės – niekam tikę pasimatymai, mylimi jogos užsiėmimai, artimųjų pagalba, psichologės konsultacijos, net vaikų apkabinimai. Galiausiai iš kailio besinerianti ir padėti norinti sesuo bei vaikystės draugas, kurių vaidmenis atliks Ineta Stasiulytė ir Vaidotas Baumila, sudomina Ugnę paslaptinga mentorystės programa. Slaptas mentorius ne tik padeda pasveikti, bet ir sušildo nusivylusią Ugnės širdį.
Be to, gyvenimu alsuojančiame filme netruks intriguojančių scenų – žiūrovus nustebins švelnus ir užburiantis Vaidoto Baumilos bei Gabrielės Malinauskaitės-Rudzienės bučinys.
Filme kiekvienas žiūrovas galės atrasti tai, kas artima sielai – nusivylimas gyvenimu, beviltiškos meilės paieškos, depresija, laimės ašaros, pilnatvės jausmas.
O kas pagrindinės veikėjos Ugnės širdyje užima daugiau vietos? Ne visada savas padeda išgyventi skausmą, o kiekvienas svetimas gali tapti tvirčiausiu ramsčiu. Tik kuris iš jų mylimas?
Filmo „Savas, svetimas, mylimas“ režisierė Agnė Marcinkevičiūtė tikra – reginys žiūrovui suteiks ne tik puikią pramogą, tačiau ir švelniai primins apie tai, kokia svarbi yra žmogaus psichologija bei sveika emocinė būsena.
Pagrindinė filmo veikėja Ugnė išgyvena itin sunkų skyrybų laikotarpį, todėl filme bus matomos ir nevilties, ir liūdesio, ir romantikos apraiškos. Kaip ištverti skausmą? Režisierė teigia, kad tam reikia be galo didelės drąsos ir kūrybinė komanda stengiasi šią žinutę perteikti žiūrovams.
„Žmogus niekada iš nieko neišmoks nieko, na pasimokyti, gal ir galima, bet išmokti – ne. Išmokti galima tik iš savęs. O tam reikia labai didelės drąsos. Kiekvienas žmogus turi savo asmenines baimes, kurios daugiau ar mažiau neleidžia žiūrėti į tą bedugnę. Taigi mūsų filmo herojė yra viena iš tų drąsuolių“.
Agnė Marcinkevičiūtė filmą režisuoti nusprendė iš karto perskaičiusi scenarijų, mat jis yra gyvenimiškas ir tikras: „Tai – nėra eilinė romantinė komedija. Ir situacija yra sudėtinga, nes post-pandeminis žmogus tikrai turi sukaupęs daugybę medžiagos apmąstymams. Todėl mes nuosekliai siekėme sukurti tam tikrą daugiasluoksniškumą: suteikti žiūrovui pramogą ir tuo pat metu nepretenzingai pakalbėti apie rimtus psichologinius dalykus, kuriuos patiria šiuolaikinis žmogus. Tai – netektis ir savo gyvenimo statymas iš naujo. Visa tai lydi nerimas, nepasitikėjimas savimi – tai yra tas amžinas savęs ieškojimas, kuris dramaturgiškai dėkingas kinui savo dinamika su staigiais posūkiais į švelniai komiškas situacijas.
Kalbant apie filmo istorijos svarbumą, aš tikrai nežinau, ar galiu viešai atskleisti vieną labai svarbų filmo aspektą, todėl pasakysiu lakoniškai – taip iš tikrųjų atsitinka gyvenime. Ir tai buvo mano apsisprendimo dirbti prie šio projekto esminis faktorius, nes aš skaičiau scenarijų ir jaučiau, kad tai – tikra. Ir, prisimenu dar pagalvojau, kad atverti tokius intymius išgyvenimus yra drąsu, nes mes šiandien garsiai nekalbame apie savo nesėkmes, bet vaidiname labai viską žinančius ir sėkmingus“, – sako Agnė Marcinkevičiūtė.
„Filmas yra dedikuotas tam, kad vėl pajaustume kino malonumą ir dažniau sau kartotume: juk gyvenimas yra gražus“, – teigia režisierė.
Filmą „Savas, svetimas, mylimas“ kino ekranuose galima išvysti nuo liepos 29 dienos.
Filmo anonsas: