„Deja, šiemet pokylio tikrai nedarysime, renginio nutarėme nebeorganizuoti“, – 15min sakė Vienos pokylio organizatorius Arnoldas Riekumas.
Pasak jo, toks sprendimas buvo priimtas dėl daugelio priežasčių, tačiau svarbiausia jų – šalyje pasikeitusi Austrijos diplomatinė struktūra. „Lietuvoje yra uždaryta Austrijos ambasada. Neturime Lietuvoje reziduojančio ambasadoriaus, šiuo metu yra tik konsulinis skyrius. Santykių nenutraukėme, tiesiog nusprendėme, kad šiemet Vienos pokylio nebeorganizuosime“, – kalbėjo A.Riekumas.
Ilgametis renginio organizatorius neslėpė – Vienos pokylis jo rengėjams buvo tarsi kūdikis, todėl apmaudu, kad Vilniaus rotušės durys šiemet tradicinei šventei nebebus atvertos. Tačiau, kaip sako, kiekviena pabaiga yra kažko naujo pradžia – A.Riekumas užsiminė apie naują panašaus renginio formatą, dar šiemet sostinėje turėtų įvykti kitas – Vilniaus pokylis.
„Žinoma, gaila, kad Vienos pokylio nebebus. Tačiau galbūt mes tiesiog išaugome tą rūbą. Ilgus metus kalbėjome apie kitos šalies kultūrą, tad gal dabar atėjo laikas daugiau dėmesio skirti savajai ir organizuoti savo miesto pokylį“, – kalbėjo jis.
„Esu įsitikinęs, kad toks renginys, kaip visuomenės pokylis su gražia šokių švente, su gražia programa, auklėjamąja potekste yra reikalingas. Manau, esame pribrendę tam, kad turėtume savo renginį. O kada jis vyks – dar diskutuojame. Viskas priklauso nuo aplinkybių, nuo palaikymo. Tačiau reikia garsinti savo miestą, o galbūt ir valstybę“, – kalbėjo A.Riekumas.
Pasak šventės organizatoriaus, garsiai kalbėti apie Vilniaus pokylio koncepciją dar anksti, tačiau neabejojama, kad jis skirsis nuo iki šiol sostinėje vykusio Vienos pokylio.
„Negalime daryti analogiško renginio tik vadinti jo kitaip. Tuomet sulauktume klausimų, kodėl jis vadinasi Vilniaus pokylis, jei jame puoselėjamos Vienos pokylio tradicijos. Vienos pokylis turi labai aiškią struktūrą: vyksta iškilmingas atidarymas, skiriamas dėmesys jaunimui, baltoms suknelėms, vėliau – šokių vakaras, čia svarbūs vidurnakčio, pokylio pabaigos, labdaros akcentai.
Vilniaus pokylyje taip pat norėtųsi turėti labdaringą idėją – tai svarbu, o ir tradicija graži, reiktų ją išlaikyti. Taip pat galvojame atiduoti duoklę miesto istorijos puoselėjimui, skirti dėmesio kulinariniam paveldui.
Tai nebus tiesiog eilinis raudonojo kilimo renginys, kuriame svečiai demonstruotų savo apdarus, gražias sukneles. Žinoma, tinkamai apsirengti ir mokėti gražiai elgtis tokiuose renginiuose privalu, tačiau akcentus dėsime kitur“, – tikino A.Riekumas.
Šiuo metu svarstant būsimo renginio idėjas galvos skausmu tampa ir patalpų, salės klausimas. Vietų, kuriose tiktų rengti Vilniaus pokylį, nėra daug, todėl rasti tinkamą erdvę šventei – viena didžiausių problemų.
Vienos pokylis Lietuvoje su pertraukomis buvo rengimas nuo 1999-ųjų, tačiau šiemet nutraukus tradicijas organizatoriai neskuba dėti taško – galbūt labdaringa šventė atgis kitais metais?
A.Riekumas neatmeta galimybės, kad ateityje bus metų, kai šalyje vyks ir Vienos, ir Vilniaus pokyliai, tačiau tai bus ne 2017 metais. „Durų tikrai neuždarome, tačiau šiemet Vienos pokylį keis Vilniaus pokylis“, – 15min sakė jis.
TAIP PAT SKAITYKITE: Vilniuje atgimė Vienos pokylis: išsipustę džentelmenai ir damos ne tik šoko, bet ir aukojo